Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fain asa...dar nu ne-ai spus consumul
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Pai nici nu trebuie omu' ne-a dat o problema de rezolvat

      Comment


      • Pai inseamna ca ai mers subturat rau de tot !!!!)
        Si nu numai asta,ai pus benzina in rezervor plin ochi ;)
        Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

        Comment


        • imi arata computerul in oras acum pe timp de iarna 10.3-10.7.e cam mare nu?si mie mi se pare.naspa
          Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

          Comment


          • in Bucuresti 10-11 litri

            Comment


            • e bine 10% in orash pe vremea asta.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Pai nu prea pot sa zic ca am mers cu ea subturata!!! Consumu nu mai trebuie calculat ideea e ca am facut 800 km cu un rezervor plin (plin ochi)!!!
                Sunt pasnic!!!

                Comment


                • Am făcut duminica trecută un drum până la facultate, ca să-mi aduc PC-ul. Cu tata în dreapta.
                  Plecat din Buzău la ora 11:30, pe la Urziceni, intrat în Bucureşti pe Şos. Colentina, continuat pe Calea Moşilor, Bd. Carol, Splaiul Independenţei. La întoarcere am luat-o tot prin centru. Am ajuns la 15:10 înapoi acasă.

                  235 km
                  viteză medie 78 km/h
                  consum mediu 7.5 L/100 (conform CB, resetat la plecare)
                  Last edited by MyKe; 27 December 2008, 03:57.

                  Comment


                  • 7,2 consum combinat
                    asta e
                    sigpic Alexandria

                    Comment


                    • Acum iarna e normal sa consume mai mult.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • in orase mai putin circulate, nu ca bucurestiul, cat consuma? acum iarna...
                        sigpic

                        Comment


                        • am un logan 1.4 mpi (preferance) de o saptamana, as vrea daca se poate sa_i fac un consum nu am cb. se poate sa ma orientez dupa cele 10 liniute care indica consumul. sau mai trebuie sa-i fac rodajul(1.500km). help

                          am facut 150km
                          Last edited by florin6234; 27 December 2008, 18:54. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • acum o sa iti consume mai mult. nu te lua dupa liniutele de la carburant. sunt doar informative. mai bine faci plinul, pe urma 100 km si iar bagi benzina.
                            sigpic

                            Comment


                            • Bucuresti - Predeal- poiana Brasov - Predeal - Bucuresti.
                              Total km parcursi - 386.4
                              Viteza medie - 44,1 km/h
                              Litrii consumati - 26
                              Consum mediu ( afisat de CB) - 6.7 / 100 km.
                              Timp realizat: buc- predeal: aproximativ 4 h ( parcurs sinaia in 1h ).
                              Predeal - Buc : apoximativ 3 h.
                              Viteza maxima atinsa: 160 km/h ( pt o perioada f scurta de timp: 1 min max).
                              Viteza de croaziera: - extraurban 100 - 110 km/h
                              Urban 60-80 km/h.
                              Last edited by Cezar; 3 January 2009, 13:34.

                              Comment


                              • 470 km drum bun, 100-120 extraurban si 70-80 urban (pe cat posibil), 3 persoane in masina + bagaje full.
                                9,2 % (metoda plinului).
                                Asa prost nu mi-a mers masina niciodata.
                                Benzina de la Petrom de 95, de cum am alimentat am simtit ca ceva nu e in regula, abia se ''taraia'' la 120, tzava de esapament s-a innegrit ca naiba.

                                I-am bagat acum de la o alta statie de 99+, parca si-a mai revenit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google