Intrebari/Raspunsuri diverse la MCV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @IFRIM Mare greseala ai facut. Stii ca exista posibilitatea la CASCO sa spuna ca nu coincid urmele de accident cu cele de pe masina care are asigurare (nu a ta, cealalta) si sa-ti refuze decontarea? Si refuzul sa vina dupa cateva zile bune cand deja te-ai apucat de reparatii.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • parerea mea e sa nu te complici , si daca te complici macar sa stii de ce te complici , adica pentru o suma de bani . Daca nu ai primit nimic, meri frumos la casco si spui adevaru si la revedere La orice ti se poate scoate expertiza sa vada daca ala era utilaju care te-a lovit sau nu , oricum nu e vina ta, tu nu ai de unde sa stii care a fost utilajul . Problema e doar a lor ca li se poate respinge asigurarea si sa nu iti repare masina . Moment in care mergi frumos si faci pe casco si gata . Grija la termenul limita in care trebuie raportat , nu stiu cum e la asigurari .
      Daca sare patronu cu banii ,iti repari pe casco . La casco o sa ai fransiza de platit , unii practica reintregiri ,drumuri aiurea , dus masina in service , atentionat cu una alta mecanici tinichigii ...
      Last edited by Cristi_Xp; 6 November 2010, 12:37.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • mai stiam ca exista si varianta sa o faci pe casco iar casco sa isi recupereze banii de firma de asigurare a utilajului respectiv.
        eu unul sincer (parere personala) nu faceam rabat.
        eu unul am trecut printr-o experienta asemanatoare in care utilajul de asfaltare a trecut pe langa masina mea tragandu-i o dunga minunata la semiaripa. eu am fost pe faza am vazut, am mers la politie utilajul nu avea asigurare, a fost un intreg scandal.
        rezultatul a fost ca am reparat masina la reprezentanta dacia pe banii firmei de asfalatare scotand un preaviz iar ei au scapat sa primeasca amenda de la politie.
        cu toate ca totul s-a terminat echitabil era riscul ca eu sa imi i-au teapa.
        sti cum este in romania, esti bun esti luat de prost.
        bafta cu masinuta

        Comment


        • daca nu e prea tarziu, imi dau si eu cu parerea...

          ai spus ca utilajul nu avea asigurare. Din moment ce ei erau constienti de asta, trebuiau sa aiba grija inca de la inceput. Daca s-au purtat ca niste "ciobani", atunci da-i in judecata, indiferent de cat de mare ai sufletul. Minciuni poate spune oricine ca sa se scape. Fa-i sa le para rau, ca data viitoare sa stie sa se fereasca, sa nu o mai pateasca si altcineva.

          Nu fa reparatia pe banii tai, lasa-i pe ei sa plateasca, a fost vina lor.
          In fiecare sambata, ora 17 - Valea Aurie, parcarea de langa terenul de football, Sibiu

          Comment


          • Salut.Nu ti-a raspuns nimeni?Banuiesc ce de atunci ai rezolvat treaba?Cum ai facut?unde?si ce pret?

            Sarbatori fericite!
            sigpicPasionat de MCV si natura

            Comment


            • Salut.Ai aflat?si cum? Eu auzisem ca se scrie pe un atipild in compartiment motor,dar nu stiu care e ala.

              Sarbatori fericite!
              sigpicPasionat de MCV si natura

              Comment


              • Originally posted by chefu robert View Post
                si eu am patit la fel vezi in targ la vitan e 260 ron intercolerul si radiatorul e 360 ron problema e ca radiatorul de sa deplasat i sau rupt piciorusele si e naspa de mers cu el asa e din plastic si de se rup prinderile de sus de la radiator de la vibrati ...o sa ramai cu ea in drum...problema e ca intercolerul de are o fisura vin probleme mai grave de trage nisip si ajunge in turbina o sa ti para rau dupa si costurile sunt mult mai mari...de vrei ajutor mai detaliat cauta ma pe telefon...
                0726716059

                Comment


                • tu nu te uiti la data postarii mai bine bea o bere daca nu ai ce face

                  Comment


                  • La Ce Foloseste Suportul

                    Am descoperit un locas linga minerul pasager rind 2(cam la 4 cm si are un capac)La interior are un suport din fier pe care s-ar prinde ceva.Intrebarea e ce se prinde de el.Banuiesc ca e o optionala.

                    De fapt cred ca e rind 3 deoarece ar veni in portbegej.Am cautat optionale dar nu am gasit nimic sa mearga acolo.O sa fac miine o poza dar banuiesc ca stiti despre ce locas vorbesc.
                    Last edited by padurarud; 31 January 2011, 22:07. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpicPasionat de MCV si natura

                    Comment


                    • Acolo se prinde plasa ce desparte compartimentul portbagaj de restul interiorului masinii. Aceasta plasa este optionala si costa vreo 300 lei (poate si mai mult)
                      Attached Files

                      Comment


                      • Merci mult.Arata bine chestia aia dar ca orice lucru de fabrica e foarte scump.Tocmai am luat polita plafon si a fost vreo 90euro fara tva.Cred ca o sa inventez ceva ca tocmai deaia intrebasem.
                        sigpicPasionat de MCV si natura

                        Comment


                        • salutare...am cautat pe forum dar nu am gasit cum anume pot demonta plasticele acelea negre de pe usile din spate.de pe usa mica am demontata foarte usor dar de pe usa mare cam greu.am desfacut 3 suruburi dar nu iese.cred ca mai este unul in spatele motorasului pentru stergator.intrebarea mea este cum pot demonta acel motoras sa vad ce e in spate
                          ?sau cum pot demonta acel plastic...multumesc

                          Comment


                          • nu stie nimeni ???

                            Comment


                            • sunama la 0743048988 si te ajut.
                              Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                              Comment


                              • s-a pus pe MCV maneta de stargator cu inel variator pentru temporizare? auzisem la cineva si vreau sa stiu daca e adevarat. multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google