Curatator Presiune, A Incercat Cineva?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum am reusit sa o asamblez final - banda teflon pe la "incheieturi" ...
    Dar din pacate s-a cam inserat si nu prea mai avem cum sa probam efectiv - sper sa fie cald maine sa putem testa.
    Dar oricum potrivirea asa cum spuneam si mai sus este perfecta - adaptor LAVOR si pistol (poma spalare) PARKSIDE.
    Multumesc.
    Attached Files
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Sigur va face treaba buna. Mai ales daca ti-au fost recomandate de Ionut. Usor usor o sa umpli cutia aceea numai de "bunatati".
      Iti recomand sa iti cumperi si o sticla de ONR. Vei vedea ce usor aluneca buretele si cat de bine curata, prosopul nu se va murdari.
      PS: Asa arata masina mea dupa spalarea numai cu ONR. Lasa masina curata si un luciu foarte frumos.
      Attached Files

      Comment


      • Cam scumpă mi se pare lancea aia la 200 de lei. Adică, altfel spus, ce ai câştigat la aparat (că e ceca mai ieftin) ai pierdut la jucăria asta. Eu pe una originală Karcher am dat 70 de lei. Şi face spumă destulă chiar şi cu şampon auto de 6 lei litrul.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • As fi cumparat si eu o lancie de karcher ...dar nu mi se potriveste ... si oricum in principiu lancia o poti folosi si pentru alta aparate - poate in viitor schimbam si aparatul. Sincer aparatul mi-a placut ca are un debit de apa ceva mai mare decat cel pe care il aveam inainte.

          Originally posted by Cristyano View Post
          Sigur va face treaba buna. Mai ales daca ti-au fost recomandate de Ionut. Usor usor o sa umpli cutia aceea numai de "bunatati".
          Iti recomand sa iti cumperi si o sticla de ONR. Vei vedea ce usor aluneca buretele si cat de bine curata, prosopul nu se va murdari.
          PS: Asa arata masina mea dupa spalarea numai cu ONR. Lasa masina curata si un luciu foarte frumos.
          Intentionez sa cumpar si un ONR si ceva quick detailer ... dar mai intai sa probam lancia si spuma sa vedem ce iese.
          Last edited by M.FLORIN; 6 September 2013, 21:30. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Gata ... functionalitate probata - si pana se inmoaie jegu de pe masina sa punem si cateva poze ...
            Attached Files
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Numai geamu am deschis la camera si simt racoarea, nu puteai sa mai astepti vreun ceas sa se mai incalzeasca ))

              Comment


              • pai ...sincer si eu am cam dardait dar cum nu prea am umbra peste zi - si la cat de agitat am dormit azi noapte de grija lanciei de spumare - nu am mai avut radbare.
                Sper ca dupa-amiaza sa si filmez spumarea ... asta ca mai am de spalat vreo doua masini.
                Apropos stie cineva pe unde gasesc acea solutie pe care o aplici pe ud si sparge molecula de apa - ajuta la stergerea masinii.

                Oricum acum dupa spalare pot spune ca magifoamul este super ok - dupa 10 min de la plicare a inmuiat toate gazele si rahatii de pe masinii ... astazi am probat fara spalare - vreau mai intai sa imi cumpar galetile cu grit guard si mai apoi spalam si la mana.
                Merci

                LS3 + MAGIFOAM Cam asa arata combinatia de LS3 cu Magifoam si Parkside ...
                Last edited by M.FLORIN; 7 September 2013, 16:21. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Stie careva de unde se poate procura spuma activa buna? in afara de zece lei la un spapator auto sa ciupeasca din bidon.
                  Banuiesc ca bidon special gasesc in targ.

                  Comment


                  • Eu folosesc autobride magifoam. Mai sunt si alte marci - sonax, etc.
                    Gasesti detalii pe www.ingrijireauto.ro
                    Bafta.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Incercati si...
                      "DRASTICO (DETERGENT AUTO - 88 LEI/10 L)- spuma activa de curatare generala"
                      Au o gama larga a detergentilor. Am incercat diverse alte produse (alti producatori), insa nu m-au multumit.
                      De 3 ani il folosesc (cca 100 ml/5 L de apa-pentru auto) inclusiv la covoare...

                      Si dupa, mai vorbim
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • Originally posted by CataFOF View Post
                        Stie careva de unde se poate procura spuma activa buna? in afara de zece lei la un spapator auto sa ciupeasca din bidon.
                        Banuiesc ca bidon special gasesc in targ.
                        Si eu iti recomand tot magifoam de la autobrite. Nu ataca protectia de pe masina, curata bine si se foloseste o cantitate mica la o spalare. Sau poti merge pe valet pro, este putin mai ieftina.
                        MY CLA

                        Comment


                        • Eu iau din autovit de la AlexCreativ (au magazin pe partea stanga cum intrii in targ unde sunt aia cu jantele, cauciucurile). Au toate nebuniile pt spalat masina solutie de plastice, de chedere, de cauciucuri de jante etc.
                          Un bidon de 5L e vreo 50 lei parca, nici nu mai stiu cat e.

                          Alex Creativ & Kimicar Milano De peste 20 ani prezenti pe piata locala Sustinem comunitatea iar misiunea este de a educa – ghida utilizatorul final, sa il convingem ca este avantajos sa foloseasca un produs profesional concentrat prieten cu mediu. Planul Green Deal are obiectiv ca toate tarile europene sa
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • ajutor achizitionare curatitor cu presiune

                            Buna ziua . As dori daca se poate sa ma ajute si pe mine cineva sa achizitionez un curatitor cu presiune Parkside ( este oferta la LIDL - 99.99ron). Aici la mine in oras au adus doar 2 bucati si era nenorocire mare la usa dimineata. Astept un raspuns la 0745328663 daca se poate. Va multumesc mult.

                            Comment



                            • Adica sa stea altul la coada? Crezi ca mai gasesti pe undeva? Nu cred...

                              Comment


                              • Originally posted by CataFOF View Post

                                Adica sa stea altul la coada? Crezi ca mai gasesti pe undeva? Nu cred...
                                Ideea era daca gaseste pe cineva sa stea si sa se lupte pentru produsul altcuiva )

                                Sent from my MB525 using Forum Runner
                                My Ride ! B - 29 - TmT

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google