Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ravenol USVO VST vreau si eu sa folosesc la urmatorul schimb.
    Ce ziceti? merge ACEA C3 in 0.9 Tce? adica asta https://www.ravenol.de/en/products/u...sae-5w-40.html fata de VST
    Pe hartie RUP ar fi mult mai potrivit pentru TCe....

    Comment


    • Conform configuratorului de la ei de pe site, merge:

      Comment


      • Ravenol RUP nu este in lista oil guide-Ravenol pentru logan2,0.9tce, plus ca nu are norma A3/B4.Pentru 0.9 tce trebuie A3/B4 si RN710.

        Comment


        • Eu verificasem pentru CLIO IV 0.9 TCe ce-i drept. E unul și același motor.
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 7 May 2019, 22:17.

          Comment


          • A venit astazi uleiul 5w40 VST USVO, sa vedem ce face cand schimb uleiul, ar fi al patrulea schimb cu VST. Mult mai scump decat vechea formula care era si la reducere.

            Comment


            • Mi-ai luat-o inainte. Cred ca saptamana viitoare "indraznesc" si eu, desi nu voi schimba pana la ~15 mii.
              Ieri am primit si eu pretul; 155 +TVA; mai nou, vad ca au si astia de la uleideulei, Ravenol la vanzare.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Eu am dat 176 cu TVA pe 4 litri, momentan am 10000km cu el facuti in noua luni( eu schimb la un an sau 10000km). Cred ca mai stau si eu pana schimb uleiul sau s-ar putea sa plece in familie la un golf.
                Last edited by madi; 8 May 2019, 16:14.

                Comment


                • Ieri dimineață am schimbat uleiul și filtrele. „Banalul” Elf 5w-40 și-a făcut din nou (și din plin), cu mare succes, datoria în cei 7903 km scurși de la schimbul precedent. Motorul se comportă „banal” de frumos, consumul de benzină este „de manual” și n-a scăzut nivelul pe jojă nici măcar cu un mm.
                  Reiterez ceea ce am mai scris (pe larg) în trecut aici (și sper să nu supăr pe nimeni, că n-am intenționat asta): să nu mai aud de Ravenol.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Fiecare cu pasaricile lui, no coment.

                    Comment


                    • Din nou...Ravenol.
                      Attached Files
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • SCrie "made in germany" si pe eticheta si ambutisat pe bidonul de plastic, mai ca-ti vine sa- i crezi ...

                        Comment


                        • madi , IancuMIC cum e ravenol?? vreau sa dau comanda si eu. Se merita?

                          Cum se aude motorul cu el? Care este consumul? Papa uleiul?


                          Comment


                          • Este ce trebuie ! eu nu mai vreau sa aud de marca Ravenol.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • S-a cam virusat cam toată lumea pe aici cu Ravenol...e bun, nu e bun, dacă moderatorul îl pune, este cel mai bun...

                              Tipic românesc: să te pui bine cu şefu'...

                              Nu am nimic cu această firmă...sunt convins că pentru 15000 de km. e super OK...pe mine mă deranjează că e supraevaluat, în detrimentul altora care sunt la fel de bune...

                              Nu am folosit Ravenol şi nu am de gând văzând cât este de lăudat...

                              Este strict o părere personală...şi o libertate câştigată de a nu-ţi fie teamă să spui ce gândeşti...

                              Comment


                              • Originally posted by Amiralul View Post
                                madi , IancuMIC cum e ravenol?? vreau sa dau comanda si eu. Se merita?

                                Cum se aude motorul cu el? Care este consumul? Papa uleiul?

                                Eu folosesc Ravenol de fo' 90 de mii, cu schimburi la 15 mii; in plus, sunt destul de exigent, cand vine vorba de uleiul pentru motor. Cam asta e tot...
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google