Curea Distributie Rupta !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am dus masina tot la Sicaro, nu stiu ce sa fac, s-o duc in alta parte, nu stiu daca mai are vre-un sens, toti sunt la fel .

    Comment


    • #32
      Atat timp cat ai un document la mana cu data zilei in care s-a produs evenimentul / in care ai predat masina, ar trebui sa stai linistit. Treaba TREBUIE sa tina de garantie.

      Si un mail la Vocea Clientului ar fi bun, ma gandesc. Preventiv.

      Altfel te vor amana pana iesi din garantie si vei fi bun de plata.

      Comment


      • #33
        @ampt

        asa ti se pare tie. eu am luat distributia acum 3-4 saptamani si parca acum 2 zile am citit despre el
        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

        Comment


        • #34
          Cand citesc mesajele voastre mi se face parul maciuca. Astept din clipa in clipa sa cedeze si a mea la 24.000 Km cu 3 ani de folosinta. Ce masina sau piese sunt astea de crapa in halul asta? Ce rahat de service-uri le monteaza? Forum-ul este plin de problema asta cu ruptul curelei de distributie. Am avut Volvo 460. Am schimbat cureaua si distributia la 70.000 km apoi la 180.000 este inca la locul ei.

          Comment


          • #35
            @popavlm : Nasol sa afli dupa ce ai cumparat, asta ca sa nu poti sta linistit !
            Sincer, imi pare rau !

            Comment


            • #36
              Cumparati fratilor din magazine piese de origine

              Comment


              • #37
                Originally posted by popavlm View Post
                fratilor cand citesc p-aici im sta mintea in loc. am luat si eu un chit de distributie de la un user de pe forum si l-am montat, dar am mari emotii mai ales ca cineva a zis ca respectivul are pise contrafacute. sper sa nu patesc nimic la masina ca mor cu el de gat.
                Dai numele sa nu mai cumpere si altii de la el.

                Comment


                • #38
                  Cureaua rupta a fost montata in service Dacia cu piese din service. Sa inteleg ca ei monteaza si altceva in afara de piese de origine, sau ca mecanicii de acolo sunt incompetenti ?
                  Ambele bineinteles !

                  Comment


                  • #39
                    in cazul tau, cred ca au montat vechea curea, gandindu-se ca are doar 14 mii km. obligatoriu trebuie sa-ti faca masina pe garantie. e vina lor.
                    internal combustionizer

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by un fleac View Post
                      Dai numele sa nu mai cumpere si altii de la el.
                      nu pot caci inca nu am probleme cu masina dar daca, Doamne fereste, o sa am il mananc cu fulgi cu tot......
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • #41
                        am 73.000km 2006, 1.4 mpi cureaua originala

                        Comment


                        • #42
                          Mergi si tu pana se rupe, fortaa...
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • #43
                            @daniel30 : Nu forta nota si schimb-o !
                            Ai depasit si numarul de kilometri (60.000 km) si perioada de timp (4 Ani) !

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by aleXpeed View Post
                              Mergi si tu pana se rupe, fortaa...

                              pai daca se rupe ..tu stii ce se intampla.o sa il vezi si pe asta ca o sa caute motor sh.mai ,daca vedeti cate unul mai prost decat voi ,va rog eu sa nu va bucurati prea tare.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • #45
                                Noutati:
                                M-au sunat in sfarsit cei de la service (bineinteles imediat dupa ce am stat un pic de vorba cu "Vocea Clientului"), m-au anuntat ca au primit aprobarea pt. desfacerea motorului.
                                Am fost sa vad ce au descoperit (3 supape indoite si ceva urme pe pistoanele respective).
                                Acum cica asteapta piesele de la Pitesti (mai dureaza cateva zile, imi vine sa-i bat cu pistoanele).
                                Din cate am aflat de la un mecanic de acolo, se vor schimba cele 3 supape (nu tot setul) kit-ul de distributie, iar pistoanele "n-au nimic" si axul cu came "n-are treaba".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google