Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu as pune un full saps A3 pt liniste....sufleteasca

    Iar daca o calci un xxw40...

    La cate full saps am bagat in tigaie, catalizatoru nu are nici pe dracu , chiar acum dupa sute de mii de km.....lucru verificat de mine recent, cu un termometru

    Comment


    • M-as baga la un shell chiar si 0w40 dar trebuie sa ma interesez la reprezentanta cum e cu revizia in garantie. Din moment ce respecta norma eu zic ca n-are problema insa am tot auzit ca bla-bla cu obligatii de elf sau dacia oil.

      Shell Lubricants a lansat pe piata din Romnaia o noua generatie de ulei de motor, Shell Helix Ultra cu Tehnologia Shell PurePlus – cel mai avansat ulei de motor al marcii, oferind un ulei de baza obtinut din gaz natural, ce mentine motorul curat ca la iesirea din fabrica.


      În urma unui studiu realizat în Anglia, între 1 februarie – 30 aprilie 2013, la care au participat 1103 utilizatori de Mobil 1, s-a constatat ca 2 din 3 utilizatori au facut economie de combustibil în timp ce au folosit uleiul de motor Mobil 1.
      A constatat cineva economie de benzina cu Mobil1 fata de alte uleiuri?
      Last edited by Fanez; 9 March 2017, 22:18. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Fara intentia de a face reclama, am remarcat aceste preturi bunicele.
        Am remarcat ca si Shell 5W40 are norma RN0700, prin comparatie cu Elf 5W40 are ceva in plus , pentru un Logan cu motor de 1.2?




        Comment


        • Am remarcat ca si Shell 5W40 are norma RN0700, ...pentru un Logan cu motor de 1.2?
          Si eu vreau sa-mi pun shell in 1.2
          Vad ca la emag e cel mai bun pret. (ma mir). Eu am cautat doar pe aici. Vad ca difera bidonul.
          Last edited by Fanez; 11 March 2017, 17:52.

          Comment


          • Maine incerc Shell 0w40 intr-un logan ph2 motor 1,4l,are 95000 km si s-a mers doar cu elf 10 si 5w40.Revin cu impresii dupa cateva zile.

            Comment


            • Am vazut ulei shell 29 lei/ bidon de 1l si 120 lei/bidon de 4l. Ciudat. De obicei e invers. La bidon de 1l iesi mai scump. Care o fi "duda"?
              Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.


              Originally posted by Fanez View Post
              ...
              Vad ca la emag e cel mai bun pret. (ma mir)....
              Astazi nu mai e.
              Last edited by Fanez; 19 March 2017, 01:56.

              Comment


              • Luati Mobil1 5w30 de la Praktiker. E numai 79 lei/l. Astia sunt pe alta lume.

                Comment


                • Peste câteva zile apare anunt: "oferta speciala: reducere 50% la mobil1 5w30!" Sau "doua la pret de unul!" Sa vezi ce va vinde
                  Last edited by Fanez; 19 March 2017, 10:54.

                  Comment


                  • Eu am luat acu ceva timp Mobil 1 0w40 cu 35 de ron litrul de pe emag


                    La pretul acesta nici nu stiu daca mai merita experimentat cu altceva
                    Logan GPL 1.4

                    Comment


                    • Io am prins odata M1 0W40 cu 28lei litra, in carefura.

                      Comment


                      • dar era ranced, nu mai era bun pentru salate, ci doar pentru prajit.
                        nu te mai intalnesti cu minuni din astea.
                        uite aici un pret bunicel...

                        Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                        Comment


                        • Era mai proaspat decat merdenelele alea pe care le halesti tu zilnic.
                          Avea cca. 1 an de la data fabricatiei...cred ca au avut o scapare bajetii de l-au pus la pretu' ala.

                          Comment


                          • Trei'jde lei litrul de M1 0w40-cel mai mic pret intalnit de mine la Carrefour. Avea aproape 2 ani vechime, mergea.

                            Comment


                            • Se mai poate cumpara la sigur Shell Helix Ultra 5w40 de aici:http://www.evolube.ro/produs/Ulei-Sh...a-5W40-4L/3826.Este adus la ei direct de la importatorul Shell pentru Romania.

                              Comment


                              • Bine de stiut. N-am vazut decat 5w40, 0w40 nu importa? E cel mai bun pret din cate am vazut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google