Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1. nu vreau sa fiu nici rautacios nici bagaret.....dar mi se pare un pic prea mare viteza ptr drumurile frecventate in filmare....
    2. probabil ca prinde 200....daca masina vede in mod constant astfel de viteze (160+)....
    3. Gandeste-te la ce s-ar intampla daca unul din sens opus din diferite motive intra pe banda ta, depaseste, etc....iar tu ai 190, ti volanul cu o mana, iar cu cealalta telefonul.....
    4. Asa cum am mai spus, mi se pare un gest destul de inconstient....este viata ta in joc si a persoanelor din jurul tau....
    5. Sincer, daca era necesara viteza de 190....(doamne fereste de o urgenta) mai ziceam....dar doart ptr fun...

    Parerea mea......

    si daca doamne fereste la viteza aia se intampla ceva......esti constient ca te vor ingropa cu tot cu masina......ca sa ramai intreg.....

    Poate sunt dur, dar nu imi doresc sa am astfel de participanti la trafic in jurul meu....eu fiind cu sotia si copilul in masina si deplasandu-ma cu viteza legala.....
    Ma uitam in filmare si observam ce depasiri faceai.....te-ai gandit daca nu aveai timp sa mai depasesti si trebuia sa reduci drastic viteza? iar ala din fata ta mergea cu 70? ii dadeai una de zbura pe camp.....tu poate scapai...aia poate nu scapau...
    Last edited by enc_edy; 1 April 2016, 10:20. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Colegul...eu mam gandit bine la toate...sunt mai multe de gandit, chiar decat scrii tu acolo

      Ai inteles gresit...eu nu fac pt fun asta sau ca sa ma laud ; o fac pt ca trebuie sa merg mult zilnic 300-400km/zi) pt ca imi place sa merg cu viteza si pt ca imi cunosc masina...doar eu am facuto

      Atat iti spun...ce fac, fac asiguranduma....am peste 1 milion de km facuti si nici un accident; atat pe sosea cat si pe circuit...doar amenzi...

      Comment


      • Cand mergi cu 180-190 km/h iti poate iesi un Dorel in fata crezand ca mergi cu 100-110km/h, mai ales cand esti pe un drum cu o singura banda pe sens. In conditiile alea, nu mai poti sa te asiguri decat ca te pulverizezi.

        Nu-ti tin teorie si nici nu te condam, toti facem d-astea numai ca unii nu sunt in stare sa recunoasca, teribilismul face parte din latura noastra umana.

        Tehnic vorbind, cauciucurile alea te ajuta la drum lung si sa prinzi asa viteza pentru ca sunt mai grele, te tin mai bine pe sosea decat cele stock.
        Orice logan 1.6 in mintile lui duce 180 pe bord, nu-i vreo noutate, cand am luat-o de la fratele meu prima mie de km a mers execrabil dupa care am reusit s-o mai aduc la linia de plutire.

        PS : ce-a mai vazut supernova aia ... cu 175 65 r13 pe comarnic-ploiesti a luat 180 si acul s-a dus catre ledul rosu, 4 pers fara bagaje, greutate ideala sa nu te ia vantul )
        Attached Files
        Last edited by 827sam; 1 April 2016, 12:08.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Hirayama - nu contest abilitatile tale de sofer, dar cu atat mai mult ca ai peste 1 milion de km condusi, sti foarte bine ca situatiile de care ne lovim noi ca soferi sunt diferite de la caz la caz si nu seamana intre ele....
          Ba chiar mai rau, exista situatii din care nu mai ai ce sa inveti.....sau mai bine zis cine sa invete....(exceptie fac cei care se vor uita la stiri.....etc...).
          Masina este si va ramane o bucata de fier......(indiferent de cine o face...), poate ceda oricand, te poate omora. Nu esti singurul care ii da o latura umana bietului fier.....
          Si inca un aspect si cu asta inchei, este important sa cunosti fizica elementara sa iti dai seama....cat de greu si in ce conditii....se intampla lucrurile....atunci cand vrei sa eviti, franezi, accelerezi, etc....
          Sincer, nu mi-as pune viata niciodata pe mana unui fier.....fie el si unul bun.....
          Iti spun aceste lucruri in cunostiinta de cauza......nu din carti....un membru al familiei decedat in 2007 in Canada la 167km/h intr-o Acura....(acul s-a oprit la 167km/h....) dar politistii au constatat urmele de franare care erau foarte lungi si au stabilit ca avea peste 200km/h....

