Idei De Tuning Ieftine Dar De Efect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Idei De Tuning Ieftine Dar De Efect

    Salutare tuturor! Am deschis acest topic in ideea de a ne largi orizontul in materie de tuning ieftin .... Ca o prima idee ar fi schimbarea becurilor de pozitie cu unele cu led sau smd.....restul....astept idei;). Ar fi o idee buna sa adaugati si poze daca se poate
    Attached Files

  • #2
    ar mai fii o idee ieftina semnu nike pe luneta ;) crede-ma , e de efect ;)
    Attached Files
    Last edited by kubala7; 7 February 2012, 23:43.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • #3
      Sau daca vrei tuning + niste caluti la motor baga 10 braduleti la olginda ! )
      Glumeam ... Nu cred ca se poate face tuning ieftin ... ori bagi bani calumea si iasa belea ori nu bagi mai bine ...
      sigpic
      Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

      Comment


      • #4
        Ce efect de tuning are un led bagat in pozitie ?
        Ce efect de tuning are o capota colantata negru mat ?
        Ce efect de tuning au niste jante OZ pe un logan cu croame by Vitan, si suspensie stok, eventual si incaltate in Kormorane?

        Iti spun eu.....nu au nici un efect.

        Masini de genul sunt pe un site cu tuning mioritic

        Folosirea expresiei ''tuning'' nu se regaseste in leduri /colantare/cozi de rechin/presuri/cotiere/aeratoare/folie geamuri/ cruciulite/iconite/colate gen brembo,JBL,momo, sparco. etc
        real power..... diesel power by

        Comment


        • #5
          ai uitat randunicile de la stergatoarele de parbriz )
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • #6
            bine....trebuia pus imbunatatiri....da tuning e mai scurt. ......becurile cu smd au avantajul ca produc lumina alba , intensitate marita si durata de viata mai lunga..Ati putea sa puneti o poza cv cu un ornament de toba mai reusit sau chestii de genul ista. NU ARIPIOARE DE RECHIN SAU STICKERE CU NIKE

            Comment


            • #7
              Am pus etc . ceea ce inseamna ca marele Vitan Mall cu aleea lui renumita de ''tunig parts''este un loc bun de unde iti poti procura elemente de tuning mioritic, cum ar fi tobe din aluminiu roz/verzi/albaste/imitatie carbon /inox (dar vanzatorul te anunta preventiv ca te tine 2 ani toba aia fara probleme)
              real power..... diesel power by

              Comment


              • #8
                mai, tuning inseamna personalizare. daca dai cu lac de unghii pe capota si pictezi o moaca trista acolo se cheama tuning. asta e, asa se cheama, n-ai ce-i face. pe de alta parte, ca unii considera asta ca fiind tiganie, nu poti combate. tuning in sensul definitiei, nu in litera ei, inseamna sa imbunatatesti aspectul, performantele, dotarile, dar toate astea cu bun simt artistic si tehnic, altfel dai in kitch. cum granita ditre cele doua de multe ori e foarte subtire, risti sa dai din una in alta. ce-i drept, inca n-am vazut kitch-ul sa dea in tuning, dar invers...e plina lumea. pana la urma, e dupa gustul omului, daca proprietarului ii place, degeaba ne pisam noi contra vantului.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Leduri pe sprituitori ? ) L-a oprit pe colegul lu tata de munca politia pentru ca avea leduri albastre la sprituitori. L-a pus sa le dea jos !
                  sigpic
                  Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                  Comment


                  • #10
                    cosmindan are dreptate. Prin simpla punere a unor leduri,tips-uri, etc...nu se poate numi "tuning". Dupa parerea mea asta este decat o infrumusetare...bibileala....sau cum vreti sa ii mai spuneti. Din randul celor de pe forum, care au Logan, avem destui care cred ca se ridica la stadiul de tuning (kys,low, etc)
                    Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                    Comment


                    • #11
                      da dc avea nevoie de leduri la sprituitoare? Nu vedea noaptea sa stropeasca parbrizu?) sau luminau in loc de faruri?

                      are ciineva idee de un tips care sa acopere gaura aia din bara ? dar sa nu fie dinala de iese 15 metri din bara sau cu leduri)
                      Last edited by gabitzu_boss; 8 February 2012, 00:01. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        incalzeau diuzele sa nu inghete acum cand este frig afara.
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • #13
                          Uite un tips pe care vreau eu sa il pun pe masina si care acopera toata "gaura" de acolo
                          Magazin online de Piese si Accesorii Auto va ofera o gama variantă de accesorii auto, tuning auto,accesorii Logan,piese auto, cosmetice auto și multe altele la cele mai mici preturi.
                          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                          Comment


                          • #14
                            pe logan o modificare care sa fie de efect este asta (mie imi place foarte mult):



                            pfffffffffff exact tipsu ala vroiam sa il pun de pe alt site, si acolo era 65 de lei :-o
                            Attached Files
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • #15
                              Gaura aia o astupi cu ceva de 100 mm in diametru si nu uita sa tai din teava de esapamant ca sa nu se vada precum o coada de matura in galeata, si mai trebuie si un portbagaj clean ca sa nu se vada 1,2 16V (pentru cei care detin astfel de ''drujbe'' in 4 timpi)
                              real power..... diesel power by

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google