Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by CataFOF View Post
    de la campina spre ploiesti , viteza max 203km/h
    dimensiuni roti? gume? umblat la ceas? vale lunga?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #62
      Originally posted by Seba View Post
      la vale, adica...batea si vant din spate?
      Din cate stiu, CataFOF are cauciuce 195/50/15, deci fata de cele stock cu ~4,5 cm mai mici in diametru.
      Deci se explica...unde mai pui ca la 190/h s-a mers si cu 1.4

      Comment


      • #63
        si asa pana la urma 1.6 mpi face 16v la viteza))

        Comment


        • #64
          incet incet, devine si 1.6 8v un super motor ... :-P la concurenta cu 1.4;
          acu sa vedem care pe care ..

          S.
          Last edited by Silviu; 23 September 2009, 15:12.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • #65
            va face oricum 1.2_16v pe toti, ca 1.6_16v a iesit din discutie. deja se stie ca 1.6_16v e cel mai rapciugos motor de pe logan
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #66
              Originally posted by emanu900 View Post
              Oricum ar fi, unii nu-s intregi la cap, fara suparare!
              asta sa intamplat intr`o seara tarzie , cand am fost sa ma dau pe serpentine ,si in drum spre casa...am dat gaz full , liber , nu ma stresa nimic.
              si ca o precizare..ma dau ca ma bazez cat de cat pe masina , nu merg ca alti cu suspensii stock , gume stock , netrecuti rin service macar la o constatarea a directie etc.
              si titlul este "viteza mxima 1.6" , eu v`am spus viteza maxima..data viitoare o sa filmez , la cati dintre 1.6 8valvelisti a ajuns acul acolo ?
              ca si pe celalant thread...va astept la cluj pe contestatari.

              Comment


              • #67
                Na pai nu e greu sa faci sa ajunga acu' acolo.
                Treaba e cat e viteza reala fata de ce arata ceasu.
                Eu chiar am umblat la kilometraj, l-am dat vreo 3-4 km inapoi ca sa fie abaterea mai mica (proportional).

                Comment


                • #68
                  da , da eu n`am umblat la ac

                  Comment


                  • #69
                    pai daca n-ai umblat la ac si ai gumele spuse de tavi, mai mult de 170-175 n-aveai chit ca statea acul la ultima gradatie.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #70
                      Cina am cumparat Loganul, am intins-o direct pe autostrada A1, mai mult de 175 nu a luat,mai ales ca erau primi Km. Acum la 30 000 de Km cred ca poate sa mai urce 5-10 in plus, inca nu am incercat. Cu prima ocazie o sa fac o proba si o sa va postez filmul.

                      Comment


                      • #71
                        Vale, rafale de vant, manarit ceasuri , masina lui Cata trage bine ...

                        Iar eu spun ca a avut mai mult de 175, cred ca s-a invartit undeva la 190 km/h, la indicatia acului de 203 km/h
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Cu cauciuce de 195/50/15 la 203 pe ceas NU are cum sa aibe la 190/h (la 4,5 cm mai mici in diametru, fara calcul, poti sa iei ''lejer'' o abatere de vreo 25-30 km la viteza max).
                          Ar fi avut atata (~190) daca avea gume stock.
                          Dar asta e basm la 1.6 mpi.
                          16V poa' sa duca atata.

                          PS: cel mai cinstit ar fi sa aveti si un GPS la vitezele aste, s-ar putea sa ramaneti dezamagiti...

                          Comment


                          • #73
                            Ia uite aici Tavi: http://www.1000rims.com/rt_specs.jsp

                            Imi arata o eroare de 7.2%. Daca aceasta valoare a erorii se mentine constanta la 203 km/h atunci a avut undeva la 188 km/h
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Incercati mai bine cu un GPS.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • #75
                                185 km/h pe a2 cu 4 persoane in masina pedala la maxim, mcv
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google