Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Solutie nu este, decat sa o calci mai incet. Atunci poate scoti un 9,5.
    Martinel rules!

    Comment


    • Originally posted by andrei
      Functia nu se poate activa, pur si simplu e alta versiune de soft pe CB. O sa vedeti asta daca va uitati in meniul de diagnosticare.

      Nu vreau sa par nutrie dar, cum se poate avea acces la meniul de diagnosticare?? Imi poti spune?

      Comment


      • meniul de diagnosticare este mufa din torpedou..... ....
        JUST ME.....30-rdd......

        Comment


        • si cabluri pt mufa aia ? soft pt logan ?

          Comment


          • eu nu ca nu am nevoie ca am prieteni.........si mai apelez pe la ei..... ...da si are si soft de diagnosticare pentru orice masina de la 98 in sus....;)
            JUST ME.....30-rdd......

            Comment


            • Consum

              1.6 16v - 86 km(doar...) - in afara 5,4(~3000 rot/min) in oras cu mers normal(linistit) 8,1 .

              Oricum voi ramane un benzinar convins !
              LOGAN PRESTIGE - 1.6 16v - GRI PLATINE ---- "Benzinar pana la moarte!"

              Comment


              • ce vrei sa zici prin : ``86km(doar...)``???

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by cipicip
                  1.6 16v - 86 km(doar...) - in afara 5,4(~3000 rot/min) in oras cu mers normal(linistit) 8,1 .

                  Oricum voi ramane un benzinar convins !
                  Pentru Bucuresti mi se pare un consum excelent. Eu sub 10 - 10,5 nu scad (consum mediu numai in oras). Ce-i drept am semafoare la fiecare 50 de metri si traversez un pod in 10 minute la modul 2 metri mers, 2 minute stat. Dar asta este circulatia la noi in oras

                  Comment


                  • tu vorbesti de vacau ? dute la ora 8 si la ora 19 intr-o zi pe la alba iulia pantelimon fundeni colentina titan si mai toate intersectiile din bucuresti ) nu ai loc nici macr cu scuteru
                    sute de masini

                    Comment


                    • Corect, stiu cam cum e prin Bucuresti, am stat o perioada pe acolo. Si pe aici incepe sa semene circulatia in anumite zone cu cea de la voi. Ideea era ca la un mers bara la bara din 2 in 2 metri, nu vad cum ar putea scadea consumul sub 10. Daca Cipicip scoate 8,1 in Bucuresti e foarte bine.
                      Si e Bacau, nu vacau

                      Comment


                      • Originally posted by sonykel
                        ce vrei sa zici prin : ``86km(doar...)``???

                        Vreau sa spun ca atat am reusit sa fac cu ea intr-o saptamana(de cand am luat-o)
                        LOGAN PRESTIGE - 1.6 16v - GRI PLATINE ---- "Benzinar pana la moarte!"

                        Comment


                        • Am fost joia trecuta pana in bigsat(undeva dupa sfantu gheorghe)sa rezerv o cabana de revelion.Buc-bigsat dus intors sunt 475 km.Am mers cam cu 100-120,pe serpentine mai prindeai un tir si mergeam cam cu 60-70 in curu lor pana reuseam sa depasesc.Consum la un mers asa relaxat a fost de 7l/100 km.Cred ca e destul de bine.Acum 2 sapt am fost pana in sinaia noaptea(am incercat sa urc pana la cota 1400 da lipseau lanturile)calc imi arata un consum de 9l/100km si o viteza cam de 120-130.

                          Comment


                          • deci pana la urma, daca vrei economic mergi cu 90 a 5a si daca vrei viteza te scoate la 7-8-9/100km
                            acum depinde de fircare cum vrea sa mearga
                            scuze pt vacau am gresit acum am citit si nu mia pot da edit (Bacau rulzz super orashu trec prin el cand ma duc la 1q de la Piatra)

                            Comment


                            • Originally posted by Ruud
                              Am incercat sa merg cat mai economic si am facut Cluj-Targoviste cu 5,5 consum. Dar pe autostrada nu am trecut de 120 km/h, pe restul traseului n-am fortat si nu am trecut de 110 km/h, plus am incercat sa mentin viteza constanta si fara accelerari si franari bruste. E drept ca pe traseul ce-l indici nu sunt atatea orase de traversat si nici atata munte si deal de urcat, dar ...
                              ... Acuma nu am pretentia ca sunt eu mare priceput (asa cum o pretinzi tu ca ai fi), dar nu cred ca ai scos 4,9 l/100 cu viteza medie orara de 78,6.
                              Ori deschizi rubrica de Noapte buna, Loganisti! - ori te prezinti cu premiu de la uzina pentru cel mai econom-recordmen
                              hai frate,las-o jos ca macane!si eu am prestige dar consum de 4.9 nu scot nici dk o las pe liber si o imping 100km.intr-adevar nu papa f mult dar nici asa.

                              Comment


                              • Am facut un drum Bacau - Iasi si retur, cam 275 km in total cu tot cu invartitul prin oras.
                                Viteze: 100-120 km/h in afara, 70-80 in sate (si tot am muscat o amenda, mi-a deschis radarul in curba . Viteza medie 55 km/h. (in Roman ocolit orasul pe drum de tara din motive de accident).
                                Am resetat calculatorul la plecarea de acasa. Consum mediu in aceste conditii 6.7%. Masina are 2000 km la bord.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google