Viteza Maxima 1,6 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vrem filmuletele

    Comment


    • xp, ai avut dreptate cu remapul, trage mai bine. peugeot 208, in conditiile in care acul kilometrajului e dat 5-6km/h inapoi...pinionul de dizal isi fac treaba. aproape 190 pe gps. n-am avut curajul sa las o mana de pe volan sa fac poza, iar pe nevasta-mea nici atat n-am avut curajul s-o trezesc sa filmeze ea...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • 190 pe gps cu loganu sau cu peugeot 208 ,ca n-am priceput
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • de 30 minute caut peugeot 208 pe net si ma chinui sa inteleg ce a vrut sa zica. cica apare in 2012 208

          Comment


          • cred ca se referea ca pejoul a prins 208 km/h pe gps ...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • @marx: Ar fi interesant sa testezi din mers 16v-u tau cu al lui taica-tau in doua feluri:

              1.) Plecare din mers de la 4500 rpm. din a 2-a pana la 140-150 km/h ca sa fie folosite masinile strict in ture;
              2.) Sa testezi tot din mers o linie din 2000 rpm. pana in 4500 rpm. sa schimbati vitezele sa vezi unde ai fi avantajat tu cu remaparea.

              E interesant, ai remapare si traseu pe 50 dupa catalizator si ti-o iei de la 16v Ph1 standard, ciudat.

              edit: legat de remaparea Dimsport eu unul sunt foarte multumit (1.4), standard luam la noroc 165 iar remapat am luat 175 blana, atat iau si cu evacuarea, aici am o problema probabil legat de tineretea motorului. Cat despre sprint la fel, fata de un 1.4 la fel de dotat stateam mai bine cu remapare, prima mea victorie caci luam bataie de la toate Loganurile (mai punctez, problema cu tineretea motorului).
              Last edited by aleXpeed; 27 April 2011, 00:10.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • @xp: 208 arata bordul, mah...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Din cate imi aduc aminte marx are 16v-le stoc acum. Ma insel cumva?
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • nu stiu cum masinile voastre prind asemenea viteze astronomice, a mea mai mult de 185 in bord nu se duce.

                    Comment


                    • Este diferenta intre ce indica si GPS. La mine la 65 la ora indicat GPS-ul arata 59 km/h.
                      La 145 km /h indicat pe bord aveam pe gps 135-138, pe autostrada. Oricum foloseam GPS-ul pt a-mi regla la limita viteza pt radare. Deci mai tare sa nu merg. In germania pe autoband erau limitari de viteza, nu stiu cat prinde maxim, dar si benzina era super. Am mers cu 190 indicat pe bord, dar nu stiam sa vad pe gps atunci viteza, dar mai putea mult. Mergeam si eu daca multi mergeau tare, cred ca nu erau limitari, nici GPS-ul nu ma avertiza. Ma bazez pe el. nu stiu daca ma descurcam fara.

                      Comment


                      • Asta imi place ce mai mult cand o aud - " Am mers cu 190 indicat pe bord, dar mai putea mult." Nu stiu de unde puteti voi mai mult cand Loganul are o limita clara de viteza maxima.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Originally posted by BOSS03 View Post
                          ............. Am mers cu 190 indicat pe bord, dar nu stiam sa vad pe gps atunci viteza, dar mai putea mult. ...................
                          Cat de mult? ))

                          Comment


                          • Mai mergea pana la 230-240 la ora. Ma duc sa dau foc la BMW ca ala gafaie la 230, nu mai poate decat maxim 15 km in plus peste. 1.6 16v imi iau.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Infricosator...190 in Logan.Am 16v,nu o detest dar nici asa."siguranta inainte de toate"
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • La dacia logan 1.6 16v euro 5 viteza e limitata la 182km/h. Am testat-o eu pe autostrada cu gps-ul. Exact la 182 pe gps se taia gazul... La bord aveam undeva la 195.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google