Cei Mai Multi Km Facuti/vazuti Cu/la Logan DCI.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu detin un logan 1.5 dci 68 cp din 03/2007 , am 137400 km , am schimbat doar bujiile...
    Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

    Comment


    • si distributia?

      Comment


      • Aia este consumabila, deci sa presupunem ca a schimbat-o.
        Bujiile pt diesel nu prea sunt, cel putin din ce stiam eu. Sau ma rog, dupa un anumit numar de km se mai duc si ele la vale.

        Comment


        • Eu stiu un taximetrist cu un logan diesel 1.5 de 65 cp care are 335 000 km . Atat avea acum o luna cand am facut o deplasare cu el . Pe proprietar il cunosc destul de bine . Dar tipul are talpa cam grea . Trage de masina .
          sigpic

          Comment


          • cand am fost eu dupa carnet, am mers cu un taxi dci85 cu 385000km. soferul a zis ca n-a schimbat decat 2 ambreiaje si o data planetarele. normal, bucse, pivoti, astea sunt consumabile. nu bujii incandescente, nu pompa de injectie, nu injectoare. se gandea sa schimbe turbo ca incepe sa pape ulei si parca suiera. la 385000km, in regim de taxi, eu zic ca si-a facut toti banii trocariciul.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • la mine or cazut la 97.000km,doua buji.

              Comment


              • 162000 km ,fara probleme!

                Comment


                • 64 cp, 2006, 186.000 km... 2 injectoare la 163000 si discul de ambreiaj la 176000 + 1 rand de bujii

                  Comment


                  • Originally posted by cmb View Post
                    La cat schimbase turbina ?Stii cumva?
                    Am eu 335000

                    Comment


                    • A mea are 325000 km(am facut taxi),fara probleme,am schimbat doar bujiile,deci se poate;1.5 dci 65cp.

                      Comment


                      • am mersi ieri cu un taxi 1.5 dci , 370.000 de km nu stiu daca a schimbat ceva , era colorat taximetristul si n am intrat in polemici

                        Comment


                        • 171000km dar trebuie sa inlocuiesc o bujie.Aveti un sfat?cu ce marca?

                          Comment


                          • Dacă cele de origine te-au ţinut atâţia kilometri, cred că sunt cea mai bună recomandare !

                            Comment


                            • Așa este dar costa 150 lei unul!Ma gândeam la ceva mai ieftin !

                              Comment


                              • 150 ron la 4 ani e mult?
                                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google