distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tu ai 16v, sau nu stii ce motor ai?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment




    • Asta are tot 3 repere.Banuiesc ca trebuie inlocuite toate.Aia de la dacia imi ofera doar doua,sau nu vad eu bine?

      Originally posted by vitriol View Post
      Pentru ca ala e kit pentru motoarele de 1.4 si 1.6 MPI, iar tu ai 1.6 16v.
      La 16V imi trebuie doar 2 repere?
      Last edited by Dodo; 11 December 2012, 20:55. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • N-ar fi mai simplu sa suni la o Reprezentanta din zona ta si sa le cere lamuriri alora?
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Au doar 2 repere in oferta,eu intrebam daca am nevoie de 3 sau nu?
          Multumesc!

          Comment


          • E greseala pe site-ul Dacia.
            Pentru 1,6 16V, la distributie sunt 3 repere iar la accesorii sunt 2 repere, chiar daca e greseala pe site ei iti inlocuiesc cum e normal. Capisci?

            Comment


            • Repet, astia de ce vand 3 repere?

              Comment


              • E o greseala; acolo sunt prezentate galetul intinzator si rola de la distributie, desi scrie ca sunt accesorii; foto 1.
                La acecesorii e doar intinzatorul; foto2 (scuze ptr imagine, poze de la revizie))
                Attached Files
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Deci as avea nevoi doar de asta: http://www.daciashop.ro/mecanica/tra...ola-trans-febi + curea, nu mai am nevoie si de asta: http://www.daciashop.ro/mecanica/dis...la-ghidare-16v .

                  Comment


                  • IancuMic, ceea ce nu intelege el este faptul ca, in regulamentul promotiei Dacia scrie ca la toate motorizarile, pentru distributie se inlocuiesc 1curea striata si 1 rola intinzatoare dar 1,6 16v are la distributie 2role si o curea iar el intelege ca o rola trebuie sa o plateasca suplimentar fata de promotie. Lamureste-l tu ca doar ai facut distributia la reprezentanta.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Originally posted by Dodo View Post
                      Deci as avea nevoi doar de asta: http://www.daciashop.ro/mecanica/tra...ola-trans-febi + curea, nu mai am nevoie si de asta: http://www.daciashop.ro/mecanica/dis...la-ghidare-16v .
                      In primul link ai intinzatorul, de la accesorii sau transmisie, pe care il ai si la mine in poza2.
                      In al doi-lea link ai doar rola de la distributie;(nu e kit-ul complet) iti mai trebuie si intinzatorul , cel din poza 1 de la mine; ai inteles?
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Baieti,m-am lamurit cu distributia. Pe langa promotie mai cumpar kitul de capace si suruburi si pompa de apa si m-am rezolvat.
                        Dar la transmisie, trebuie sa cumpar si galetul intinzator,pe langa rola de intoarcere care o ofera ei.
                        Sunt eu nebun?

                        Comment


                        • da cumperi tot kit ul format din : rola intoarcere, rola+intinzator, curea

                          Comment


                          • Pai si baietii nu ziceau mai devreme ca am nevoie doar de 2 repere?

                            Eu vreau asta: http://www.daciashop.ro/mecanica/dis.../kit-conti-16v

                            Si kitul de transmisie format din curea,rola intoarcere,rola+intinzator.

                            Am dreptate?
                            Last edited by Dodo; 11 December 2012, 21:51.

                            Comment


                            • Originally posted by Dodo View Post
                              Baieti,m-am lamurit cu distributia. Pe langa promotie mai cumpar kitul de capace si suruburi si pompa de apa si m-am rezolvat.
                              Dar la transmisie, trebuie sa cumpar si galetul intinzator,pe langa rola de intoarcere care o ofera ei.
                              Sunt eu nebun?
                              Daca optezi pentru promotia de la Dacia nu cumperi decat capece de la axe, 2 buc; in rest nimic.
                              Sa recapitulam;- kit distributie= rola ghidaj+ galet intinzator + curea
                              - kit accesorii= intinzator+curea.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by alessandro View Post
                                da cumperi tot kit ul format din : rola intoarcere, rola+intinzator, curea
                                Atunci greseste Alessandro? Baietii de la daciashop mi-au spus ca am nevoie tot de 3 repere.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google