Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta cu frana de motor la mine nu prea este practicata. Dar o sa fac traseul in modul M sa vad ce obtin. Oricum aveam eu impresia ca daca schimbi manual scoti consum mai bun.
    Thanks for hint-uri.

    Comment


    • Te obisnuiesti. Si eu cand eram tanar si faceam service prin tara...mergeam foarte sportiv (bine...nu mergeam pe benzina mea...si cand am inceput sa merg pe benzina mea...banateanul din mine a inceput sa urle...mai ales ca am un mod de calcul ma iciudat: parcurg 500 km cu un consum de 6%...in 7 ore...sau un consum de 4.2% in 7.5 ore...adica castig 30 min timp de deplasare...dar lucrez o ora sa recuperez banii aia...deci pierd 30 min din viata)

      Comment


      • :-)) Foarte interesant punct de vedere. Si adevarat.

        Comment


        • Dupa o anumita varsta, constati ca-ti permiti sa pierzi multe...mai putin timpul...ala-i de departe cea mai importanta resursa.

          Comment


          • Părerea mea este că nimic ne a mai prețios decăt sănătatea, iar pe șosele sunt prea mulți nebuni. Toată lumea ajunge la cimitir, așa că - la ce atăta grabă. Te scoli mai devreme și te culci mai târziu.
            Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

            Comment


            • Amin! Cuvinte grele pline de intelepciune. Baieti intelepti pe acest forum.

              Comment


              • Buzau - Campina - barajul Paltinu - Secaria - Comarnic - Sinaia - cota 1400 si retur.
                310 km, consum 5,7 l/100 km, viteza medie 50,6 km/h.

                Comment


                • Consum record Targoviste (+13 km pana acasa) - Bucuresti si retur + mers prin Bucuresti.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Consum Iasi - Brasov - Plaiul Foii - retur, 2 oameni in masina + bagaje
                    Attached Files

                    Comment


                    • Consum Buftea- Sarti(Grecia), 1850 km, 81km/h viteza medie, 6,7 l / 100 km .
                      Mers intins, in general cu cel putin 10km/h peste limita legala, masina cu 2 adulti, un copil si bagaje.
                      Nu stiu daca e mult sau putin, dar eu sunt multumit de consum.

                      Comment


                      • La acea viteza medie este mai mult decat bine!
                        Si eu am un consum de vacanta: Bucuresti-Cheile Gradistei-Sighisoara-Alba Iulia- Hunedoara-Tg. Jiu-Motru-Bucuresti + ceva fataiala prin orasele vizitate: 1132 km, 65 l, vit. medie 51.8 km/h, consum mediu 5.7 l/ suta.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Mangalia-Petrosani consum 5.8 l/100km, la viteza medie de 72km/h.
                          Cam dezamagit.

                          Comment


                          • Dezamagit, de ce? Ti se pare prea mult sau prea putin?

                            Comment


                            • De ce?Cat te asteptai sa consume?
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Sincer ma asteptam la 4.8-5.4 max. A se vedea consumurile lui bolovan. Omul chiar stie sa mearga "la consum". Eu am invatat multe din postarile lui(dar mai am de invatat).
                                Last edited by C.Mike; 2 July 2018, 22:56.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google