Cei Mai Multi Km Facuti/vazuti Cu/la Logan DCI.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am vazut la un taximetrist din brasov 600 000km. Mergea impecabil, tragea bine, nu tremura, era foarte silentios, rotund, dar am vazut in bord martorul check engine aprins. Nu l-am intrebat nimic.

    Comment


    • Originally posted by sanduploiesti View Post
      Așa este dar costa 150 lei unul!Ma gândeam la ceva mai ieftin !
      Cele mai ieftine nu sunt recomandate deloc. Acelea filtreaza de la 0.4 microni in sus , pe cand cele originale delphi de la 0.2 . Ce preferi sa faci o economie de cativa zeci de ron si pe urma sa dai inzecit la reparatia injectoarelor, sau sa pui frumos un filtru de origine delphi si in acest fel mai lungesti viata sistemului de injectie(in special a injectoarelor) ? Alegerea iti apartine.

      Comment


      • Colegul se referea la bujiile incandescente,nu la filtrul de motorina.
        Last edited by dragos firoiu; 7 January 2013, 11:01.
        ubi concordia ibi victoria

        Comment


        • Originally posted by Octavian View Post
          Nu (nici nu o sa vezi, se schimba motorul cu totu', prea scumpa manopera), dar am vazut injectoare schimbate la greu, din pacate e o realitate sumbra, se stie ca dupa 100-140000 km la dci e loterie cu injectoarele si mie sa-mi fie gura spurcata ca mi-am dorit mult un dci.
          te contrazic 500 ron manopera la segmentare si 250 ron de reconditionat chiloasa (inclusiv schimbat ghiduri )de supapa

          Comment


          • 172 000 cu Loganul meu, fara nicio problema !
            Sa ne tot tina ! Ca dupa cum se vede ..."culoarea" perspectivelor de a o schimba este ... maronie - sa nu spun altfel !

            Comment


            • eu am 190k schimbat distributie, bucsaraia toata, un rulment si amortizoarele pe fata ... in rest merge ceas. nu am avut probleme pe timp de iarna si stau intr-o zona de munte .. dci meu e din mai 2007 ...

              Comment


              • Logan DCI 2008, in prezent am 146000 km fara absolut nici o problema,am schimbat doar consumabile,ulei Castrol Edge 5w40 schimbat la 9 -10 000 km cu filtru de ulei,filtrul de aer la 5000 km ,filtrul de motorina la 15 000 km si motorina exclusiv SHELL !

                Comment


                • Originally posted by cezar View Post
                  am mers eu cu un taxi in bucuresti.
                  Avea aproximativ 140 000 km.
                  Un set de injectoare schimbate. De restul nu am intrebat.
                  Masina mergea bine.
                  Ps: 34000 in 2 ani jumatate. Mai ai de mers inca vreo 3-4 pana iti amortizezi investitia.
                  69047 in 7 ani merge ok si acum fara probleme

                  Comment


                  • Am inlocuit bujiile incandescente!168 lei-beru.
                    Acum am 186 000 km,fara probleme.Am folosit ulei Elf 10w40 turbo diesel si filtre de origine.

                    Comment


                    • Première panne sur Logan 1,5dci de 2007 : alternateur HS a 308000 Kms!!!!! Après les gens diront que Renault c'est de la m.... Et non c'est de la qualité.

                      Comment


                      • am gasit pe un alt forum si este aceiasi masina si la 500k si la 700k fara interventii la sistemul de injectie
                        http://www.*********.ro/index.php?showtopic=203761&st=0
                        Attached Files
                        Last edited by loganfrc; 28 June 2013, 13:50.

                        Comment


                        • la 700,000 mas cam mira sa ajunga fara probleme!

                          Comment


                          • De ce nu ar ajunge? 5 mcv care au fost la firma unde lucreaza tatal meu au fost luate de meridian vest in schimbul la 5 lodgy (buyback) luna trecuta. loganurile aveau intre 340 mii si 400mii toate din august 2007 e4 70cp. toate aveau carte service la zi la meridian si alimentate doar omw. daca te uiti mai sus in posturi vezi si o poza atasata de mine cu kilometrajul uneia dintre ele la acea data.
                            va salut!
                            http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                            Comment


                            • Da,dar de la 400 de mii pana la 700 de mii este cale lunga totusi.

                              Comment


                              • Eu am auzit ca motoarele diesel rezita ca pana la 400,000-500,000km,totusi pana la 700,000km mai e mult.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google