Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am prins 195 pe bord. cu putin vant din pupa si probabil usor la vale. dar pana la 160-170 urca fara greturi, indiferent de conditii.

    Comment


    • nu zic ca nu prinde viteza
      mai grav este ca nu se opreste,sau daca are frane OK face ca toti dracii pe sosea,topaie in toate partile,chiar si cu ABS

      Comment


      • Originally posted by razvanamza View Post
        Eu am prins 195 pe bord. cu putin vant din pupa si probabil usor la vale. dar pana la 160-170 urca fara greturi, indiferent de conditii.
        INDIFERENT DE CONDITII ? Cred ca glumesti...
        Sa te vad cum urci in 170 cu vant din fata,nu exagerat...
        Sa te vad cum urci in 170 cu o usoara panta...

        Masoara-ti vorbele,nu le mai arunca aiurea.
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • Se pare ca si razvanamza a reusit un 195 cu Logan ul....no coment....

          Comment


          • Si un ban din cauza exagerarii vitezei
            sigpic

            Comment


            • Wow, ce dezbateri despre viteza maxima aici! ) Hai sa ma bag si eu ca musca in lapte.

              Cel mai mult cu al meu (ph 2 85CP) am prins 170 pe ceas, si greu mai ducea, asta daca mai ducea, pe A2. Asta cu 3 persoane si un portbagaj plin de bagaje. Acuma, posibil sa fi fost putin impins de la spate si de catre tovarasul Vantu'.

              Ca si fapt divers, tot 8v mi se pare mai bun, desi 16v intr-adevar este mai rapid. Am mers si cu asa ceva si cred ca o puteam duce mai mult de 160 daca nu imi taia tata macaroana )

              Comment


              • Tradu si tu, te rog, ultima fraza ca nu inteleg nimic.

                Comment


                • Originally posted by andreyi View Post
                  Tradu si tu, te rog, ultima fraza ca nu inteleg nimic.
                  Ce, faza cu macaroana? Am ajuns pe A2 cu un 16v la 160 km/h si vroiam sa vad chiar cat duce, numai ca eram incepator si cu tata in dreapta care mi-a taiat elanul. Dupa cum spuneam, ca si fapt divers.

                  Comment


                  • Originally posted by ElRusso View Post

                    Ca si fapt divers, tot 8v mi se pare mai bun, desi 16v intr-adevar este mai rapid. A
                    Asta nu inteleg, cum adica e mai bun 1.6 mpi dar e mai rapid 1.6_16v?

                    Comment


                    • Originally posted by Tudor 44 View Post
                      Se pare ca si razvanamza a reusit un 195 cu Logan ul....no coment....
                      Cred ca avea gume resapate si il mintea vitezometrul ca erau mai mari in diametru.
                      FYI, 3 anvelope, modele diferite avand dimensiunea nominala 185/65/R15 vor avea raze de rulare diferite fiind umflate la aceiasi presiune, asta ducand la distante diferite parcurse de masina la fiecare rotatie a unei asemenea roti si deci viteze diferite reale la acelasi nr de rotatii pe minut.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Originally posted by andreyi View Post
                        Asta nu inteleg, cum adica e mai bun 1.6 mpi dar e mai rapid 1.6_16v?
                        Ah. Pai 1.6 16v are 105 CP, fata de 85 de pe 1.6, dar este o diferenta care in opinia mea nu balanseaza diferenta de consum (poate gresesc, desi nu cred). De asemenea, din ce am vazut, piesele pentru 1.6 16v sunt ceva mai scumpe decat 8v, iar la capitolul fiabilitate, 8v sta ceva mai binisor.

                        Acuma depinde si de regimul in care merge masina, dar pentru cineva care merge mai mult in oras, 16v nu mi se pare ca isi merita banii in timp de 8v isi face treaba la fel de bine, mai ales ca am sesizat o mica diferenta in favoarea celui de 8v cand vine vorba de cuplu la turatii joase (pana in 3.000).

                        Bine, tot ce zic este o parere strict personala, si se poate sa gresesc. Nu am avut foarte multe ocazii sa merg cu 16v, iar masinile nu au fost intotdeauna intr-o forma excelenta, dar din experienta cu ele, la concluzia asta am ajuns.

                        Daca gresesc cu ceva, va rog sa ma lamuriti.

                        Comment


                        • Cred ca te-ai uitat pe fisa tehnica greșită în legătură cu cuplul.
                          Și legat de consum te înșeli... Iar despre fiabilitate nu ști de când e motorul și pe ce mașini a fost pus...
                          Deci da, te înșeli

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic

                          Comment


                          • logan ambition 2005 1.6 mpi cam acu 3 ani sau 4,in drum spre Medgidia pe autostrada,180 km/h pe bord,ar mai fii putut putin..roti standard,o persoana (tatal meu) cu o valiza in portbagaj si cu barile pentru portbagaj pe plafon
                            Semințele acelaș gust are.

                            Comment


                            • Aaaa da ...uitasem sa scriu aici . Logan 1.6 euro4 ph2 laureate full 180 cu rotile dezumflate ) pe A2 spre bucuresti si mai mergea umpic

                              Comment


                              • Cu Loganul meu de 1,6MPI,8 valve,an fabricatie 2005 ,singur fiind,am mers intins pe autostrada Arad-Timisoara cu 165Km/h.Cred ca putea si mai mult dar,sincer mi s-a parut mult si atit.Cei care au fost pe autostrada respectiva stiu ca nu este dreapta, ca-n palma.Pina atunci,nu am mai mers cu asemenea viteza niciodata si nici nu cred ca o sa mai merg.Am testat-o doar, sa vad ce-i poate "pielea".Senzatia, cel putin pentru mine, a fost un pic cam "ciudata"ca sa nu zic altceva.Instinctul de conservare, mi-a spus ca e suficient.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google