TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depinde cata mizerie este pe.drum in special iarna.

    Ale mele arata ca si CD --urile
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
      Eu zic ca nu e functional link-ul.
      Functioneaza perfect linkul.
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • Confirm. Linkul merge.

        O intrebare am eu. Ce nu este in regula la discurile astea in afara de uzura ?
        sigpic

        Comment


        • Pe langa faptul ca au buza de 0.5mm, sau maxim 1mm sa zicem, arata ca dracu' sau asa le vad eu.
          Dungile alea de pe suparata lucioasa nu se simt la atingere, sunt doar "desenate".
          Last edited by me_catalin; 24 March 2014, 10:35.
          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

          Comment


          • Arata normal. Dungile alea sunt zone cu compozitie usor diferita a stratutui de cementita, rezultate in urma incalzirii sanatoase.

            Dupa mine arata perfect. Iti postez mai tarziu dupa masa cu ale.mele. arata 99% la fel.
            sigpic

            Comment


            • De discurile din pozele de mai jos ce parere ai?
              Sunt normale dungile alea radiale?
              Attached Files

              Comment


              • Poza cu pricina.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • Par a fi amprente lasate de placute pe discul incins. Asa raman cand masina stationeaza cu sistemul.de franare incins.
                  Practic nu te incurca cu nimic.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ale mele par mai ruginite dar asta cred ca difera de la un producator la altul.
                    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                    Comment


                    • Absolut deloc, difera doar varsta. Fonta sunt toate si nici nu prea pot fi vopsite ca sa fie protejate.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • pai am vazut discurile ATE vopsite cu vopsea termica si zice in descriere ca-si mentin aspectul de nou.



                        "Strat de vopsea cu rezistenta termica pentru protejarea in timp contra coroziunii si pentru a pastra aspectul de nou;"


                        Asa e sau se fac si astea muci?
                        Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                        Comment


                        • ATE, Brembo, care or mai avea. Atr si Brembo am.avut, vopseaua aia tine cateva luni sau pana le coxezi.prima data, apoi ruginesc in voie.
                          sigpic

                          Comment


                          • Protejeaza pana le montezi cred.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • 280mm Brembo Max made in UK + placute Brembo MAX pe fata
                              260mm Brembo Max spate gaurite, neventilate+ placute Ate Racing
                              Gume Avon semislick ~205 50 15 + enkei 15inch - 1,85atm fata si 1,75atm spate
                              lichid ate blue racing , pompa de frana cu pistonas de 24mm, tulumba de servo de 12inch
                              coilovers arcuri mov, amortizoare galbene nu stiu ce firma dar extrem de dure.
                              Performanta la franare peste orice masina de pana in 25.000 euro , nu glumesc ! Revin cu poze la discuri si placute ca le-am fotografiat la montare.
                              NU ESTE MASINA MEA , ESTE UN LOGAN FACUT DE UN AMIC PASIONAT .

                              Comment


                              • Superb, foarte interesant si aproape folositor ce ne-ai spus.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google