distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar despre uzura rulmentilor de la pompa de apa nu spune nimeni nimic?Nu uitati ce ungere au in timp.

    Comment


    • Antigelul joaca u rol foarte important pentru fiabilitatea pompei de apa.

      Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

      Comment


      • foarte interesant tot ce s a scris aici. am logan 1,4 cu 120.000km la bord,si inca nu am schimbat cureaua de distributie. dupa tot ce am citit in ultimii ani,si am si vazut 2 curele schimbate la 70.000 km,sunt hotarat sa ating 150.000km fara inlocuire!!! termenul de 60.000km sau 4 ani e foarte MIC!!!

        foarte interesant tot ce s a scris aici. am logan 1,4 cu 120.000km la bord,si inca nu am schimbat cureaua de distributie. dupa tot ce am citit in ultimii ani,si am si vazut 2 curele schimbate la 70.000 km,sunt hotarat sa ating 150.000km fara inlocuire!!! termenul de 60.000km sau 4 ani e foarte MIC!!!
        Last edited by Adrian Dinu; 3 January 2013, 00:06. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Multa bafta la 150.000!!! mare curaj ai!,eu am 90.000 pe un DCI si a fost schimbata deja la 59.000.

          Comment


          • sa vezi cand tre sa bagi cateva mii de lei in motor dupa ce ti se rupe cureaua cat de hotarat vei fi e treaba ta ce faci cu masina ta
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • Originally posted by kontrol View Post
              atentie la aia de la reprezentanta dacia. nu dau garantie decat 10000km si 3 luni!!!!!! la distibutie+accesorii. dar iti spun numai dupa ce platesti la casierie. precizez ca toate piesele de origine-gates-date jos erau in perfecta stare dupa 85000km- . . 1.5 dci 65cp. chiar si pe rola scria CHINA dar era ca si noua.
              Ceva oficial ai?
              Uita-te pe spatele Devizului de lucrari si ai sa vezi ca acolo se vorbeste la pct.5 despre garantia comerciala a pieselor de origine; ala e act oficial nu ce-ti spune casiera.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • pe verso facturii de la dacia (cluj automobile 2 SA-reprez. dacia), la punctul 3 . (din trei). dar, sa vorbeasca imaginile. pesemne ca au masluit din greseala si modelul. noroc ca pachetele de schimb sunt cele de mai jos.
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 5 January 2013, 15:42.

                Comment


                • IancuMIC, la tine scrie altceva fata de ce a postat kontrol?
                  La ce a postat kontrol, nu se merita sa mai faci distributia la reprezentanta - doar daca e vreo promotie asa cum a fost cea de anul trecut.

                  Comment


                  • eu mi am schimbat kit distributie si curea accesorii.la 480 )
                    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                    Comment


                    • kontrol, dealerul asta Dacia la care ai schimbat distributia de ce nu apare pe lista reprezentantelor Dacia la care a fost valabila promotia de anul trecut data de fabrica?
                      In lista apare doar "Dacia Service Cluj Feleac SA" .

                      Comment


                      • Originally posted by kontrol View Post
                        pe verso facturii de la dacia (cluj automobile 2 SA-reprez. dacia), la punctul 3 . (din trei). dar, sa vorbeasca imaginile. pesemne ca au masluit din greseala si modelul. noroc ca pachetele de schimb sunt cele de mai jos.
                        foarte tare.. si eu care voiam sa fac distributia la dacoserv... nu mai merita diferenta de pret fata de "regie proprie". "Dacia" sunt tot mai buni... sa o tot cumperi...

                        Comment


                        • Nu va faceti griji. E gandita treaba. S-au gandit oamenii ca la cat s-au scumpit si se vor mai scumpi carburantii nu mai ajungi sa faci 10 mii km cu masina si nu are rost sa investesti de pomana in piese care tin mai mult.

                          Comment


                          • certificatul ala de garantie personalizat cu numele service-ului respectiv e compus de ei , nu e nici al marcii Dacia si nici al producatorului de curele-role. Deci nu generaliza cu "Dacia" si cu "dealer" ca sigur nu e asa , Dacia da 1 an garantie la distributie sau 60/80/90.000 km in functie de benzina diesel tip motorizare etc
                            Pain brings out the truth in us all...
                            ...how much truth can you stand?

                            Comment


                            • Garantia service-ului e cea care conteaza, daca semnezi pe acel certificat de luare la cunostinta.
                              Cat despre garantia oferita de producatorii de piese, doar daca piesele sunt achizitionate de la service, poate insemna ceva. Restul, e teorie.

                              Ce nu inteleg eu: de ce RAR-ul nu impune standarde de garantie pentru orice operatiune, indiferent de service-ul autorizat ce efectueaza o anumita lucrare.
                              Last edited by mr.K; 6 January 2013, 16:22.

                              Comment


                              • mr.K, ei respecta legea 449/2003 actualizata prin 2007. Legea nu precizeaza conditiile garantiei cu privire la nr. de km. sau la timp de garantare insa obliga societatea de service sa aduca la cunostinta clientului despre aceste lucruri inainte de a efectua lucrarea, bineinteles service-ul isi rezerva dreptul de a a stabili nr. de km. si perioada pentru care se ofera garantie, e un lucru perfect legal.

                                EUGEN2008, in postul #2686 si eu am avut exact aceeasi suspiciune, respectivul service chiar daca este un dealer autorizat nu are aceeasi calitate juridica ca unul agreat de fabrica.

                                Nu inteleg de ce nu au scris aici conditiile garantiei cei care au schimbat distributia pe timpul cat a fost promotia pentru ca acela este punctul cel mai obiectiv - daca se poate spune asa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google