Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by IancuMIC View Post
    Ravenol SSL 0w40; 6100 km de la ultimul schimb.
    Asa cum am mai spus, de la 6 mii incepe sa-si schimbe oarecum culoarea.
    la mine la M1, la 5750 km, culoarea pare sa fie un pic mai inchis.

    Comment


    • O intrebare s-a meritat sa bag Motul 10w40 in al meu Symbol cu motor 1.5 dci ? Sau sa merg tot pe Elf 10w40 ? Sincer nu prea am simtit chiar asa o mare diferenta..

      Comment


      • de ce nu bagi 5w40 ? e ieftin si mult mai bun decat 10w40.

        Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

        Comment


        • Daca tot vrei Motul, atunci recomandarea mea e X-Clean 8100 5w40. Mult mai bun fata de 10w40.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Recomandarea mea este un 5w40 (orice brand preferi).

            Comment


            • Care e diferenta intre x-clean si x-cess?

              Eu am luat 5w40 x-cess pentru loganul 1.4mpi.

              Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

              Comment


              • 0w40 a bagat cineva? 1.4 sau 1.6 16v m-ar interesa...

                Comment


                • Motul, sau in general un 0w40?
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • delphi de curiozitate

                    Comment


                    • Originally posted by sorin1983 View Post
                      0w40 a bagat cineva? 1.4 ...
                      Daca ai intrebat la modul general, Ravenol SSL am bagat eu chiar saptamana trecuta. Primele impresii sunt la mesajul 13707.
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • CE baga in UK in turbaciuni... inclusiv MOBIL 3000X1 5W40

                        Porsche approved Mobil oils are our first choice at Revolution Porsche. Find out why we believe Mobil oils are best for Porsches.

                        Comment


                        • Ravenol SSL 0w-40 dupa 1100 km.

                          Sa fiu sincer ma cam asteptam sa fie mai transparenta pelicula.
                          Attached Files
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • In cel mai bun caz, ai oarecare mizerie in motor. La mine abia la 4000 arata ca la tine; problema e ca eu de ~54 de mii, folosesc acelasi tip de ulei.
                            Mergi cu incredere pe acest ulei; daca pe mine nu ma crezi, fa-ti timp sa vezi ce spun si altii ce il folosesc de ani de zile pe motoare mult mai pretentioase.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Mizerie in motor la mine ?? unde schimb uleiurile la maxim 6000 km ??

                              Pelicula arata impecabil dupa primii aprox. 50-100 km rulati , semn ca motorul era deja curat.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • A demonstrat ce era de demonstrat, e uleiul slab.

                                PS : ))
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google