distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci n-ai mai mers la reprezentanta si n-ai schimbat nici pompa de apa.
    Te-a scutit de ceva bani manopera asta...(pentru cunoscatori).

    Comment


    • Ba in reprezentanta am fost; cum credeai ca iau kit-ul din reprezentanta si ma duc in alta parte? Oferta cuprinde piese+manopera.
      Pompa nu avea nici cel mai mic semn ca ar dori sa fie inlocuita
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • @IancuMIC daca am inteles eu bine, in cei 900 lei au fost inclus kitul de distributie, kitul de accesorii, si manopera, fara sa schimbi si pompa de apa ?
        PS. Cam cat costa pompa de apa, de origine ?
        Multumesc !

        Comment


        • Deci mai putin de 900lei kit distributie si accesorii de origine, plus cele doua capace etansare axe came, pret total platit.
          Pompa de apa nu e cazul deocamdata.
          Daca stam si analizam, cred ca e o oferta de nerefuzat; nici in regie proprie nu cred ca iesi mai ieftin.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Nu ai intrebat cam cat costa pompa de apa ?
            Ai idee ce model vine echipata de fabrica masina ?

            Comment


            • Sincer nu am intrebat.
              Aici e o intreaga discutie cu daca sa schimbi sau nu pompa; am considerat ca fiind prima echipare, ca si montaj, poate sa tina mult mai mult de 60 000km.
              Originally posted by Cromatic View Post
              Mda, pana la urma, in perioada asta cine vrea sa mearga pe echiparea de uzina cea mai buna solutie este reprezentanta avand in vedere si garantiile aferente.
              Asta am gandit si eu; pretul e unul bun iar piesele sunt cele din prima echipare.
              Originally posted by B997NDL View Post
              dupa mine, kitul de accesorii cedeaza mai repede decat distributia.
              mie mi s-a gripat rulmentul de la rola de intoarcere pe la 50 k, si cureaua ori a sarit, ori s-a rupt. pompa am inteles c[ n-are rost s-o schimbi, decat pe la 120k (daca nu se vede ca ar vea scapari...
              La mine rola de la accesorii huruia, iar cureaua arata destule crapaturi; la distributie n-am sesizat probleme.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • La cat trebuie sa inlocuiesc distributia in prezent am 74.000 km masina este din 2008 1,6 16v mcv.??????multumesc anticipat
                Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                Comment


                • Anul acesta; 4 ani sau 60.000km.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    .La mine rola de la accesorii huruia, iar cureaua arata destule crapaturi; la distributie n-am sesizat probleme.
                    Cati km avea masina cand ai schimbat distributia ?...si "varsta" ?
                    Multumesc !

                    Comment


                    • Distributia am inlocuit-o miercuri; ~54. 500km. nov. 2008, masina.
                      Din ce mi-a spuis si mecanicul, kit-ul de accesorii "cade" mai repede; nu's care-i motivul, probabil e mai expus (distributia e mai la ...adapost)
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • ...mda, tin minte ca la SuperNova inlocuisem curelele accesorii pana in 40mii km, iar distributia la 45mii km (ca atunci facuse 4 ani).

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          Ba in reprezentanta am fost; cum credeai ca iau kit-ul din reprezentanta si ma duc in alta parte? Oferta cuprinde piese+manopera.
                          Pompa nu avea nici cel mai mic semn ca ar dori sa fie inlocuita
                          Originally posted by IancuMIC View Post
                          Deci mai putin de 900lei kit distributie si accesorii de origine, plus cele doua capace etansare axe came, pret total platit.
                          Pompa de apa nu e cazul deocamdata.
                          Daca stam si analizam, cred ca e o oferta de nerefuzat; nici in regie proprie nu cred ca iesi mai ieftin.
                          Pai imi da cu virgula d-aia am presupus ca nu ai fost in reprezentanta.
                          Conform ofertei Dacia avem:
                          Kit distributie Logan 1,6 16v 599lei + Kit curea accesorii 359lei = 958lei + capace etansare axe came = ?
                          Tu zici ca ai dat mai putin de 900lei, unde e greseala?

                          Un coleg de serviciu mi-a zis ca merge pe 7 ani, 39.000Km. si inca nu a schimbat distributia.
                          Last edited by Cromatic; 9 November 2012, 22:10.

                          Comment


                          • Nu e nici o greseala; factura cuprinde initial pret piese, pret manopera; la care se adauga discount-ul de 196 lei. Spun asta cu factura in fata.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              Astazi am inlocuit distributia; rola Ina, intinzator si curea Gates( kit-ul cumparat din reprezentanta); fix aceleasi piese(producatori) erau si la prima echipare.
                              Ina, nu Koyo e si la 16V ?
                              INA sunt foarte bune, sper ca nu deranjeaza ca sunt facute in RO.

                              Comment


                              • Rola Ina, curea si intinzator Gates; astea erau din fabrica. Kit-ul de origine, cel nou montat, continea exact aceleasi marci. Coincidenta sau nu si despre kit-ul accesorii pot spune la fel.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google