Intrebari/Raspunsuri diverse la MCV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.Din cite stiu nu exista asa ceva(la dacia).Daca ma insel va rog corectati-ma.
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • din fabrica in nici-un caz.....

      Comment


      • Salut!
        Se poate atasa unui MCV un rezervor de combustibil mai mare;de 70-80l ?!
        Va multumesc!

        Comment


        • da bidoane de 5l in portbagaj legate in serie sau in paralel cu furutun de acvariu

          acum na glumeam si eu , dar nu exista asa ceva sau cel putin nu am auzit eu? dar la ce iti trebuie locuiesti intro zona mai izolata? sau dece?
          Last edited by SoNyKeL; 27 August 2009, 09:12.

          sigpic

          Comment


          • DA!Locuiesc intr-o zona izolata, si prin imprejurimi se aduce combustibil de proasta calitate,iar pe timpul iernii aprovizionarea este deficitara?!Am sa intreb pe cei de la fabrica savad ce raspuns imi dau!Eu cred ca se poate!

            Comment


            • Salut.Eu stiu ca sunt rerzervoare "stas"-toate sunt la fel.
              Asta daca nu ai si pe gpl-atunci se schimba situatia un plin de benzina+gpl=autonomie 1300km sau mai mult.
              Numai bine.
              ps:ia-ti mai multe canistre de benzina(din acele omologate).
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • N_Gabriel observ o mica incapatanare la tine , dar fie cum vrei tu... Iti vei raci gura degeaba cu cei de la dacia , dupa ei si aerul pe care il respira masina trebuie sa fie stas... in fine... sfatul meu e , un bidon de acela patrat , se folosesc de agricultori la irigatii sau la stocat motorina... are 1metru cub si un grilaj , 1metru cub de benzina adica 1000litri cred ca prea mult dar ramane optiunea cu niste bidoane de 100-200l...

                astept cu interes sa ne spui ce iti raspund cei de al fabrica

                sigpic

                Comment


                • Salut

                  cine stie.... unde imi pot comanda si eu o instalatie xenon buna pe faza scurta si niste plasme la bord

                  Comment


                  • Salut.Iti recomand sa-ti pui xenoane de la www.bluexenon.ro. Sunt ceva mai scumpe,dar merita.Pentru mai multe detalii poti lua legatura cu userul Dsign.In legatura cu plasma...lumea nu prea e incantata.Mai bine un bord custom,adica se schimba led-urile si se pune led ce culoare vrei tu.Poti pune ace de ce culoare vrei,zone rosii,ecran pe negativ,etc.Pt mai multe detalii,tot cu Dsign.
                    Attached Files
                    Last edited by soboBN; 31 August 2009, 01:15.
                    Cumpar volan de Duster

                    Comment


                    • Nu sint rezervoare mai mari. Iar daca vrei sa modifici nu te sfatuiesc .cel mai sigur este tot cu canistre omologate
                      sigpic

                      Comment


                      • Salut!O intrebare!!! Garda la sol poate fi marita? Este vorba de acel ,,pachet" de drumuri grele! Din cite stiu garda la sol a unei masini nu poate fi marita mai mult de 2 cm!

                        Originally posted by N_Gabriel View Post
                        Salut!O intrebare!!! Garda la sol poate fi marita? Este vorba de acel ,,pachet" de drumuri grele! Din cite stiu garda la sol a unei masini nu poate fi marita mai mult de 2 cm!
                        Care este varianta cea mai ,,buna" pentru achizitionarea unui autoturism? AVANS si ...leasing sau AVANS si credit auto?! Din cite stiu la leasing se plateste mai mult cu 1000/1500 de euro!
                        Last edited by N_Gabriel; 6 September 2009, 17:23. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • qiu....scuze pentru ca am postat mai tarziu dar azi m-am logat...)
                          am covoras in spate la mcv cumparat de la un magazin de accesorii dacia si am dat 80 lei pe el este din cauciuc si este foarte bun adica se potriveste perfect la dimensiuni

                          Comment


                          • naveti careva de vanzare 2-a oglinzi cu reglaj manual de mcv ?
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Originally posted by vyoangel View Post
                              qiu....scuze pentru ca am postat mai tarziu dar azi m-am logat...)
                              am covoras in spate la mcv cumparat de la un magazin de accesorii dacia si am dat 80 lei pe el este din cauciuc si este foarte bun adica se potriveste perfect la dimensiuni
                              mi-am luat de atunci si arata exact ca in poza pusa de mine. Tot vreo 80 lei am dat.
                              Ce accesorii pentru mcv-urile voastre ati mai cumparat oameni buni?

                              Comment


                              • eu i-am luat un bull-bar,cotiera,un pachet fumatori frumos.....am facut comanda de leduri albastre pt pozitie si vreau sa ii pun folie si vom vedea pe viitor.....momentan doar ce am luat permisu)
                                masina are 6300 km parcursi.....deci sa mai fac km si vechime pe ea;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google