Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aici se discuta despre loganuri 1,6 mpi fie stock fie tunate ,umblate cum vreti voi! vin si eu cu o afirmatie: logan 1,6 mpi masina de firma 190km/h pitesti-bucuresti pe autostrada ! 4 persoane masina la maxim !

    Comment


    • Eu am prins 186 pe kilometraj. Masina avea 17k de km, era incarcata cu aproximativ 170 kg de bagaje si era alimentata cu benzina superplus din Austria. Cu aceasta viteza am traversat Ungaria (noaptea), masina comportandu-se perfect daca nu pun la socoteala consumul (la 20 de minute disparea cate o pavela de la combustibil).
      Toamna trecuta pe E85 (tot noaptea) am prins 180 pe ceas. Masina avea 40k de km, roti de iarna,fiind doar eu in masina cu putine bagaje.Benzina era de la MOl (95).
      Eu ma declar multumit.

      Comment


      • viteza maxima 1,6 mpi cu peste 120.000 km la bord si ulei dacia oil
        Attached Files
        Last edited by bogdan_1984; 8 April 2010, 09:06.
        sigpic

        Comment


        • viteaza e ok

          am un logan 1.6 din 2005 si pe autostrada-vest- merge ok la 160, dar consumul si zgomotul interior is un pic mari. restul comportamentului bun

          Comment


          • Facand o "linie" cu un Megane 2 am reusit sa prind spre Targul Vitan (dinspre reprezentanta Mercedes-destul de in scurt,cred eu) ,aprox.165-170Km pe tr IV, undeva la 6000rpm.Masina este un Logan ph2.
            Stiu, nu este un exemplu demn de urmat.

            Comment


            • Originally posted by LOGANUTZU View Post
              aici se discuta despre loganuri 1,6 mpi fie stock fie tunate ,umblate cum vreti voi! vin si eu cu o afirmatie: logan 1,6 mpi masina de firma 190km/h pitesti-bucuresti pe autostrada ! 4 persoane masina la maxim !
              Eu unul ma mir unde ai prins tu 190 cu 1.6 , caci eu tot pe aceeasi autostrada, tot 4 persoane dar mai mult de 170 nu a mers. si trebuie sa mai precizez ca la viteza aceea de 170 este foarte instabila.

              Comment


              • loganul de 1.6 8 valve e cea mai dubioasa masina in materie de viteza maxima .Eu personal am prins 190 pe drumul de intoarcere dintre Sascut si Bacau intr-o mare vale ) in rest vitezele maxime au oscilat intre 165 si 180 pe drum drept mai mult nu vrea are toane precum batrana 1300
                ]Viteza maxima la masina asta is convins ca nu se poate deduce o am de 6 ani si fac fregvent drumuri in afara localitatii si de fiecare data prind viteze maxime diferite ) in aceleasi conditii de rulare e chiar nostim ) de asta ii cam cred pe toti

                Comment


                • Pe autostrada 180 km/h pe bord...acum nu stiu cat de reala e. Motor 1.6 8v 90cai stock.
                  Y!M: alexut.style

                  Comment


                  • Autostrada pitesti bucuresti mers 195 bord (mai mergea) da a trebuit sa incetinesc (am chip)
                    ABS+ 1.6

                    Comment


                    • A1 ..205 pe ceas ..real cred ca au fost 180

                      Comment


                      • Real ai avut mai mult de 180 in jur de 190 MAXIM 195. Eu la 185 pe ceas am avut 175 pe gps.

                        Comment


                        • logan MCV , 4 persoane , A2 , 160 si mai mergea , stock.
                          sigpic
                          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                          Comment


                          • Autostrada M1 Ungaria. 178 pe bord, 168 pe GPS. De la 170 pe bord stergatorul dreapta incepea sa se miste. Remapat la dimsport. Portiune dreapta, nu in panta. De la 160 in sus nu ma simt deloc in siguranta in ea!

                            Comment


                            • 170km/h real si mai mergea pe A2...3 persoane + bagaje !

                              anu trecut mai mult de 160 nu mergea ! ...am schimbat bujiile, am curatat mpp-ul si acuma trage normal
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment


                              • 1.6 8v, an 2004 , B47JEX , pe A2 200/h si mai mergea , dar mi-a stat in fata un mclaren (cica nu poate sa-i dea a3a ca i se blocase cutia ... cine stie ... )
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google