Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In ultima vreme am alimentat numai de la benzinaria aceea.
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • Ai computer de bord sau ai calculat altfel consumul de ti-a iesit atat? E mult rau.
      Faci o diagnoza si te lamuresti. O fi dusa sonda lambda.

      Vezi ca la benzinariile private, benzina e indoita cu gazolina.
      Last edited by mr.K; 20 May 2014, 12:19.

      Comment


      • Calculat din plin in plin
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • Daca scoti din calcul varianta sa fi fortat sa intre mai multi litri in rezervor la a 2-a alimentare si sa iasa consumul marit, ramane benzina proasta, sonda lambda.
          Pune niste benzina ok, fa o diagnoza.

          Comment


          • Mai pun si eu un consum mediu la bolid:7,8 l/100, la 120km/h.
            Singur cu aprox 50 kg bagaje, mers pe autostrada...
            Se poate si mai ieftin de atata.
            Attached Files
            Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

            Comment


            • Ati folosit si A/C pe timpul deplasari ?

              Comment


              • Un consum bun si real.

                Comment


                • altfel nici nu poate sa iasa un consum mai bun la viteza aia si pe autostrada, doar daca ar bate vantul din spate.
                  sigpic

                  Comment


                  • Păi, nu ăsta e chichirezul, ci că chiar e real. Alții, cică la viteze cu 20 km/h mai mici scot cu 2,5 litri mai puțin, adică 5,2-5,3 % la mers cu 100 pe oră.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Ploiesti-Urziceni.
                      4 in masina,fara bagaje,la 5 dimineata,viteza 95~100 km/h consum final de 5 in cap. Mers foarte linistit,folosit frana de 2 ori pe tot parcursul drumului. Se poate sau era stricat computerul?

                      Nu era masina mea,dar avand computer de bord,am zis sa vad ce consum scot la un mers cat mai lejer. Ma asteptam undeva la 6 %.
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • Originally posted by Toorop View Post
                        Ati folosit si A/C pe timpul deplasari ?
                        Fara A/C, iar vremea a fost ok, cam 20 de grade, pe inserat.
                        Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

                        Comment


                        • Buzau-Buc-260km, 4 persoane, 60\80 loc si ~110 ext, consum ~6.5%.

                          Comment


                          • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                            Ploiesti-Urziceni.
                            4 in masina,fara bagaje,la 5 dimineata,viteza 95~100 km/h consum final de 5 in cap. Mers foarte linistit,folosit frana de 2 ori pe tot parcursul drumului. Se poate sau era stricat computerul?

                            Nu era masina mea,dar avand computer de bord,am zis sa vad ce consum scot la un mers cat mai lejer. Ma asteptam undeva la 6 %.
                            Nu se poate dom'le asa ceva, "vinzi castraveti gradinarilor!"!
                            Asa o sa vina unu' dashtept sa-ti zica, care tot posteaza p-aici.

                            Bineinteles ca se poate in conditii aproape ideale de trafic, nu e nici o minciuna sau eroare. Bafta si consumuri cat mai mici, sa muara da hoftica dujmanii!

                            Comment


                            • Sincer,am postat cu o mica teama,ca o sa-mi sara lumea-n cap = NU SE POATE !
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment


                              • Nu-ti sare nimeni in cap, stai linistit.
                                E numa' unu' p-aici ratacit care e mai mereu gica-contra.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google