Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ivan Marian, eu nu i-am spus sa mai faca filmul inca odata ci doar cand il mai face sa incerce si varianta respectiva.

    Cum am mai zis nu e thread pentru moralisti (la asta ne pricepem TOTI). Ti-am inteles parerea, e pertinenta dar aici nimeni nu instiga la teste de viteza maxima.

    Hai sa revenim on-topic.

    S.

    P.S.: LE inseamna "later edit" nu e vorba de vreo persoana anume; vezi ca exista si "Viteza maxima 1.4 MPI", ma mir ca l-ai "sarit".
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • #47
      off topic:ivane! vezi ca pana nu te pomeneste un admin nu te lasi.stati cuminti!totul e bine pana nu se imtampla nimic.

      1,6 sa zicem ca urca la 175 real.pe ceas cred ca e in jur de 185.mai mult doar daca e smenuit motorul.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #48
        Originally posted by Ivan Marian View Post
        Octaviane eu zic sa o lasi mai moale cu provocarile astea,ca sincer nu ma intereseaza viteza de 200 daca o ating sau nu.
        .................................................. ...........
        ..................crezi ca daca i se intampla ceva lui (un coleg vitezoman) te absolva scuza asta?????
        ................................
        Eu nu provoc (de data asta ) doar ca m-am ''turat'' cu treaba aia ''lejer'' 200/h.
        Daca nu te intereseaza e bine, da' nu mai spune atunci ca o atingi lejer (o fi, dar la vale ''lejer'' )
        Vezi, tocmai d-aia am dat editare dupa cateva minute la postu ala (LE), ca am constiinta mai

        PS: si vorba lu' Silviu, ia vezi la 1.4 ce viteze superluminice se ating

        Comment


        • #49
          Care este threadul asta cu 1,4? cum se numeste?Ca tot ma-ti facut curios!

          Comment


          • #50
            Foloseste cu incredere "Search" ... pe la Dacia Logan by Renault parca ...
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • #51
              Ambition 1.6MPI 2006 Febr.Viteza max. pe A2-185km/h ,5200rot/min,consum instantaneu 16l/% Aveti grija la viteza,luati aminte la aceste poze (lovit de tren ,soferul mort)
              Attached Files

              Comment


              • #52
                Ce treaba are camionu ala cu Loganu?
                Ca idee, eventual asa ceva si majoritatea accidentelor pe fondu' vitezei.
                Imaginile sunt luate de pe 4tuning.ro.Imi cer scuze pentru postarea acestor imagini, propietarilor masinilor implicate cat si victimelor.Scopul acestui video...


                PS: parca nu mai pare asa de tzapana si sigura cand vezi toata tabla contorsionata....

                Comment


                • #53
                  Tabla parca e de la cutiile de bauturi,asa pare prin pozele astea! Si ce ma enerveaza cel mai tare ca numai la noi in tara vezi copaci pe marginea drumului ca sa ai de ce sa te faci praf in caz de accident..!
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    adevarul e ca daca mergi normal, nu ajungi in copaci...iti zice unu care a iesit la defrisat. si totusi, daca mergi legal, nu ajungi in pomi...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #55
                      am prins cam 170 asa probabil ca mai mergea dar numai aveam unde sa ii dau ca eram deja intr'o comuna;))

                      nu mai scrie mirc...
                      Last edited by Seba; 15 September 2009, 13:26.

                      Comment


                      • #56
                        Chiar eram curios sa aud parerea voastra despre viteza maxima la 1.6 8v deoarece este singura motorizare de la Logan pe care nu o stiu nici macar in calitate de pasager.Eu am 1.4 si pot spune ca am prins 175 pe A2 cu ea,o singura data am incercat-o.Dar la acea viteza ajunge greu,sa nu urci,sa ai drum drept etc etc..credeam ca 1.6 ajunge mai usor la 180 dar se pare ca nu e asa.Toata treaba e sa schimbi cu ea sus,la 4500 chiar 5000 de ture,pe mine ma doare sufletul sa o incerc "zilnic" in halul ala.
                        Last edited by PCH; 23 September 2009, 12:35. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #57
                          de la campina spre ploiesti , viteza max 203km/h

                          Comment


                          • #58
                            la vale, adica...batea si vant din spate?
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #59
                              Intr-o buna dimineata am prins cu fostul 1.6,182km/h pe ceas.Eram 3 persoane,eu,cumnatul meu si...si...soacra-mea!
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by CataFOF View Post
                                de la campina spre ploiesti , viteza max 203km/h
                                Oricum ar fi, unii nu-s intregi la cap, fara suparare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google