Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Un București-Ploiești, via A3, 4 persoane, 94kmh* pe CC, 5,5L/100, fără poze.

    *90kmh pe medianav, 94kmh pe bord - detalii în topicul Medianav
    90/h media sau ca atat ai mers?

    Comment


    • Stoicane, ce consum are 0.9 in regim de mers in afara, 100-110 constant, si ce consum are pe autostrada, 130-140 constant?

      Comment


      • Acum nu pot spune dar cred ca am niste filmari cu regimurile astea

        Daca nu fac altele diseara
        Last edited by stoicanu; 21 February 2015, 13:47. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • Nu trebuie neaparat sa faci altele, ideea e ca nu stiu ce sa aleg, 0.9 + GPL sau Dizalache

          Comment


          • Normal ca 0.9 tce
            sigpic

            Comment


            • Fata de Dci-ul de 90cp? Fii serios.. alegerea e usoara depinde de buget doar

              Comment


              • 0.9 gpl bate la popou gol dci ori care ar fi.
                Totul se rezuma la cost/km si pana acum gpl-ul e la putere
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Razvy View Post
                  Stoicane, ce consum are 0.9 in regim de mers in afara, 100-110 constant, si ce consum are pe autostrada, 130-140 constant?
                  Eu merg preponderent extraurban (cam 75% din km) iar acum am in bord 7%. Am resetat BC-ul pe 1 ianuarie si deci am prins si temperaturi de -30 de grade in consumul asta.
                  Tin minte ca in vara, cu ac-ul non stop nu am trecut de 6%.


                  By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • E bun consumul, dar nu stiu de ce am impresia ca nu purtati 45
                    Eu momentan am in jur de 12-13% pe 1.6, dar cred ca am ceva probleme pe la sonde si harta.
                    Vreau sa trec la noul logan, ca se apropie varsta rematului la actualul si nu stiam daca sar pe 0.9 sau 1.5

                    E bun consumul, dar nu stiu de ce am impresia ca nu purtati 45
                    Eu momentan am in jur de 12-13% pe 1.6, dar cred ca am ceva probleme pe la sonde si harta.
                    Vreau sa trec la noul logan, ca se apropie varsta rematului la actualul si nu stiam daca sar pe 0.9 sau 1.5
                    Last edited by Razvy; 22 February 2015, 16:30. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Eu sunt pe la 43 ... cam asa
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Aaa daca singura problema e cost/km si nu mai conteaza si puterea etc,nu stiu cred ca sunt tot pe acolo aproximatic n-am stat sa calculez si ultimul cent,un consum de 3.9,4% la Dci mi se pare extraordinar, cine vrea mai putin de atat mai exista si alte variante gen scutere )
                        Oricum diferenta de consum e undeva de 2litri intre cele 2,diferenta de putere nu mai intram in detalii ca se stie,depinde de ce doreste fiecare
                        Last edited by Allyn_y; 22 February 2015, 21:02.

                        Comment


                        • Cand am zis cost/km nu ma refeream numai la consumul de carburant


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Mai e cineva care circula mai mult prin Bucuresti? Ca pe mine ma omoare consulul. Cu functia ECO activata am consum peste 9% (in oras). Mentionez ca masina nu are decat vre-o 8000km.

                            Comment


                            • Pai in oras, masina consuma in general 9-10 l, cel putin asa este si la 1.2 din dotare. Vara trecuta am scos consumul dat de producator 7,7 experimental pe 100 km, in general se invarte la 8-8,5 l/100 km vara. Iarna este mai mare, acu la 4400 km (decembrie - aprilie) consumul mixt este de 7,0 l/100 km.
                              Masina are 20300 km, teoretic a iesit din perioada de rodaj extinsa a motorului.

                              Comment


                              • Originally posted by Spiridusu View Post
                                Mai e cineva care circula mai mult prin Bucuresti? Ca pe mine ma omoare consulul. Cu functia ECO activata am consum peste 9% (in oras). Mentionez ca masina nu are decat vre-o 8000km.
                                Incearca sa mergi fara ECO activ
                                Vezi daca e diferenta
                                Iar daca ai viteza medie sub 20km/h nu ai cum sa scoti mai putin
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google