Intrebari/Raspunsuri diverse la MCV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Da eu am daia la 30 de lei si am si una la 150ron de la un tip de pe dacia club care e facut exact dupa formele masini aia la 30 de lei isi face treaba foarte bine si desi am crezut ca nu va rezista face un an deja si am indoit-o in 2sau in 4bucati... Deci recomand cele din supermarketuri

    sigpic

    Comment


    • #92
      Originally posted by qiu View Post
      Cu prima ocazie fac o vizita la dealer sa vad materialul.
      Oricum e umflat pretul.
      Am vazut in Metro din fibra, un material poros la 30 lei
      sunt la autosenter pe Canta la Bras sub pod la Alexandru si sigur sunt si in bazar

      Comment


      • #93
        Originally posted by qiu View Post
        Unde pot gasi covoras cauciuc pentru portbagaj ca asta din poza si cat costa?

        Si daca se gaseste tavita documente pe undeva mai ieftin eventual contrafacuta prin bazar ca nu am chef sa dau 2 mil pe una originala o bucata de plastic
        la Autocenter pe Canta ,la Bras sub podul Alexandru si in bazar

        Comment


        • #94
          Nustiu cum sa sterg un post lam repetat fara sa vreau - sorii

          Comment


          • #95
            Buna ziua la dumneavoastra,desi nu am postat nimic cam de multisor nu inseamna ca nu am urmarit postarile dvs.,dar am considerat cadaca nu am nimic de spus ,nu are rost sa va stresez.Este adevarat ca nici acum nu am nimic de spus , doar de intrebat:fratilor unde gasesc de cumparat fete de usi pt. logan mcv face-lift?

            Comment


            • #96
              La dealer, normal. Dar pretul e de 500 ron/bucata...
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #97
                Decizie grea

                salutare! sunt la al doi-lea logan si vreau sa-l cumpar pe al trei-lea de data asta MCV pe celelalte doua am avut 1.4 si 1.4 GPL multumit de ele in cazul in care fac aproximativ 60000 km anual am avut berline dar am nevoie de mai mult spatiu, la berline portbagajul sufera de inaltime spatiul de incarcare relativ mic ce sa mai spun de barele sistemului de deschidere a capacului etc etc avantajele sunt net in fata MCV-ului. Dar am o mare dilema ce sa aleg intre 1.6 - 1.6 16v - 1.5 dci 85cp tind spre diesel deoarece merg mult dar am auzit si am vazut pe multi care au diesel ca li s-au infundat injectoarele si daca se infunda esti un fericit esti bun de plata 50mil foarte mult sau la pompagii desfundarea duzelor 20mil extrem de scump daca ai norocu asta s-a dus toata economia mai ales ca de la 1 ian se va gasi numai euro 5 care bineinteles va fi mai scumpa dar puterea si consumul sunt bune mai ales ca lucrez si in agricultura si car multa motorina zilnic da motorina din romania lasa de dorit. CE SA FAC CE MOTORIZARE SA ALEG pentru cei care au avut motorizarile mai sus enumerate si au mers mai multi km Va multumesc anticipat

                Comment


                • #98
                  Originally posted by alexanilie View Post
                  salutare! sunt la al doi-lea logan si vreau sa-l cumpar pe al trei-lea de data asta MCV pe celelalte doua am avut 1.4 si 1.4 GPL multumit de ele in cazul in care fac aproximativ 60000 km anual am avut berline dar am nevoie de mai mult spatiu, la berline portbagajul sufera de inaltime spatiul de incarcare relativ mic ce sa mai spun de barele sistemului de deschidere a capacului etc etc avantajele sunt net in fata MCV-ului. Dar am o mare dilema ce sa aleg intre 1.6 - 1.6 16v - 1.5 dci 85cp tind spre diesel deoarece merg mult dar am auzit si am vazut pe multi care au diesel ca li s-au infundat injectoarele si daca se infunda esti un fericit esti bun de plata 50mil foarte mult sau la pompagii desfundarea duzelor 20mil extrem de scump daca ai norocu asta s-a dus toata economia mai ales ca de la 1 ian se va gasi numai euro 5 care bineinteles va fi mai scumpa dar puterea si consumul sunt bune mai ales ca lucrez si in agricultura si car multa motorina zilnic da motorina din romania lasa de dorit. CE SA FAC CE MOTORIZARE SA ALEG pentru cei care au avut motorizarile mai sus enumerate si au mers mai multi km Va multumesc anticipat
                  De 1.6 este super!Iar eu am si instalatie GPL la MCV.Indiferent de carburantul utilizat, merge fain.
                  Despre 16v pot sa spun ca nu am auzit ca ar fi cine-stie-ce in plus fata de 1.6, doar un moft.
                  MCV-ul este SUPER!

                  Comment


                  • #99
                    Fete de usi de ph2 gsesti la dealer 500 ron bucata .. sincer nu prea se merita .. mai bine le imbraci inpile la banii astia !

