Noua Dacia MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RadrianO
    replied
    Mulțumesc, Vyp, exact asta vroiam sa aflu, dacă se potrivesc cele de logan berlina după 2014. Când am vb cu cei de la novline, din Cluj, mi-au spus ca au mai dat de berlina pt MCV și nu au avut Retururi sau reclamații. Cumva acum eu asteptam o confirmare. Mulțumesc încă o data, am sa le comand și eu. Am văzut acum și pe thread-ul tău pozele, arata super, acoperă foarte bine. La prinderi vin exact sau mai au nevoie de vreo adaptare?

    Leave a comment:


  • vyp75
    replied
    Cumparati cu incredere carenajele de la novline, am pus eu pe mcv stepway 2017, carenajele de sandero/logan dupa 2013....

    De logan 2 berlina sunt cele puse de mine.
    Last edited by vyp75; 25 January 2018, 19:05. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • RazvanF
    replied
    Nu este facut in Romania. Dar produsele cu care a fost facut se pot cumpara de pe ebay.
    Find many great new & used options and get the best deals for DINITROL 4941 Underbody Solvent Based Underbody Coating 1 L Canister - Black (1117901/S) at the best online prices at eBay! Free delivery for many products!

    Leave a comment:


  • marconex
    replied
    Ce tratament antirugina ai fcut i unde?

    Trimis de pe al meu HUAWEI RIO-L01 folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • RazvanF
    replied
    Da, cel putin la mine se aud tare, posibil ca loves in partea aia de sus unde nu are carenaj.
    Acum parerea mea, nu crezi ca e mai bine sa lasi fara carenaj si sa dai cu o solutie impotriva ruginei in acea zona? Daca este sa ai carenaj acolo e un loc foarte bun in care se poate aduna umezeala si alte porostii care pot duce la aparitia ruginei.
    Eu am facut tratament antirugina la masina, peste cel de fabrica. Frica cea mai mare o am la carenajele care acopera marginea la aripi.

    Leave a comment:


  • RadrianO
    replied
    Are carenajele alea pe jumatate. Cele de la Novline acopera complet interiorul.

    Apropo, si la voi se aud asa tare pietricelele aruncate de roata in carenaje? Am impresia ca trebuie sa le caut prin masina... La rabla de Golf 3 nu se auzea asa..

    Leave a comment:


  • RazvanF
    replied
    Ajuta-ma sa inteleg ....masina ta nu are carenaje la rotile spate? Eu din ce am vazut la mine sunt, dar sunt jumatati, adica partea de sus unde vine amortizorul nu este acoperita de carenaj.

    Leave a comment:


  • RadrianO
    replied
    Salut,
    Am vrut sa imi comand si eu carenajele spate de la Novline, dar nu gasesc pentru MCV-ul dupa 2013... Se potrivesc si cele pt 2004-2013?

    Leave a comment:


  • XanRO
    replied
    La multi ani!

    Mi se pare ca s-au scumpit masinile in configuratorul Dacia.
    Acum imi da un pret cu 10E mai mare pentru un MCV Stepway Prestige. Pentru celelalte modele nu stiu, ca n-am urmarit.

    Leave a comment:


  • RazvanF
    replied
    Daca tot a aparut intrebarea firelor de sub scaun...intreb si eu. Mcv 2017 stepway, are centuri pretensionate pe fata? M-am uitat la punctul unde se cupleaza centura dar nu am vazut acea capsa. Citisem pe net ca cica ar fi in rola jos in stalp, dar asta nu cred.

    Leave a comment:


  • RadrianO
    replied
    Da, tocmai am renunțat, din seara asta. M-a scos din pepeni, mai ales când am văzut ce cârnat de postare am facut.. S-a dus, delete..
    Mulțumesc pentru lămurire. Deci dacă iau un kit încălzire scaune va fi relativ simplu de montat, cablaje fiind pregătite..
    Nu am găsit în schimb decupaje de sub scaune, acolo unde ar trebui sa vina conductele de la aeroterma. Dacă le pun, ar trebui sa decupez eu mocheta? Am ridicat covorașe, m-am uitat, dar nu am văzut nimic de genul..

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Mufa verde, galben+, negru - pentru încălzire
    restul firelor, airbag, senzor centură și senzor șofer

    PS Renunță la "talpatak", iese varză la postare

    Leave a comment:


  • RadrianO
    replied
    Salutare i la muli ani!
    Îmi putei spune ce e cu cablurile astea de sub scaunul oferului? Am descoperit azi, încercând sa ag o hus. E pregtirea pentru înclzire cumva?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


    Nenorocitul asta de tapatalk, mereu uit ca imi poceste cuvintele, mancandu-mi "sh"urile si "tz"urile..

    Renunta la aplicatia asta, ori incearca sa o actualizezi.
    Last edited by IancuMIC; 27 December 2017, 20:45. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • micutzu666
    replied
    Te inteleg atunci..danger danger..[emoji23]

    Leave a comment:


  • RadrianO
    replied
    Nici eu nu i-as pune, ca imi place cum arata, dar parca mi-e mila de tapiterie, am si un copil... Riscuri, riscuri.. ))



    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google