Idei De Tuning Ieftine Dar De Efect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Tub luminos cum se pune la casa de Craciun sau cum aveau tirurile de la coca cola in reclama? Compkimente pentru cum arata loganul cu bullbar. Italienij il numesc "paravache".

    Comment


    • #77
      Ce frumos arata cu bullbar.... O incantare a ochiului.

      Comment


      • #78
        Extraordinar doamnelor si domnilor... Raba 16Tone zici ca e.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #79
          Off: Prea multe postari fara nici o legatura cu threadul.
          On: Desi "tuningul ieftin" tinde sa fie ori interpretat, ori dus inspre kitch, cred ca threadul face referire la acele modificari (predominant de aspect/functionalitate) ale unor elemente la preturi/costuri accesibile si celor care nu au venituri indestulatoare.

          Comment


          • #80
            Decat sa vopsim spoilerele in culoarea masinii, mai bine punem paravache.daca intram in altul,sa il stricam rau macar.

            Comment


            • #81
              Folie carbon pe consola
              Attached Files

              Comment


              • #82
                E ceva. Este si folie carbon rosie sau argintie. Se poate pune si la ceasurile de bord, tunel central si in alte zone. Tot la consola, bord si interior as adauga schimbatul ledurilor, fiecare cu ce culoare doreste. Sprituitoarele tip perdea, stergatoare mai lungi si activcat diverse functii. Puntru cine vrea mai mult sunt idei aici. http://www.tuningmioritic.ro
                Last edited by L3on_rgby; 12 May 2014, 19:05.

                Comment


                • #83
                  Montat mânere (închidere uși) logan 2 pe fețe de uși ph1

                  Originally posted by Andy96 View Post
                  Este buna ideea ta cu maner de ph2 pe fata de usa de ph1. Varianta a doua cu maner de logan 2 se vede ca nu prea arata bine. Daca ti-ai pus manere de ph2 pe fetele de usi de ph1, imi poti spune si mie cat costa un maner de ph2? Am de gand sa vopsesc fetele de usi cu negru si sa montez si eu 2 manere de ph2 la fetele de usi din fata.
                  Vizionați pozele cu mânere de logan 2 montate pe fețe de uși faza ph1 (o ideie de tuning, ieftină dar de efect) Cea mai bună completare dintre toate mânerele de la Dacia logan (Ryky15)

                  Comment


                  • #84
                    In legatura cu pozele de la postul #70 :
                    Sigur ca acea culoare argintie a manerului arata rau insa sunt si manere inchise la culoare, un maro inchis sau negru, am vazut pe Duster.
                    A doua poza este un fotoshop cu un maner de Logan2 suprapus pe o usa de ph1.
                    Si aici este valabila faza cu culoarea manerului.
                    Am pus pozele care le-am gasit sa va faceti o idee...culoarea poate fi schimbata.
                    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                    Comment


                    • #85
                      Montat mânere (închidere uși) logan 2 pe fețe de uși ph1

                      Originally posted by merlasviorel View Post
                      O idee de tuning ieftin ar fi aplicarea de maner pe fata de usa ( la ph1), in loc de schimbarea cu totul a ei. Ce parere aveti de varianta a doua cu maner de Logan 2 ?
                      Se marita inbunatatirea sau arata aiuria ?
                      Varianta a doua cu mânere de Logan 2 pe fața de ușe (la ph1) cred că este cea mai potrivită (bună!) Vă atașez și poze pentru vizualizare! Ce părere aveți (este muncă foarte multă pentru montarea acestor mânere) de la Ryky15.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #86
                        Montat mânere (închidere uși) logan 2 pe fețe de uși ph1

                        Originally posted by merlasviorel View Post
                        O idee de tuning ieftin ar fi aplicarea de maner pe fata de usa ( la ph1), in loc de schimbarea cu totul a ei. Ce parere aveti de varianta a doua cu maner de Logan 2 ?
                        Se marita inbunatatirea sau arata aiuria ?
                        Mai revin cu încă două poze pentru vizualizare! (montat mânre Logan 2 pe fața de ușe ph1) de la Ryky15.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #87
                          Oribil.....
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • #88
                            O idee ieftina dar de efect dubios.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • #89
                              La fel de "frumos" ii statea si cu o sarma mai groasa, de care sa apuci cand tragi usa...

                              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • #90
                                Montat sârmă cu telecomanda în loc de maner usa!

                                Originally posted by popavlm View Post
                                La fel de "frumos" ii statea si cu o sarma mai groasa, de care sa apuci cand tragi usa...

                                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                                Te rog să-mi arați și mie o sârmă groasă, de care ai tu la loganu' tau, că poate îmi pun si eu la loganu' meu. Să nu-mi spui ca ești din Moldova, doar acolo se folosește sârma, vezi? când ploua afară sa nu dea dracu sa pui mana pe sârma de la ușa ca poate traznește si te corentezi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google