Intrebari/Raspunsuri diverse la MCV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cățelu a pățit ceva? L-ai dus la doctor?

    Comment


    • s-ar putea sa treb sa le schimbi pe amandoua k si eu am lovit tot la fel un caine si eu am schimbat radiatoru,intercooleru si bara dar a fost pe casco.daca masina nu are nimic la exterior poate sa se duca sa faca un casco si o mai tii o saptamana in garaj dupa aia k ei nu se uite la motor...

      ifrim cam ieftim radiatoru ala cu ac.cand eu lam schimbat pe casco si mia aratat factura ala am ramas mut.radiator fara ac 1150 lei in afara de manopera

      Comment


      • hehe , intercoolerul e stramb dar merge ok masina.. si cred ca ala de apa curge.mi`a cerut pt intercooler 1000 ron . de clima am gasit la 170 ron valeo si 450 ron valeo de apa

        Comment


        • Originally posted by MirCip View Post
          hehe , intercoolerul e stramb dar merge ok masina.. si cred ca ala de apa curge.mi`a cerut pt intercooler 1000 ron . de clima am gasit la 170 ron valeo si 450 ron valeo de apa
          si eu am patit la fel vezi in targ la vitan e 260 ron intercolerul si radiatorul e 360 ron problema e ca radiatorul de sa deplasat i sau rupt piciorusele si e naspa de mers cu el asa e din plastic si de se rup prinderile de sus de la radiator de la vibrati ...o sa ramai cu ea in drum...problema e ca intercolerul de are o fisura vin probleme mai grave de trage nisip si ajunge in turbina o sa ti para rau dupa si costurile sunt mult mai mari...de vrei ajutor mai detaliat cauta ma pe telefon...

          Comment


          • am cumparat intercooler(400 ron original renault ). cu masina nu se mai circula pana nu ii cumpar si radiatorul de apa.robert lasa-mi un nr sa vbim

            Comment


            • pai ori o iei pe fir cu telefoanele pana ajungi la service-ul unde isi faceau reviziile firma respectiva si verifici in service direct ca trebuie sa existe istoricul in arhiva , daca e fabricata dupa februarie 2008 (parca) distributia se schimba la 90 k , daca nu te uiti cu atentie la capace daca a fost umblat, in 3000 km nu se acopereau toate "urmele"
              Pain brings out the truth in us all...
              ...how much truth can you stand?

              Comment


              • Kit Distributie MCV

                Am 120.ooo km. trebuie sa schimb kitul de distributie din nou.ma poate ajuta cineva cu cateva cotatii de pret. e criza si nu vreau sa investesc foarte mult.Pentru filtru de aer si placute de frana am gasit compatibile si la super pret . Nu sunt originale dar isi fac treaba.Daca circuli mult piesele originale te curata.Va multumesc.

                Comment


                • Cum Se Leaga Amplificatorul Si Statia De Sistemul Audio Al Masinii?

                  Am un subwoofer si statia aferenta. am nevoie de o schema cum se leaga mai departe.daca are cineva ar fi super. mersi

                  Comment


                  • Daca cautai putin gaseai... Uite aici un link despre asa ceva http://www.loganclub.ro/forum/need_h...866#post684866
                    sigpic

                    Comment


                    • Mi-au Busit MCV-ul Stationat

                      Buna , am o problema destul de serioasa . Masina era parcata in fata casei acolo este parcata de obicei . Pe strada se efectueaza lucrari de amenajare de catre o societate, dar cand aveau nevoie si de spatiul unde se afla masina anuntau sa o mut. Ieri am gasit-o urcata pe o movila cu nisip bineinteles capota ,bara , ornamentele botite , radiatorul de asemeni ,numarul aruncat pe jos . Am primit explicatii de la un muncitor si un inginer cum ca un utilaj hidraulic de compactare nu a putu fi oprit decat in masina mea . Nu am chemat politia ca iesea cu scandal mai mare , omul are depus dosarul de pensionare , utilajul nu are asigurare . Am luat legatura cu societatea de plangeri unde am incheiat o intelegere amiabila , eu vreau masina reparata nu am alte pretentii. In aceasta intelegere cei vinovati au trecut alta masina care are asigurare. Am fost intrebata daca am Casco si raspunsul fiind afirmativ mi s-a sugerat sa il folosesc . In stresul de ieri mi s-a parut in regula dar astazi dupa ce lucrurile s-au mai limpezit parca nu imi suna bine ca eu sa-mi repar masina botita de altcineva adica eu cu masina stricata eu cu plata .
                      Ce credeti ?

                      Comment


                      • Nasol moment. Oricum daca as fi in locul tau eu nu m-as atinge de casco. E normal sa plateasca cei ce au gresit. Asta e parerea mea.

                        Comment


                        • Fa-o cu asigurarea lor.Ei incearca sa scape de raspundere pe cheltuiala ta.Niste poze erau bune.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Si eu zic la fel...foloseste asigurarea lor! Nu il lasa sa profite de tine si nu ti folosi Casco! Au gresit sa plateasca ,nu sa profite de bunatatea omului.Succes si asteptam vesti si poze
                            CARPE DIEM!

                            Comment


                            • Tu esti om bun, nasol pentru ciobanu ala ca mai are putin pana la pensie, dar personal as fi trecut peste aspectele astea de suflet
                              Fa-o pe casco tau (ca sa o faca bine) si isi vor lua ei banii (casco) apoi de la ala cu rca-ul.
                              Desi nu stiu cum se rezolva, pt ca e posibil sa pozeze ambele masini implicate.

                              PS: imi aduc aminte cand aveam utilajul nou, a venit unu cu lemne la vecina si era sa-si rastoarne lemnele la mine pe capota, am scapat doar cu spoileru un pic zgariat (aproape insesizabil) dar fiind masina noua nu l-am lasat pe ala sa plece pana nu a decartat vreo 2 mil asa pentru buna purtare (desi spoileru asa ramas).
                              Daca nu-i stresezi/pui la plata, ciobanii astia nu se invata minte.

                              Comment


                              • pai IFRIM pe strada sunt mii de ciobani care conduc carute cu motor cu injectie, putini sunt soferi! iar restul sunt incepatori!
                                lipsa text

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google