          Comment


          • Peste 60 km/h, viteza la care se fac testele ncap, nu-ti mai garanteaza ca traiesti nici mama producatorului.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Baietii......sunt profund miscat de grija care mi-o purtati .......insa hai sa nu transformam topicul asta intrun chat....eu vam scris clar mai sus de ce merg asa, voi o tineti pe voastra, imi lasati impresia ca numi cititi posturile...sa ne limitam la subiect, nu la ce fac eu

              On topic : daca orice logan ( 1.6 ? ) poate prinde viteza asta e foarte bine, poate mai posteaza cineva aici ( o poza...un filmulet...) ......iar eu il astept pe sosea, va fi foarte interesant


              De obicei merg cu acea viteza (170-180), pe ploaie cam 140-160......cand fac incercari de viteza maxima imi este mai greu sa inregistrez pt ca acolo chiar am nevoie de amandoua mainile ( vezi poza cu 190 ).....insa cu proxima ocazie, o sa incerc sa va delectez cu o astfel de incercare si probabil scap si de prostia aia de filtru care e ca o parasuta, imi sta ca o durere in gat......

              Comment


              • Cati ani ai?

                Comment


                • Fără sa se traduca faptul ca vreau sa mă cert, hirayama nu de tine îmi făceam griji......))) ci de cei din jurul tau.....si se pare ca nu eu/noi suntem cei care nu citesc corect si in totalitate posturile....
                  Nu cred ca are rost sa continuam....

                  Arta si maestria condusului nu se rezuma la "blana pe drum drept".....iti poate confirma orice sofer profesionist asta.....care duce zilnic 22t pe drumurile comunitatii europene....
                  ÃŽnseamnă mai mult.......preventia este cu adevărat o arta....

                  Făceam referire la faptul ca preventia este arta condusului dat fiind faptul ca pare ca esti incantat de ce faci....nu din alte considerente
                  Last edited by enc_edy; 1 April 2016, 16:41. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Cainele moare de drum lung si....prostul de grija altuia, intelegi mai edy?

                    Daca nu vroiai sa continui, nu mai scriai ultimul post.....nu ai scris nimic la obiect pe acest topic, numai offtopic.....ca peste tot unde scrii



                    @andyno : daca ai ceva de discutat scrii direct ideea ori aici ori pe PM....

                    Comment


                    • Ma bucur ca ai scris ultimul post ptr ca ai demonstrat ce era de demonstrat.....
                      Probabil tu nu o sa intelegi.......ce am vrut sa zic...nu de alta dar la felul cum scrii si mi te adresezi.....in loc sa mergi la scoala sa inveti si tu ce rol au "liniutele" dintre cuvinte, semnele de punctuatie si etc.....erai plecat pe maidan sa omori pe cineva...cu ligheanul de 1.6.....
                      In alta ordine de idei, cat de putina pregatire sa ai sa jignesti o persoana care ti-a vb frumos si a incercat sa iti explice ceva? Iti dai seams ca nu aveam de unde sa stiu...nivelul tau de intelegere si pregatire...akm imi pare rau ca am intrat in polemici..
                      Probabil dupa felul in care te exprimi si gandesti, te asteptai ca dupa postarea ta cu "minunatia......" Sa primesti bv boss, esti de aur.....esti boss centaur, intergalactic....
                      Ma abtin......

                      Comment


                      • Vai de capul tau pt ca nu stii ce vorbesti.....sau cu cine vorbesti....atat am sa-ti spun

                        Du-te baiete in pace.....

                        Comment


                        • Ai dreptate....nu merita sa continuam....
                          Last edited by enc_edy; 1 April 2016, 21:36.

                          Comment


                          • ..sau cu cine vorbesti....
                            De obicei merg cu acea viteza (170-180), pe ploaie cam 140-160......
                            Cu unul care are o droanga de masina pe care o confunda cu un Veyron.
                            Pai de la 140/h in sus Loganu' nu mai opreste decat dupa obstacol.
                            Last edited by mr.K; 1 April 2016, 21:42.

                            Comment


                            • Esti offtopic si banuiesc ca ai inteles ca nu vorbeam cu tine.....cand voi vorbi cu tine, o sa stii pt iti voi scrie direct

                              As putea sa-ti raspund pe masura dispretului tau, cum am facut-o cu celalalt dar nu voi face pt ca mai ai si parti bune...de data asta

                              Incearca sa nu ma confunzi cu majoritatea pt ca nu stii ce am pe masina , ce poate masina face...sau ce poate un om cu o masina...

                              Ma refer la Logan...nu la celelalte, ca sa intelegi

                              Daca ai ceva de adaugat constructiv la subiect astept cu interes....de dat cu parerea de pe margine si aflare in treaba sunt satul

                              Comment


                              • Titi, tu esti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google