Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si io de ce mi-am mai pus GPL, daca scoateti 5% cu 1.4 mpi? Sa-l vand p-asta cu GPL si sa-mi iau 1.4 din nou?

    Comment


    • Pe drumul ala si la ora aia e cam greu sa NU scoti asa consum..

      Sent from The Middle Ages using witchcraft!
      "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
      Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

      Comment


      • @andreyi,

        ti-ai pus je-pe-le pen' ca pret la jumate fata de benzina si pen' ca trafic intens in oras aglomerat consuma spre 10 (sau peste).

        Comment


        • Originally posted by andreyi View Post
          Pai si io de ce mi-am mai pus GPL, daca scoateti 5% cu 1.4 mpi? Sa-l vand p-asta cu GPL si sa-mi iau 1.4 din nou?
          Cel mai probabil ti-ai pus GPL pentru ca nu faci zilnic un drum gen Ploiesti - Urziceni la o ora asa tarzie cand traficul e aproape 0.

          Eu am dat doar un exemplu,pe un anumit tronson,ce consum am reusit sa scot.
          Incearca,si vei ramane uimit.
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • Originally posted by Kojak View Post
            @andreyi,

            ti-ai pus je-pe-le pen' ca pret la jumate fata de benzina si pen' ca trafic intens in oras aglomerat consuma spre 10 (sau peste).
            Sare lejer de 10..

            Sent from The Middle Ages using witchcraft!
            "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
            Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

            Comment


            • sare-sare...mai ales cu un AC on.
              da' vine acusi perioada de concedii, se mai goleste bucurestiu', poate o scoatem de-un 8-9 la suta, la ore de vf.

              Comment


              • Pffff ce consum am scos ...290 km extraurban Arad-Tm-Resita (Bocsa) si retur, la pompa mi-a iesit ~4,9-5%, media ~65 km/h, mers ~90/h afara si 70-80/h localitati.
                Masina goala (doar nevasta)

                In viata mea n-am mers asa lent.

                Comment


                • Da' ce-i cu tine Tavi, nu te recunosc!

                  Vin si io cu un consum de 5.3L/100km scos sapt. trecuta, exclusiv extraurban ptr. 208km, la o vit. medie de 91.3km/h.

                  Comment


                  • Eu am zis intotdeauna ca nevestele slabe sunt secretul unui consum bun, dar nu m-a crezut nimeni.

                    Comment


                    • Prima oara am citit "anvelopele slabe" ca sunt mai dure si nu adera la asfalt . Dar si treaba cu nevasta e adevarata, cu cat mai slaba cu atat mai usor manevrabila.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Adevarul e ca la puterea asta incredibila (defapt cuplul mai mult) se simte cand ai un om mai greutos in dreapta.
                        Eu ca a mea facem cat un om mare asa pe la 125 kg cu tot cu ambalaj ))

                        Cu manevrabilitatea nu comentez, cateodata un microbuz bine dotat poate fi mai manevrabil decat o berlina...

                        Originally posted by Kojak View Post
                        Da' ce-i cu tine Tavi, nu te recunosc!

                        Vin si io cu un consum de 5.3L/100km scos sapt. trecuta, exclusiv extraurban ptr. 208km, la o vit. medie de 91.3km/h.
                        N-ai vrea sa stii de cate ori am cascat...

                        Ce ai scos tu e deja consum de dizal la asa viteza medie )
                        Last edited by Octavian; 19 June 2014, 11:24. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Iti dai seama, consumu' la viteza aia medie a fosc scos la drum cu 2 benzi pe sens, trafic lax, incarcatura mica.

                          Comment


                          • Eu zic că mai aveți nițel și le împingeți... scoate și sub 3% așa.
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Kojak, consumul ala nu e adevarat, e prea putin, sigur iti consuma tie mai mult si te minte CB-ul
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                Da' ce-i cu tine Tavi, nu te recunosc!

                                Vin si io cu un consum de 5.3L/100km scos sapt. trecuta, exclusiv extraurban ptr. 208km, la o vit. medie de 91.3km/h.
                                Pe ce traseu e consumul ala? Bucuresti - Cornu?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google