Cei Mai Multi Km Facuti/vazuti Cu/la Logan DCI.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai mult nu comentez. Asta am auzit, asta va spun si eu.

    Comment


    • problema din punctul meu de vedere n-ar fi milionul de km. am mai vazut masini care se apropiau de suma asta. problema e ce s-a schimbat in timpul asta...
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • si eu am vazut un logan din piatra neamt avea 380000 de km si nu a schimbat nimik decat reviziile,eu personal am vb cu el daca ma mintit va mint si eu,zicea ca face zilnic naveta piatra neamt si caras severin,avea diesel de 65 de cai.

        Comment


        • Cam grea naveta aia. Auzi tu sa strabati toata tara in fiecare zi.

          Comment


          • salut domnilor, primul meu logan luat in 2007 pe leasing l-am vandut , cand aveam 130000 km, in martie 2011, la km astia nu am schimbata decst discurile , bujiile si bieletele.
            Acum sunt la al doilea logan, luat sh la 54000 km, tot diesel, acum am 65 000 si am schimbat doar bujiile...sper sa duca macar cat primu
            este 1.5 dci 65 cp

            Comment


            • da da taxi era si avea vreo 6 sau 7 ani,acuma l-a scos propietarul ca era cotet

              da da facea taxi si avea vreo 6 sau 7 ani,euro 3

              asta cu milionul de km....hai sa zicem poate ca are atata dar sigur nu in 3 ani si cu injectoare,turbine,pompe si segmentari altfel fara suparare nu cred
              Last edited by lenard; 9 January 2012, 14:19. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Ala sigur a ridicat-o pe elevator si i-a dat in gol de a facut 1 MILION de km. La km astia si "bemweu" cade. Eu am 78 de mii si merge brici! Dci 65 cp.

                Comment


                • Daca ii dai sa manance motorina buna, o sa ajungi si la 200000 fara probleme.

                  Comment


                  • 115.000 fara nicio problema. Sper sa nu ma dezamageasca.

                    Comment


                    • si au am 100.000 fara probleme decat ca am schimbat doua buji la 97.000 si sper sa ma mai tina incat atat.

                      Comment


                      • 57.000 km in 3 ani juma fara probleme mari , consumabilele de rigoare , ceva bucsarie si un sensor ABS dreapta , motorina doar ( cu mici excepti , alte benzinari ) de la Petrom

                        Comment


                        • 160 000 in 5 ani 1.5 70 cp si 84 000 in 6 ani 1.5 65 cp schimbat doar consumabile : placute ,,capete bara, pivoti,ulei, filtre, distributii fara pompe de apa,fara turbo,2 diuze la cea de 65 de aproximativ 4 ani le mai bag cam 100ml ulei 2t la 2 plinuri schimb vitezele mai sportiv consumul aproximativ 6,5/100km

                          Comment


                          • Originally posted by gigiman View Post
                            Cam mult 1 milion de km.
                            Ma bag si eu in seama,am un ford fiesta 1.8 dizel aspirat din 1991 si am cumparato eu in 2005 la 600.000 km iar anu trecut a facut 980.000 fara a se umbla la motor,pompa,sau injectoare.Nu am mai mers cu el ca acum am un logan dci

                            Comment


                            • a scris cineva de skoda la 1mil..... am vazut cu ochii mei la 640000, dar omul era obsedat de intretinerea ei. nu stiu cat o fi bagat in ea. 1 mil mi se pare mult pt orice masina mai ales cu drumurile noastre si cu motorina noastra.
                              mi as dori ca loganul sa fie asa de bun sa sara macar de 300000 km in conditii de bun simt.

                              Comment


                              • eu am 101 000 km .1.5 65 cp primi 70 mii softat si cu intercooler am acum 101 000 .am schimbat 3 injectoare la 90 000 capete de bara un set si urmeaza o planetara stanga .mentionez ca nu i-am schimbat cureaua de la accesorii ,din motiv ca e destul de scumpa si zic eu ca nui mare paguba daca se rupe ,filtru de motorina de origine la fiecare revizie(filtre oribile din punctu meu de vedere ,urmeaza sa ii fac adaptare ptr filtru de golf 4 1.9tdi +radiator racire retur ) masina primeste forje zilnice

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google