Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consum mediu mixt pe ultimii ~4000 km, 6,8%. Extraurban/urban cam 60/40.
    Pozele:
    Attached Files

    Comment


    • Consum mai mult decat decent.

      Stima

      Comment


      • Dap! Asa zic si eu!
        Stima!

        Comment


        • Ultimul drum:
          1173km, 58,9L consumați, 5,02L/100

          Distanță fără consum 149,7km(inerție/frână motor) - pentru că am multiplexor
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Acuma sa nu inteleaga lumea ca din cauza la multiplexor ai facut 150 km fara consum
            sigpic

            Comment


            • Fără multiplexor nu ai de unde să știi câți km faci fără consum, TdB și CB-ul nu indică asta.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by stoicanu View Post
                Acuma sa nu inteleaga lumea ca din cauza la multiplexor ai facut 150 km fara consum
                [emoji12] [emoji12] [emoji12] tare asta ...
                Oricum jucaria ( multiplexor) e foarte tare. Am vazut-o live si chiar merita investitia.

                By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Ultimul drum:
                  Cluj-Koln-Stuttgart-Hallstatt(Austria)-Cluj - 3550km
                  Consum: 5.7l/100km, viteza medie 82 km/h parca.

                  Pana in Koln am mers 3 persoane si ceva bagaje, iar la intoarcere am fost 4 si portbagajul plin.
                  Pe autostrada am circulat cel mai mult cu CC setat la 130km/h si Eco mode on, dar in zonele fara limita de viteza ajungeam si la viteza maxima(195km/h) si pe drumurile de munte din Austria am respectat limitele de viteza si Eco off.

                  Revin maine cu pozele despre consum.

                  Comment


                  • Am revenit si cu pozele legate de consum. Dupa mine e un consum bun avand in vedere ca am prins vant puternic, ploaie, ninsoare si soare.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Bucuresti, predeal-paraul rece- rasnov-brasov si retur cu A3 la dus si la intors, 6,6 consum, ceea ce mi se pare foarte bine , ploaie mai tot drumul. Pe autostrada 140-150 si cat cuprinde in serpentine daca era loc. K7Mul meu ar fi luat minim 7 in conditii similare.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • dar in zonele fara limita de viteza ajungeam si la viteza maxima(195km/h)
                        Deci constructorul a gresit cam cu 26 km/h viteza maxima.
                        Viteza maxima km/h 169

                        Comment


                        • 195 cu tot cu eroarea de pe bord)

                          interesant ca alte masini mai puternice si cu aerodinamica mult mai buna au viteza maxima tot vreo 200 (real), cam ca astmaticu asta mic cu 3 cilindrii )

                          e improbabil ca 90 de cai sa fie suficienti sa atinga bariera celor 200km/h , cu tot cu mama aerodinamicii; caii ca caii (scuzati cacofonia intentionata) dar cuplu ne omora, ce sa faci cu 135nm?! la vitezele alea )

                          Comment


                          • N-ai cu cine... La X52 "eroarea"(lu pește) e de 4 km/h indiferent de viteză, deci 191Km/h.

                            Cât despre consum eu am pe bord 6,5L/100(pe kilometrajul total al mașinii), calculat 6,55L/100.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Vreau sa vd si eu un 0.9 care ajunge la viteza ametitoare de 195 km/h
                              La vale poate


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment



                              • Am zis sa mai pun si eu un consum
                                Pot spune ca este unul mix
                                A fost undeva la 6.5 dar nu am rezistat sa mai merg la economie [emoji23][emoji23][emoji23]


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google