                    Comment


                    • salutare
                      as dori sa imi pun folie pe geamurile din spate la mcv (Timisoara) stie cineva un loc unde exista asa ceva, dar vreau neaparat sa fie autorizat RAR. Trebuie facute ceva mentiuni in talon pentru asa ceva?
                      multumesc

                      Comment


                      • Poti sa pui la Expert Detailing de pe Brancoveanu.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Temporizator Stergator Parbriz MCV

                          Am o mica nemultumire vis-a-vis de temporizatorul stergatorului de parbriz al MCV-ului si anume ca este intr-o singura treapta. Pana si la batrana Dacie 1300 aveam temporizatorul reglabil in mai multe trepte (de fapt reglabil continuu), ca sa nu mai vb la celelalte masini pe care le-am avut (de servici, e drept: D Espero, R Megane S Octavia). Exista cumva vreo varianta de logan care are temporizator cu mai multe trepte? Sau poate se poate monta unul de Dacia 1310 fara sa arate hidos? Daca are cienva vreo idee va rog....
                          Multumesc.

                          Comment


                          • Discutia are loc aici
                            Presupun ca se poate inchide
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Salut,

                              Are cineva idee daca/cum s-ar putea izola fonic MVC-ul? Mie mi se pare ca este f slab izolata, motorul se aude f tare. Masina este din noiembrie 2008 si nu e umblat la ea.

                              Comment


                              • Mcv gpl

                                Originally posted by doreto View Post
                                Salutare tuturor,
                                sunt nou pe forum.Posed si conduc de 12 ani o Dacia 1310.Buna masina,daca stai linga ea.Adica daca 'intervii' de cel putin 3-4 ori pe an sa rezolvi problemele ivite.Masinuta mea si-a facut treaba si si-o mai face inca.Are si un nume: Gordana. Am iesit cu ea in tara de cel putin 2 ori pe an,am facut si 700 km intr-o zi(de la 6:30 dimineata,pina la 22:00 cu mici pauze :de inchis un ochi,de infulecat un sandwitch,un spalat pe ochi etc)Local si-a facut treaba cu prisosinta: a carat de la 3 saci de ciment(maximum),grinzi de lemn
                                pina la baloti de vata minerala sau polistiren.Sunt multumit de ea. Daca nu ar veni progresul peste mine nu mi-as schimba-o.Nu sunt o persoana care vrea sa epateze prin masina,si nici prin altceva.Dar inevitabilul se va produce in curind.
                                Am studiat mai multe tipuri de masini:opel,kia,hyundai,logan etc.Internetul este plin de pagini web ale dealer-ilor de autoturisme.Atat berline cat si break.Am ascultat si pareri pro si contra ale prietenilor si familiei(sotie+copila)
                                Ce astept de la viitoarea mea masina noua?????
                                1.Sa ma ajute in deplasarile locale 15-25 km,sa pot pleca in concediu in tara sau sa am curajul sa plec in concediu in strainatate(cu dacia 1310 nu am avut) fara sa ma ingrijorez ca pot avea probleme pe drum;
                                2.Sa poata cara la nevoie, modest,una-alta;
                                3.Sa-mi poata duce familia in excursii si vacante
                                Dintre toate ofertele analizate m-am oprit la 2: opel astra classic 2 si logan,dar in ultimul timp am aflat de pe forumuri ca opel astra classic 2 nu se mai fabrica.Deci a ramas doar Dacia logan. Desi a fost lansat demult loganul,
                                am refuzat sa dau crezare vorbelor grele spuse despre el.Am crezut cu rezerva si parerile prea pro.Dar astia suntem noi romanii.
                                Dupa multe analize ale ofertelor de logan si multe configurari , m-am oprit la Logan MCV 1.6MPI 8V 7 locuri , desi poate pentru inceput nu o sa am nevoie
                                de toate cele 7 locuri.
                                Motivul pentru care m-am inscris pe acest forum este clar pentru mine:
                                - ce sa fac , domnilor? Astept sugestii si recomandari de la profesionistii in
                                Dacia Logan,berlina sau MCV
                                Cu multumiri.
                                Eu am un MCV Laureate 1.6MPI GPL si tin sa spun ca este super!Nu se prea cunoaste diferenta cand merg cu benzina sau cand merg cu GPL - am luat cu GPL dupa ce am aflat ca instalatia este Landi Renzo, cea mai buna marca posibila, cu experienta de zeci de ani in domaniu!
                                Iar celor care ma tot bazaie cu GPL nu merita, vreau sa le spun ca am facut si 500 de km intr-o zi, din care jumatate pe drumuri de munte si nu au fost probleme.Iar GPL-eu este tot in avantaj fata de benzina.La 1000 de km facuta la un voiaj, am dat cu muuuuuult mai putin decat daca mergeam pe benzina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google