Discutii generale 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ok mersi cezar
    sper sa o rezolv

    Comment


    • consumul este dat de stilul de condus,cu 145km/h consum 7.2.pe autostrada.in oras 6.9/7.1 . in general la o viteza de 90km/h 5.6,5.7

      la ce procent se acorda dauna totala?
      Last edited by cfc; 17 May 2009, 17:37. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • minim 75%, depinde de asigurator...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • ziua buna. nu stiu daca e problema doar la masina mea sau daca e o problema...dar aud mereu cand merg cu geamurile deschise un ticait la roata dreapta spate. e ceva dereglat sau asa e normal sa se auda?caci am mai auzit si la alte masini.

          Comment


          • scoate pietricelele din cauciucuri si nu o sa se mai auda

            Comment


            • Referitor la inactivitate

              Am f mult de lucru la serviciu, am si anumite probleme cu masina radiata, am casat-o la remat, iar la politie, domnu militian ma obliga sa-i preschimb certificatul de inmatriculare pe noua adresa de buletin, iar dupa aceea pot s-o radiez. Absurd pare, dar asa de absurda este legea. Azi ar trebui sa iau certificatul de inmatriculare nou, vine de la bucuresti, dar nu am timp. tara absurda, militieni absurzi, legi tampite. poate sunt rau dar e aiurea sa alergi de la financiar-fisc la politie, birou copiat acte, de-aia e stat, sa iei de la ghereta de la colt formularul x cu 10 lei (100 de mii). iar alta fisa cu 20 lei.

              Comment


              • asa a patit si taica-miu. e pe bune sistemul, imbecil care este.

                Comment


                • am si eu 2 probleme, iar daca mi-ar putea spune cineva ceva...as fi recunoscator
                  1.la fiecare viraj care il fac pe loc cu semnalizatorul pus, ticaie ceva la semnalizator( si nu este acel sunet standard ci unul adaptat si enervant )
                  2.masina nu are nici un an( face acum pe 20 ) si deja la o groapa mai mica sau o zdruncinatura zdrangane bordul.e ceva normal?

                  Comment


                  • la 1 suna interesant iar la 2 e ceva normal pentru ca baietii strang suruburile cu economie la bord.la mine ceasurile mai aveau un pic si cadeau daca nu strangeam suruburile.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • moxu

                      Salut.Are cineva idee de ce la viraj stanga-dreapta pe loc se aude un zgomot ciudat,parca si trepideaza caroseria putin

                      Comment


                      • E pompa de servo....zgomote d-astea sunt normale
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • dragi colegi de forum,
                          am si eu o dilema:
                          16v sau 1.6 normal?
                          caci ba unii zic ca 16v e naspa, consuma, etc...
                          si 1.6 normal, e fiabil etc, dar cutia si planetarele de c..a etc.
                          PS1: eu lucrez la sursa si e mult mai greu sa ma decid>>>
                          merci mult de ajutor
                          PS2:
                          cu toate ca o sa-l supar pe cristi_xp (asa nou cum sunt), nu e adevarat ca toate mot pe benzina au aceeasi cutie.
                          1.4 are o cutie "scurta" adica ii dai tare ca sa urce
                          1.6 asa si asa
                          1.6 16v cam ca 1.6
                          oricum 1.6 16v e facuta "sportiv" sa schimbi mai sus...

                          Comment


                          • daca nu te intereseaza consumul si vrei ceva putere alege 1.6 16v
                            daca ar fii sa imi mai iau logan as alege 1.6 8v
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • @mns: pe site si in cartile tehnice si de service scrie cum ca nu ai dreptate. Difera cutiile doar intre benzinare si dieseluri. Motorul de 1.4 e cam mic pentru cat e masina de mare, de-aia ii dai tare ca sa urce. Eu nu sunt vitezoman, dar la 120 km/h m-a depasit un 1.4 cu un driver suparat si-i facea motorul ca la avion. Nu cred ca era remapat, pentru ca, cu prima ocazie, am piscat acceleratia si am trecut de el fara efort. Oricum, din toate calculele facute, fara sa elogiez modelul de care vorbesc, 1.6 16v cu toate optionalele merita banii pe care-i face (fie berlina sau MCV) - la capitolul benzinare.
                              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                              Comment


                              • @JREwing: merci pentru corectie.
                                Intradevar, cutiile de viteza au acelasi rapoarte. daca nu ai fi spun nimic nu m-as fi uitat niciodata pe fisele cutiilor de viteza.

                                @Cristi_XP, imi retrag cuvintele cu scuzele de riguare.

                                dar exceptand rapoartele, sunt cu totul alte cutii, adica se comporta altfel cand schimbi vitezele...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google