Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cezar, lasa-i mah ca mereu ce au ei performeaza mai bine decat a reusit fabrica sa faca, uneori si cu 15% la mai bine, ce mai conteaza legile fizicii. La ei si netu de 7.2 Mb/s merge cu 8.1.
    Nu are rost sa dai replici la astfel de postari, sau nu mai mult de "da, sigur...". Nu ajungi nicaieri.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • eu am 79 de cai la roata . Top speed 160 km/h. Tin la viata mea si cu frigiderul nu am curaj peste.

      Comment


      • 160 este viteza optima de autostrada.
        sigpic

        Comment


        • Pt masina ta nea mike, ca o pastrezi intr-o conditie demna de firmele din vest: totul la timp, ca la carte, indiferent ca nu-i uzat.

          Originally posted by einstein1984 View Post
          Cezar, lasa-i mah ca mereu ce au ei performeaza mai bine decat a reusit fabrica sa faca, uneori si cu 15% la mai bine, ce mai conteaza legile fizicii. La ei si netu de 7.2 Mb/s merge cu 8.1.
          Nu are rost sa dai replici la astfel de postari, sau nu mai mult de "da, sigur...". Nu ajungi nicaieri.
          La mine merge cu 100 mb : P. Iar daca apas repede pe ctrl+alt+del, poate ajunge si la 200 mb. Plus ca daca ma concentrez, deja o dam in SF-uri.

          Noi sa fim sanatosi, ca de ras putem muri linistit
          Last edited by Cezar; 18 February 2014, 14:04. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by cj10alx View Post
            1.4
            La vale in cadere libera sau anvelope mai mici. Abia am luat eu 190 km/h pe ceas, 2 persoane, roti standard si sosea dreapta, suspensie sport, prelungire bara pentru o mica imbunatatire aerodinamica, motorul de 1.4 modificat iar mai tarziu 174 km/h pe radar...
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • 185 km/h pe radar
              Last edited by 77sky; 13 March 2014, 00:16. Reason: quote inutil

              Comment


              • Eu am prins 87 kmh pe Transafagarasan pe mountainbike, am depasit Salvamotul si am fost apoi tras pe dreapta si facut morala. Deci, sunt mult mai tare ca tine, pentru ca n-am avut decat fizicul propriu si fizica la dispozitie.

                Eu iti spun ca la vale ai prins tu 185 kmh pe radar. Sa pastrezi amenda ! Iti dai seama, cand vinzi masina ? Cat are sa conteze la pret ?
                sigpic

                Comment


                • Ba se poate

                  Ba se poate,si altii s au apropiat de 200 cu frigiderul si nici nu si au luat zborul nici pe strada linistii n au ajuns.Depinde numai de indemanarea fiecaruia si de nesabuinta de care da dovada in clipele acelea cand isi propune cate un tel...MAI ALTFEL DACAT CEILALTI.-------------------------------dr-mke....parca te oftici un pic la vestea asta,si oricate tratate de intelijenta ai scormoni si nu ti iese pasienta ca limitarea obtinuta de tine nu ti o confirma kiar toti,pana la urma va iesi la iveala o filmare cu Loganul la 195--200 pe ceas.Hai sa conducem prudenti pana atunci.
                  Last edited by Tudor 44; 10 March 2014, 20:14. Reason: adaug

                  Comment


                  • Hai du-te la gara dragul mosului, ca mananci posmegi-muiati de altii

                    "tel mai altfel decat ceilailti" - vai...asta-i de pus la perle.

                    Comment


                    • De cand n-am mai intrat pe forum vad ca legendara 1.4MPI tot la fel de fasneata a ramas.

                      Cum mai merg 1.4MPI, oare?
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Originally posted by cj10alx View Post
                        185 km/h pe radar
                        Arata procesul verbal...


                        Uite-l pe al meu cu 174 km/h reali.

                        Nu are cum sa prinda un 1.4 MPI STANDARD 185 km/h REALI in linie dreapta. Eu cu ea modificata am reusit ce scrie mai sus, linie dreapta, camp, soare.

                        Pe ceas n-a sarit de 190 chinuit rau, in rest 185, roti 185/65/R15.
                        Attached Files
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • Mi-a placut mentiunea!
                          ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                          Comment


                          • da...tare mentiunea ))
                            am prins si eu pe autostrada un pic peste 180... dar pe bord....real nu cred ca aveam....moment cand mi-a sarit antena CB si am crezut ca ma ia draq...de atunci nu am incercat.

                            Comment


                            • ala e doar un semn,cu loganu nu depasii viteza de 140 km/h,vrem sa mai stai printre noi

                              Comment


                              • da..da..daa....stiam eu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google