Intrebari/Raspunsuri diverse la MCV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accesorii: -Bare Transversale
    - Barcuta
    - Carlig remorcare
    - Suport biciclete cu prindere pe carligul de remorcare (suporta 3 biciclete)
    - Jante MSW by OZ
    - autocolant pe stalpii usilor original Dacia (cum se pune pe berlina) :P

    Cam acestea sunt accesorile de sunt mai scumpe ...

    Comment


    • mai am o intrebare.....computerul de bord indica consumul constant si ar trebui sa se schimbe pe masura ce schimbi acceleratia nu?la mine indica 8,1 si nu se schimba cand vreau sa ma uit la consum asa indica de cand am cumparat masina.....stie cineva?

      Comment


      • Salut.Pai inseamna ca ala e consumul cel mai corect,deoarece e facut pe mai multe sute de km.Nu se schimba asa repede pt. ca ai foarte multi km.
        Reseteaza-l si vei vedea cum se schimba,muuult mai repede.
        Sper ca m-am facut inteles,daca stie altcineva sa explice mai bine!!!!
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • e consumul mediu ceea ce vezi tu acolo , consumul care variaza instant in functie de cum calci pedala se numeste instant...


          stii diferenta intre instant , constant , girant , protant, gestant , montant???:P

          sigpic

          Comment


          • )
            pai si instantu nu se indica?

            Comment


            • instantu, trebuie sa schimbi CB cu o versiune mai veche
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • aha multumesc pentru ajutor

                Comment


                • SALUT! Ce parere aveti de loganul MCV cu motor de 1.4MPI?

                  Comment


                  • Originally posted by N_Gabriel View Post
                    SALUT! Ce parere aveti de loganul MCV cu motor de 1.4MPI?
                    Fara sa jignesc pe nimeni dar eu cred ca 1.4 e un motor slab pentru logan,pe mcv cred ca e groaznic.
                    Eu am mcv 1.5 85 cp si tot pare slab.
                    nimeni nu moare virgin, viata ne .... pe toti
                    mazda 3 / logan 1.5 dc

                    Comment


                    • am inteles ca doar unele mcv-uri cu 5 locuri sunt dotate cu motoare de 1.4 ,cele mai ieftine ,(sunt mai usoare)restul sunt dotate cu cealalta gama de motorizari pe benzina de 1,6/8v-1,6/16v si motorina de 1,5dci.....
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                      Comment


                      • O intrebare..... Cum dau si eu jos stalpii aceia din plastic de deasupra stopurilor ???
                        Am desfacut suruburile..dar tot nu iese....Help me...
                        sigpic
                        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                        Comment


                        • Originally posted by blackufo View Post
                          am inteles ca doar unele mcv-uri cu 5 locuri sunt dotate cu motoare de 1.4 ,cele mai ieftine ,(sunt mai usoare)restul sunt dotate cu cealalta gama de motorizari pe benzina de 1,6/8v-1,6/16v si motorina de 1,5dci.....
                          sunt si versiuni mai superioare(laureate) cu motoare de 1,4 MPI,dar sunt pentru export

                          Comment


                          • Distributie 1.5

                            salutare.
                            Am cumparat un MCV 1.5, de 70 de la o firma de leasing si nu am recuperat cartea service, masina are 63k , as putea sa aflu daca distributia a fost facuta ? fara cartea service,

                            Comment


                            • O Mica Intrebare Pt Mcvisti

                              in primul rand salut. acum 2 zile fratemiu a lovit un catel cand se intorcea spre bucuresti.am vazut ca s-au deplasat radiatoarele si tare imi e frica ca trebuie sa le schimb.nu stiu intercoolerul daca mai e la locul lui sau daca trebuie sa il inlocuiesc si pe acela.poseda un 1.5dci 85cp din 2008.din spusele lui radiatorul de aer conditionat sau de apa e dus .. si conducta motorina. nu stiu daca s-a exprimat tocmai bine , de aceea va cer parerea care a mai patit o chestie asemanatoare sa schimbe radiatoare intercoolere etc.nu are casco si o sa suporte din buzunar.daca ma puteti lamuri si pe mine v`as fi foarte recunoscator sau eventual niste coduri pentru piese. nu am gasit nimic nicaieri

                              Comment


                              • O mica mare problema

                                Buna , nu atrecut multa vreme de cand am postat si eu o intrebare referitoare la radiatoare. Povestea o gasesti la INREBARI FRECVENTE tread-ul <schimbare radiator>. Nu are Casco asa ca va plati , un radiator aprox. 350 lei cu tot cu montat. Este bine sa inceapa cu o diagnosticare serioasa si daca masina este inca in garantie asta se face la un service autorizat.
                                Tot patitu-i priceput.
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google