Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fanez
    Posibil sa fie asta.
    AStazi am sa bag benzina din TM si sa vedem daca isi revine.

    Consumul de 6% este "normal" pt motorul asta de 0.9...dar daca ai si o viteza medie de undeva pe la 27-29km/h. Altfel...vezi mai sus (11.5-12% la vieze medii intre 7 si 9km/ora...deh...se pare ca in timisoara de cand a inceput scoala si au dat drumul la semafoare...peste 10Km/ora viteza medie...nici o sansa...si din nefericire nu pot renunta la masina...)

    Comment


    • Alimentez doar de la Rompetrol, nu mai fac experimente. Totuși benzina de la Rompetrol Mihai Bravu mi se pare ca motorul devine mai leneș.

      Comment


      • Da...dar eu din nefericire n-am avut de ales. Si eu de regula prefer sa alimentez din 3 locuri din TM (toate trei foarte aglomerate...deci nu apuca sa se stranga mizerie...si din cauza volumului vandut...nu se simte asa de bine "aditivarea"

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Esti mai tare decat cu dizal. Afara cred ca mergi ci 2,5-3/100.
          Si mai zic unii ca nu e economic motorasul. Trebuie sa si stii sa mergi cu el


          Găsesti aici consum mixt la diesel.
          sigpic

          Comment


          • Lasa mixt. Era vorba de consum exclusiv in Bucuresti.
            Sa scoti 6 urban si 4 extraurban, pentru benzinar e lux. Diesel devine inutil.
            Last edited by Fanez; 12 October 2016, 10:53.

            Comment


            • Fanez da...dar ca sa scoti 4% afara cu benzinar...este un oare care efort...si nu merita. iar la un stil de mers mai economic scoti 4.5...in aceleasi conditi diesel-ul probabil scoate 3.9%.

              P.S. Dap...la cati km fac eu...parca incepe sa-mi para rau ca n-am luat diesel.

              Comment


              • Poti sa o bagi pe GPL.

                Comment


                • Nu renunt la roata de rezerva...fac o pana la 5-8 ani...dar sincer...si de regula se pare ca of ac destul de departe de civilizatie (ultima data o fo in serbia la 1800m...la o cabana...a intrat o creanga foarte ascutita)

                  Comment


                  • Exista rezervoare gpl care se monteaza in portbagaj, nu in locul rotii de rezerva.

                    Comment


                    • Sunt casatorit...cand plecam undeva zici ca ma mut...doar sa cobor toate bagajele imi trebuie o ora...mai studiez problema.

                      Comment


                      • Consum exclusiv urban pe 525 km: 7.6 cu 40.5 l si 20.6 km/h viteza medie!

                        Comment


                        • Cat va invidiez cu mediile voastre. Astazi a fost o zi excelenta, am scos 17.6km/ora....dar asta pt ca am plecat tarziu dr la lucru

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            ...Totusi benzina de la Rompetrol Mihai Bravu mi se pare ca motorul devine mai lenes.
                            E cea mai ieftina benzinarie rompetrol din mijlocul orasului. De ce oare?

                            Comment


                            • Cred ca ia benzina de peste drum, direct de la statia Petrom .

                              Comment


                              • Poate au rezervor comun

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google