Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E in rampa; altitudine medieBucuresti 85m, Pitesti 287m. Deci ?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • 7.9 consum in Bucuresti pe 1000 de KM. Inca placut impresionat.

      Comment


      • 7.9 este un consum bun pt bucuresti. Cu s&s activat?

        Comment


        • In ce conditii? Ca intre 7.5-7.9% am si eu in Bucuresti fara S&S!
          Last edited by DannyMC; 6 September 2016, 17:15.

          Comment


          • 7,9 e consum de iarnă, la utilajul din dotare e 6,5 cu viteză medie de 27,7 Km/h
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • In ce perioada/e a/ale zilei?

              Comment


              • 27 km este mult. In tm cel mai mult am vazut parca 26...dar putem spune ca era pystiu orasul. La mine este de regula intre 17 si 21 km/ora. Si la 17 (blocaje/aglomeratie etc).km/ora si canicula am 9%. Mai mult n-am vazut. La 21 km/h am aprox 7.2-7.3%

                Comment


                • Eu circul de obicei in afara orelor de varf si mai jos de 7% nu scot decat pe traseul de dus la serviciu, dimineata pana in ora 7, dar nu mereu!
                  Last edited by DannyMC; 6 September 2016, 18:09.

                  Comment


                  • Originally posted by DannyMC View Post
                    Clipul acela a mai fost aratat pe forum dar s-a spus ca este de fapt doar o plansa de bord scoasa de pe masina. Nu mai stiu in care topic a fost discutia dar se spunea acolo ca indicatorul de combustibil care clipeste arata ca nu e conectat la sonda de combustil!


                    Off topic La mine incepe sa clipeasca din momentul in care se aprinde becul de la benzina
                    On topic 0.9 scoate consumuri bune atat timp cat nu te dai la el
                    In clipa in care incepi sa i-l alergi se schimba treaba


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • stoicanu si cand te dai la el...tot scoate consumuri mai bune ca un aspirat de 90cp
                      Am parcurs ieri o distanta de 114 Km. A iesit media undeva pe la 78Km/ora...(destul de multe denivelari...serpentine etc)...si a iesit consumul 6.2%

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        stoicanu si cand te dai la el...tot scoate consumuri mai bune ca un aspirat de 90cp
                        Asta este deja foarte clar!
                        Originally posted by bolovan View Post
                        Am parcurs ieri o distanta de 114 Km. A iesit media undeva pe la 78Km/ora...(destul de multe denivelari...serpentine etc)...si a iesit consumul 6.2%
                        Nu stiu cat de relevant e consumul pe distanta atat de mica! Asa am si eu 5.7% cu 113 km/h medie, dar pe o distanta de doar 110 km (un drum pe A1) nu mi s-a parut a fi de luat in seama!

                        Originally posted by stoicanu View Post
                        Off topic La mine incepe sa clipeasca din momentul in care se aprinde becul de la benzina
                        La mine L2 din 05.2015 se aprinde martorul "pompa de benzina" insotit de un beep si atat! Ultima liniuta nu clipeste deloc!
                        Last edited by DannyMC; 7 September 2016, 17:28.

                        Comment


                        • DannyMC Stiu, dar am masina de putina vreme...de abia se apropie de 7000 km. Si ieri o fo prima data cand am mers un traseu dus-intors cu "forja". Stiu ca nu-i relevant...pentru date foarte precise...dar macar ne facem o idee...nu-i gurmand motofierastraul....

                          Comment


                          • Nu e gurmand, in mod normal, dar si mie mi s-a parut a fi cum zice Stoicanu! Cand ii dai talpa mai serios si pe distante mai lungi urca si consumul! Banuiesc ca pe autostrada cu circulatie normala ar fi posibil sa scoti consumuri sub 6, mergand constant cu viteze pana in 120 km/h. Eu consumul ala de 5.7% l-am scos intr-o dimineata cu autostrada destul de libera si cu limitatorul de viteza vocal in dreapta!
                            Last edited by DannyMC; 7 September 2016, 17:41.

                            Comment


                            • Pai cam la toate masiniile urca...cu cat dai talpa mai tare...cu atat mai mult urca consumul. Mama ei de fizica.
                              Limitatorul meu de viteza vocal...mie-mi tace in serpentine...ii este rau...prin urmare...ma bucur si eu de liniste...30-60 min...la interval de o luna...

                              Comment


                              • Originally posted by bolovan View Post
                                ....Mama ei de fizica.
                                Nici nu am zis ca ar fi ceva contra legilor Mamei fizica! Am spus doar ca acesta (consumul) va creste odata cu viteza mai mult decat te-ai astepta din partea unui motor mititel precum 0.9!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google