Discutii generale 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 16v-ul cea mai buna alegere
    Don't drive faster than your Guardian Angel can fly !

    Comment


    • Originally posted by Zyxyz View Post
      16v-ul cea mai buna alegere
      Confirm!

      Ma apropiu de 2000 de km si m-am indragostit pentru a doua oara de masina asta! (Prima a fost atunci cand am vazut-o pe site-ul Dacia )

      Comment


      • Am depasit 5000 km si inca nu m-am deprins cu schimbatul vitezei la turatii mai mari. Cand iau piciorul de pe ambreiaj simt un soc, o poticneala. Cred ca si la altii care schimba vitezele ca mine, tot asa face.

        Comment


        • Originally posted by Memocjro View Post
          Confirm!

          Ma apropiu de 2000 de km si m-am indragostit pentru a doua oara de masina asta! (Prima a fost atunci cand am vazut-o pe site-ul Dacia )
          eu la 2000km avea masina 6 zile deja voiam una mai tare
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Bine, tu numai intr-o lancia delta sau S4 esti multumit. A, si un drum liber numa bun de "exploatat"
            Pana acum 32000km cu masina fara probleme, in afara de consumabile
            Last edited by Cristi_Xp; 28 September 2009, 13:16.
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • e buna ca masina
              am 40100 km in nici un an si sunt multumit de ea

              Comment


              • Originally posted by ionutbsk View Post
                Am depasit 5000 km si inca nu m-am deprins cu schimbatul vitezei la turatii mai mari. Cand iau piciorul de pe ambreiaj simt un soc, o poticneala. Cred ca si la altii care schimba vitezele ca mine, tot asa face.
                Ionut, da tu la ce turatii schimbi vitezele? .. cred ca intri in frana de motor


                Pentru mers normal - poate cei foarte experimentati pot completa - cred ca cel mai bine ar fi sa schimbam treptele undeva intre 2500 si 3500 - urmatoarea treapta sa pice peste 2000 ca sa poti accelera - fara hopuri asa cum zice Ionut.
                Last edited by fainis; 25 September 2009, 14:45.

                Comment


                • La turometru nu prea sunt atent de fiecare data. Vitezele le schimb din 20 in 20 km/h I-20, II-40, III-60,IV-80. Stiu ca nu e bine, insa nu pot sa suport zgomotul prea mare al motorului cand e turat, deci de vina e antifonarea.

                  Comment


                  • Se intampla si la case mai mari stai linistit, oricum zgomotul e placut vruummm vruuuuum

                    Cam asa schimb si eu, mai ales dimineata cand sunt prea adormit si nu imi place sa chinui motorul. Oricum trebuie schimbat peste 2000 clar, 2500 normal.

                    Comment


                    • Nu va mai vaitati de zgomot, e mai silentioasa decat un mpi.

                      Comment


                      • In afar de becuri arse...totul este OK, sunt f. multumit de ea si are 61000 km parcursi
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • Kenjiro, cu Dacia din imaginea de la avatar ai 61000 km? Nu cred pare prea noua.

                          Comment


                          • Originally posted by ionutbsk View Post
                            ...insa nu pot sa suport zgomotul prea mare al motorului cand e turat....

                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • Originally posted by ionutbsk View Post
                              La turometru nu prea sunt atent de fiecare data. Vitezele le schimb din 20 in 20 km/h I-20, II-40, III-60,IV-80. Stiu ca nu e bine, insa nu pot sa suport zgomotul prea mare al motorului cand e turat, deci de vina e antifonarea.
                              inseamna ca toba sport nu vei avea veci pe masina ) daca te duci cu una cu toba sport sari din ea ?
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • Al meu are 6.000km. inainte avusesem un 1,6 8v cu care am facut 100.00km. De tras trage pe departe mai bine. E mai agera mai ales la turatii mari(peste 3000). Mi se pare mai ZGOMOTS (e sunetul normal ?) si mai pretentios la benzina. Daca inainte alimentam la MOL si nu aveam nici o problema acum am simtit de cateva ori ca masina trage super nasol, intrerupt si cand schimb viteza pica in nas. Rompetrol rulz... mai ales cea de 100, dar cam scmpa

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google