La Cat Schimbati Treptele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Da peste 4000rpm mai degraba te doare buzunaru decat sufletu)
    6,4 in oras),am un matiz la servici si ia cam in jur de 7juma 8 in oras cu motor de 800cc.
    Eu chiar stau sa ma gandesc voi realizati cand scrieti,frate consumul urban dat de producator este de 9,5 tu de unde scoti 6,4
    Last edited by vladoi; 31 August 2012, 15:27.

    Comment


    • #77
      merg usoor,usooor,mai vine o pala de vant in portbagaj
      "light up the darkness" Bob Marley

      Comment


      • #78
        si tu cu dci ai putea scoate sub consumul declarat, dar nu in conditii normale de exploatare ale motorului. mania asta a consumurilor mici, o vad in special la cei cu 1.5, care pe langa ca au consum mai mic decat benzinarul, mai si merg subturat, fumega ca o locomotiva dupa 50000km d emers in oras cu schimbari la 1500rpm, baga zeci d emilioane in injectoare, pompe, egr, turbo, dar ei merg cu consum mai mic decat ce zice fabrica, recte 6.5 in loc de 7. ce sa zic, superb. asa si 1.4 mers mai jos decat lejer, cu schimbari in 2000rpm, de crapa bucsele sub ea de la vibratii si catalizatorul daca-l desfaci e ca o punga cu grafit...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #79
          Ei kaka,eu unu nu incerc sa scot consumuri S.F.niciodata,chiar si daca nu ii dau sai simt demarajul,cam pe la 2000rpm schimb,niciodata peste 2700rpm la mers normal,ca la dci nu ii vad rostu si cred ca e destul pentru un diesel.Treaba cu mesul subturat e valabil si pentru benzinar,dar consecintele pentru un dci e vai mama.
          Last edited by vladoi; 1 September 2012, 23:43.

          Comment


          • #80
            jambonule, daca schimbi la 2000, ajungi la 1500, asta nu e subturat la tine?

            Comment


            • #81
              Are diesel, asa ca poate schimba si la 2000 rpm linistit.
              Sunt colegi cu benzinare care schimba la 2000 rpm ca sa scoata 6.4% urban.

              Comment


              • #82
                Nu mai sunt...
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #83
                  O, ba da! In Brasov.

                  Comment


                  • #84
                    Daca schimb la 2000rpm la dci viteza 1,2chiar si 3 nu sunt subturat delocsi am zis ca schimb intre 2000-2700rpm asta nu inseamna ca schimb numa la 2000rpm.

                    Comment


                    • #85
                      Exatraurban cand sunt singur preponderent 4500-5000 rpm schimb vitezele, mai la cate o depasire o tin pana in capat 5500-5800 rpm.

                      Cand schimbi pe la 4500+ rpm, incepe sa se miste decent (gol).

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google