Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ nsa

    E normal consumul - pentru ce vreme e acum afara si pentru cati km ai.
    Dupa ce te vei mai invata putin cu masina, vei scoate linistit intre 6,1 si 6,4 pe acelasi conditii.
    Martinel rules!

    Comment


    • Drum Constanta - Judetul Braila, distanta de 440 km
      Viteza medie 68 km/h, sate multe, pe alocuri drum prost, dar si 2 portiuni de drum european, cam 60 in localitati si 100 km/h afara.
      Consum mediu : 6.4 /100
      Km la bord 805 la plecare , 1245 la intoarcere.
      Acceleratii line, fara sa ma reped in pedala ( doar de cateva ori nu m-am putut abtine :P )

      Comment


      • Originally posted by razvan_rm2003
        Drum Constanta - Judetul Braila, distanta de 440 km
        Viteza medie 68 km/h, sate multe, pe alocuri drum prost, dar si 2 portiuni de drum european, cam 60 in localitati si 100 km/h afara.
        Consum mediu : 6.4 /100
        Km la bord 805 la plecare , 1245 la intoarcere.
        Acceleratii line, fara sa ma reped in pedala ( doar de cateva ori nu m-am putut abtine :P )
        in mare cam asta e consumul....si la mine e tot pe acolo dar majoritatea km ii fac in oras si acum de cand cu frigu a sarit de la 8juma la 9juma....dar adevaru ca merg cam agresiv....oricum nu ma plang la ce trafic e....asta e
        JUST ME.....30-rdd......

        Comment


        • Mie in trafic imi ia 11 si nici nu ma reped in el.Sa fie oare defect computerul de bord ? Toata lumea spune ca ia 9 10 max si cu forja.Daca ii mai dau si in gusa cat o sa -mi arate 13% naiba.Lamuriti-ma si pe mine va rog.Numai bine
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • Nu prea imi vine sa cred ca scoate cineva consum 9 in orasele mari, acuma iarna.
            Conducand bland, imi iese undeva la 10,5.
            Cum pun carbuni pe foc, cum sar peste 11,5. Nu stiu precis la cat ajung, ca nu sunt prea curios sa aflu si sa ma enervez dupa aceea.
            Martinel rules!

            Comment


            • eu cu al meu MCV in oras trafic intens si mers cu schimbat pe al 3500 consum 9.5-9.7 si dabia am 1500si ceva KM

              sigpic

              Comment


              • consumul mare depinde si de cata apa are benzina in ea....acum dupa norocul fiecaruia...
                JUST ME.....30-rdd......

                Comment


                • eu numai efix 95 bag si merge super. e ceva diferenta fata de 98 ,daca te duci la liniute se simte !!!

                  cum va merge ABS -UL iarna !!!! sunt tare curios !!!! se aude un scrasnet la mine ,chiar ma sperie ca ma lasa !!!!!!are 1 an iam taiat motul de curand !!!

                  zi-mi ceva de ABS !!
                  Last edited by andrei; 12 December 2007, 13:22.

                  Comment


                  • La fel ca la tine. In concluzie... stai linistit, nu se rupe nimic.

                    Comment


                    • Originally posted by andrei
                      Consumul ramane acelasi, chiar daca bagi benzina cu cifra octanica de 95 sau 98. S-ar putea sa creasca putin puterea motorului la 98.
                      Daca pui de 98, mai pune cateodata si 95, nu pune chiar mereu benzina cu cifra octanica mare.
                      ABS AI???
                      CUM ITI MERGE???

                      La Abs Te Referi ???
                      Last edited by andrei; 12 December 2007, 13:23.

                      Comment


                      • Da... dar vezi ca suntem OffTopic si o sa ne plesneasca vre-un moderator. Trebuia sa deschizi un topic nou daca esti atat de interesat de chestia asta.

                        Comment


                        • Originally posted by raducucucu
                          ABS AI???
                          CUM ITI MERGE???
                          Asa face ABS-ul. Se simte o trepidatie in pedala si un scrasnet sau un zgomot metalic. Nu se strica nimic, e doar zgomotul pompei de ABS, care e normal, la orice masina cu ABS se aude asa, nu numai la Dacia.


                          Originally posted by Sp!ke
                          Trebuia sa deschizi un topic nou daca esti atat de interesat de chestia asta.
                          Nu le mai da idei. Prefer un post off-topic aici decat un thread nou, ca si asa sunt multe.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Ruta Constata - Sinaia , consu mediu 7.8 ( dus - intors )
                            autostrada constant 140, dn1 aglomerat, varianta bucuresti nu mai zic, pe la munte am urcat la cota 1400 ( iarna autentica, zapada pe tot drumul ) drumuri dese sinaia busteni, sinaia bran.
                            Per total sunt f multumit de masina, de felul cum trage masina, am uitat sa ma uit la viteza medie, dar revin

                            Comment


                            • Cluj-Alba si retur - 200 km, consum mixt 6,8 la mers fara menajamente.
                              Se pare ca regimul de iarna adauga intr-adevar inca aprox. 0,7 la consum.
                              Martinel rules!

                              Comment


                              • in rodaj, Bucuresti-Baia Mare-Bucuresti, 7.4l/100km, cu piciorul drept greu, dar cu viteze mai mici de 120km/h pe bord.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google