Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    a mea are un consum mediu de 6,8 - 6,9 la mersul normal....adica viteza maxima 120, si schimbari de treapta numai la 2500 de ture...

    Comment


    • #47
      Originally posted by terror3009
      a mea are un consum mediu de 6,8 - 6,9 la mersul normal....adica viteza maxima 120, si schimbari de treapta numai la 2500 de ture...
      Cu masina plina?
      Martinel rules!

      Comment


      • #48
        Originally posted by Jonivip
        mi-e mi se pare super bun ..avand in vedere posibilitatile motorului ...un 7,4 mediu e super oki..
        daca avea dci la viteza aia nu depasea 5.5L la consum

        Comment


        • #49
          cum aveti voi mancavas consum de 6-7-8 ? io in oras am consum de 11 12 si daca e aglomeratie .. 14-15
          e berlina si schimb la 3000 3500 cateodata 4000 .... si nici nu dau a 5a in oras niciodata, ca pierd din puterea de tragere
          oricum nu ma interesa ce consum avea ... daca ma interesa imi luam scuter ;) sau dci

          Comment


          • #50
            Originally posted by armand24
            cum aveti voi mancavas consum de 6-7-8 ? io in oras am consum de 11 12 si daca e aglomeratie .. 14-15
            e berlina si schimb la 3000 3500 cateodata 4000 .... si nici nu dau a 5a in oras niciodata, ca pierd din puterea de tragere
            oricum nu ma interesa ce consum avea ... daca ma interesa imi luam scuter ;) sau dci
            Ei fi mergand, pesemne, numai cu pedala la podea. Azi vara, oricat m'am straduit, in oras, cu aerul conditionat mergand, nu am trecut de 11,5.
            Martinel rules!

            Comment


            • #51
              Nu se compara Clujul cu Bucurestiul la aglomeratie si consum.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                mare dreptate mare mare mare dreptate
                acum 2 zile am facut 50 de minute de la potcoava la intrare pe fundeni, drum care in 7-8 minute il mananc

                Comment


                • #53
                  Am mai spus-o. Voi in Bucuresti calculati consumul la nr de km? Gresit. Calculati mai bine la ore de mers.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #54
                    In Bucuresti ar fi mai bine la ora nu la kmDar intr-un oras mica ca al meu poate la minut

                    Comment


                    • #55
                      @G3G3- la tine in Sf. Ghe. nici nu apuc sa bag a2a ca gata am traversat orasul, noroc cu sensul ala giratoriu, ca ma obliga sa incetinesc, astfel...
                      , sunt cu ochii pe voi !
                      :thumbsup:

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by FLORYN
                        @G3G3- la tine in Sf. Ghe. nici nu apuc sa bag a2a ca gata am traversat orasul, noroc cu sensul ala giratoriu, ca ma obliga sa incetinesc, astfel...
                        Pai tu ai trecut pe la gara?ca acolo da intri printr-o parte si in 2-3 minute ai iesit din oras....dar treci si u prin centru,nu vreau sa zic ca e mare orasu,dar pt mine e excelent si linistit.Acum mai modernizeaza primaru strazile.....au mai facut un sens giratoriu si dupa ce treci podu ala de la garaD

                        Comment


                        • #57
                          @armand24 daca nu te-a intereseaza consumul de ce ti-ai luat LOGAN mai bine iti luai un Hummer ca e mai bun pentru strazile Romaniei iar consumul oricum nu te intereseaza ..)

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Jonivip
                            @armand24 daca nu te-a intereseaza consumul de ce ti-ai luat LOGAN mai bine iti luai un Hummer ca e mai bun pentru strazile Romaniei iar consumul oricum nu te intereseaza ..)
                            Pe el nu-l interesa consumul la logan,dar la hamar il intereseaza.....

                            Comment


                            • #59
                              eu la loganu meu 1.4 mpi are 3 ani consum neschimbat eu si inca o persoana .. cu care ma plimb mai tot timpul oras : 6,4 - 7 cel mult .. si in afara cand o tzin intr`o suta imi ia 5,5 - 6 cel mult . Viteza maxima tot cu inca o persoana 197 km / h si nu tremura etc .. consum atunci daca nu ma insel vreo 13 - 14 la suta si ca turatii schimb la 2500 - 3000 iara cand ma enervez pe tampitii astia din trafic mai schimb si la 5000 de draci )
                              Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                              Comment


                              • #60
                                daca imi luam hummer imi vindeam casa ca sa pot merge cu el pe strada ) nu zic ca nu ma intereseaza, exprimare greshita .. dar cu +- 2-3 litri fata de altele
                                chiar nu are relevanta
                                decat la drum lung unde imi bag unghia in gat cand vad consum de 9 la 180km/h
                                la 13 zici ca merg cu diesel .. 5 l maxim 6 in depashiri

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google