MCV-isti........

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vezi ca e pe forum un baiat care a facut treaba asta...vezi la my ride ...cauta Kingpin mobil parca.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • mcv motor 1.6 gri noiembrie 2006 sunt din iasi ma numesc florin

      IS-26-BUS

      Comment


      • Va salut cu respect pe toti Am si io un MCv din Ianuarie 2007 39000 km, 1.6 16v... fotografii nu prea am cu masina, poate o sa fac maine caeva sa pun

        Comment


        • Salutare tuturor. Sunt nou pe forum asa ca va cer scuze daca gresesc cu ceva.
          Sunt fericitul posesor la unui MCV Laureate 5 locuri 1,5 dCi 85 gri comete - faza II, fabricat octombrie 2008 si cumparat de mine in noiembrie 2008 (pe 14 se implineste un 1 an), 12900 km. Mere ireprosabil, parerea mea. Am facut revizia saptamana trecuta - fara probleme, doar schimbul de ulei si filtrele (de aer, motorina si ulei). Din pacate nu am poze, sper sa le fac intr-o zi cu soare (culoarea se vede superb in soare - cel putin eu asa o vad). Era sa uit, sunt din Bucuresti si numele meu este Ion (trebuia sa incep cu asta da nu mai fac corectura, scuze). Mii si mii de km cu mcveele tuturor fara probleme

          Salutare tuturor. Sunt din Bucuresti si numele meu este Ion.
          Am un MCV Laureate 5 locuri 1,5 dCi 85 Gri Comete, 12900 km, faza II restilizat, fabricat octombrie 2008 si cumparat de mine in noiembrie 2008 (pe 14 se implineste un an). Mere ireprosabil (am avut inainte o dacia 1310 si singura masina condusa, asa ca parerea mea este mai mult decat subiectiva). saptamana trecuta iam facut revizia - nicio problema. Din pacate nam foto cu ea, sper sa le fac intr-o zi cu soare si sa le incarc. Mii si mii de km ci mcveele tuturor.
          P.S. Sunt nou pe forum, imi cer iertare daca am gresit cu ceva.

          Se pare ca lipsa de experinta pe forum sia spus cuvantul: am scris doua posturi, sper sa ma-ntelegeti si sa ma iertati
          Last edited by Dion; 9 November 2009, 22:53. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Audio blaupunkt

            Salut!
            Am si eu un LOGAN MCV din vara lui 2008, rosu passion, de care m-am indragostit la prima vedere. Sunt foarte multumita de ea. E foarte buna pentru miscarea de zi cu zi.
            Dar am o problema, mi s-a furat fata de la CD si nu gasesc decat aparatul intreg. Stie cineva sa ma indrume de unde sa cumpar sau ce model se potriveste in afara de cel cu care a fost cumparata masina?
            Exclud din start indrumarile spre targul de masini.
            Multumesc

            Sper ca nu am deranjat pe nimeni

            Comment


            • Dragi co-forumisti,vin sa va intreb intr-o problema in care voi ma puteti ajuta (sper). Este vorba de aparatorile acelea de cauciuc de la usile spate.Am inteles ca pe toate mcvurile ph1 este prezent acel aparator,dar la unele (?) ph2 lipseste. Atasez poze,sa stiti despre ce vorbesc.Mersi pt. raspunsuri.
              Attached Files

              Comment


              • Sal Sanderizer
                Eu am ph2 si aparatorile de cauciuc de la balamale mi-au sarit in ochi inca din prima zi de cand am luat masina, in sensul ca stau cam naspa. De fapt, ele intra in acel gol pe care ar trebuii sa-l acopere. Cand si cand le mai aranjez pozitia. Mentionez ca masina le avea prevazute in momentul livrarii.

                Comment


                • @Dion: mersi pt. raspuns.

                  Ma intereseaza si daca toate versiunile vin echipate cu ele,sau doar unele. Am vazut pe alte forumuri cum se plangeau proprietarii din alte tari,ca la ph1 au dar la ph2 deja ar lipsi aceste piese - dar nu la toate...ciudat amanunt.

                  Comment


                  • Salutare
                    Pt putin. Sincer, nu stiu acest amanunt. Este curios ca se intampla acest lucru. Sper totusi ca sunt cazuri izolate si nu devine obisnuinta. In rest numai de bine si mii de km fara probleme.

                    Comment


                    • buna.sunt christi din lugoj. cred ca sunt cel mai nou pe aici. din ianuarie 2007 am berlina de 1,6 16v, un an mai tarziu am luat lauretu mcv cu abs si geamuri el spate optionale, am acu 135000km, sunt foarte multumit, zic ca e o masina super ok, i-am dat acu si softu de la megane 3 are 110cai, spectacol sincer, tot de curand i-am pus si ceasurile bord albe ca la prestige dar cu lumina albastra am facut si butoanele albastre iar climatizarea rosie:
                      Attached Files

                      Comment


                      • da te plimbi cu ea nu gluma .. 2 ani > 135.000 de km ..multi km fara probleme

                        Comment


                        • te cred. e scoala si fac si fac si italia din cand in cind, de acolo se trage ca n-am facut nimic(drumurile), intelegi??? cu toate ca sa stii ca eu cred ca e o masina destul de buna si 100.000 nu prea ai ce sa ii faci, daca nu bati joc bineinteles. e ca o doamna dai ce-i trebui si nu te va dezamagi. sa auzim de bine

                          Comment


                          • Salut la toti! Vreau sa-mi arat si eu masina mea, cred ca o sa va placa.
                            Suntem (adica Eu si Loganul meu) din Chisinau, RM.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Incet dar sigur ne adunam baieti
                              A numarat cineva cati santem?
                              sigpic

                              Comment


                              • artuga vad ca deja te-ai integrat printre forumisti;)) eu iti urez bine ai venit si sa stii ca imi plc masina ta(mai ales jantele).... pe parbriz dc nu ti-ai pus un parasolar atunci knd ai pus folia?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google