Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by einstein1984 View Post
    Ambitionul meu ca iesit din fabrica a prins si mentinut 175 km/h mai bine de 10km. Posibil ca ceva imbogatire la wot sa mai ajute cativa km/h in plus, insa aveam si anvelopele cam dezumflate.
    Multam pt info, si al meu a atins 180 chiar 190 pe ceas.....problema a aparut relativ recent si nu imi dau seama de ce ....

    Comment


    • Logan 1.6 mpi 2005, preferance, 140k, gpl landi renzo montat la 98k, acum 5 zile pe a2 am mers cu 150 constant iar apoi am incercat ce poate babuta.. 180.. si spre 185 a inceput nevasta-mea sa tipe ca ce, vreau sa o omor?! ca m-a claxonat unu' cu un x6 ca l-am depasit )) va dati seama: un logan a vajait pe autostrada pe langa un x6..!
      Nu eram decat eu si ea in masina, cu bagaj pentru 4 zile la mare. faza intriganta e ca desi eram cu pedala la fund, am simtit eu ca masina sigur mai tragea si nu am reusit sa ii vad limita sau sa vad macar daca trage mai bine pe benzina. Imi pare rau ca nu am filmat, dar la 6 dimineata nu gandeam asa departe..

      Am uitat sa mentionez, gume Continental de vara cu presiunea de 2.2 facuta inainte sa plec la drum, fara panta sau vant din spate, cu viteza atinsa doar intr-a 5a, accelerare din 150 in 180-185
      Last edited by mihail_cc; 5 August 2013, 01:07.

      Comment


      • 180 nu este o viteza fabuloasa, decat pentru masinile cu motoare pana in 2000 cmc.
        Cei ce au motoare mari, te lasa si nu se minuneaza de "puterea" Loganului, ci uneori doar de inconstienta celui ce o conduce.
        http://fastestlaps.com/cars/bmw_x6_xdrive_30d.html - top speed pt cel mai lenes X6 - 220!
        Pt 4.0: http://www.autoevolution.com/engine/...drive-40d.html
        PT
        3.5 i: http://www.autoevolution.com/carcomp...13074&u=metric
        5.0 i: http://www.autoevolution.com/carcomp...13075&u=metric

        Comment


        • Daca discutam strict tehnic, cel mai puturos X6, prinde 180 (de la zero) intr-un kilometru. Un Logan 1.6, de cati kilometri are nevoie, ca sa prinda 180??
          Acum, discutand prin prisma aptitudinilor de soferi, puteai sa vajai si pe langa un Ford GT-40, la 180, asta nu inseamna nimic.
          Probabil, aluia din X6 nu i-ai ridicat nici macar un fir de par, incat sa-si puna mintea cu tine.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Era o faza mai demult pe un forum.
            "Mergeam cu 140 si-i depaseam pe toti. Ce inseamna asta?"
            "Ca ceilalti mergeau legal"
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Ma rog, ce am scris eu si ce au inteles .. altii.. am scris ca am vajait pe langa x6 ca pe o faza comica, nu ca pe o grozavie! sunt constient ca sigura sansa sa "fac" un x6 este sa i se blocheze in treapta 1a.
              Esentialul postului meu de mai sus este ca am prins 185 pe gpl, fara panta, vant sau halucinatii! si faza care m-a impresionat cel mai mult este ca simteam masina ca mai putea.
              Despre asta speram sa se comenteze!!!

              Comment


              • Eu nu cred ca mai putea mai sus de 185. Si daca da, nu cu foarte mult.

                Comment


                • mai mult..

                  am un logan din 2009,si mai mult de 180 pe autostrada nu se duce(nu am incercat cum zic unii pe aici sa o duci cu a4a pana la 160) tinand cont ca atunci aveam 3 persoane in masina cu mine si plus bagaje...cine a putut sa-i dea mai mult Respect

                  Comment


                  • Utopic totusi sa dai in logan asa viteza considerand ca de la 140 devine planor...

                    Comment


                    • Logan 1.6 8v 90cp , an 2008 , benzina de la lukoil , ac on , geamuri inchise , autostrada soarelui . 210 pe ceasuri , am lipit acul jos

                      Comment


                      • ce anvelope ai ?

                        Tehnic nu e posibil ce zici matale, viteza maxima constructiva e 173 km/h cu tot cu abaterea bordului sunt 37km/h diferenta. AC on ????

                        Comment


                        • La pedla ala podea se decupleaza compresorul, poate mai batea si vantul.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Putea fi on, ca oricum se decupleaza.
                            Acum, prosti om fi de mai dam replyuri la astfel de postari, serios.
                            Poate merge si cu 250 km/h, doar daca stii cum sa accelerezi.

                            Comment


                            • A sudat acul vitezometrului, n-auzi?
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Cred ca mai degraba "asudat"
                                Last edited by Cezar; 14 October 2013, 13:00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google