Longevitate Injectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 165 000 km fara probleme cu injectoarele totul ok

    Comment


    • Masina finului meu, 1.5 70cp, 250000, fara prb la injectie. 2007
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Am intrat ieri in magazinul de unde cumpar de vreo 5 ani filtre si uleiuri pt masina mea.
        Cer filtrul de motorina de origine si instinctiv il desfac. Total diferit de ceea ce pun eu pe masina. Ambalajul original dar pe filtru inscrisurile erau total diferite.90 de lei. Scria foarte mic renault, un cod si mai jos, si mai mic made in china. Dopurile care vin pe tevile de racordare erau verde inchis. M-am speriat si am fugit.
        Intru in alt magazin: cer filtru de origine. Imi prezinta un filtru delphi identic cu ceea ce puneam eu dar bineinteles cu sigla delphi. 90 de lei. Pe ambalaj scria made in bulgaria.
        Intru in al treilea magazin. Filtru de origine. 100 de lei. Nu mi s-a parut nimic in neregula cu el. Made in inde. L-am cumparat.
        made in china vs made in bulgaria vs made in inde
        voi ce puneti pe masini?

        Comment


        • Sa stii ca mereu am avut norocul daca pot sa spun asa sa găsesc made in inde, pana acum necreeandu-mi nici o problema. Si sa stii ca doapele sunt unul din indiciile cele mai importanta daca este sau nu de origine, majoritatea celor contrafăcute am doapele rotunjite si verzi, fata de cele de origine care sunt galbene cu unu roau ai au capete pătrate.

          Comment


          • Dumnezeu stie daca erau piese OEM cele pe care le-am gasit in magazinul de care am mentionat, dar vad ca si pe site-uri agreate de cei de pe forum sunt de aceeasi provenienta.
            http://www.daciashop.ro/filtre/filtr...filtru-euro4-5 made in china
            http://www.daciashop.ro/filtre/filtr...orina-delphiE4 made in bulgaria.
            O sa ii fac o poza celui cumparat.
            Poate cineva ne lamureste care filtre sunt mai bune.

            Comment


            • si eu am avut de origine cu made in inde si n-au fost probleme,

              Comment


              • Filtrele de motorină sunt până şi în reprezentanţă tot Made in Inde.
                Iar de unde le cumpăr eu de vreo doi ani, tot acelaşi loc de fabricaţie au şi acelea. Aşa că poţi sta liniştit!
                Attached Files

                Comment


                • Asta-i globalizarea... Delphi,este un brend multinational,cu centru in SUA si locatii de productie, in toata lumea,inclusiv in Romania...

                  Comment


                  • Sa zicem ca sunt mai conservator. Nu vreau sa fac experimente pe masina mea. Kilometri pe care ii am cu masina spun multe.
                    Attached Files

                    Comment


                    • si cu becul ala aprins in bord , ce este?
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • "water in fuel conditions". Din ciclul "se f*tu butonu' "...... de la 80k de km am senzorul de pe filtrul de motorina defect. "Convietuim impreuna". )

                        Comment


                        • mcv 2007 dci 70 cp cu 240.000km injectie si turbina ne atinse.

                          Comment


                          • Asa, in procente, daca poti, cat urban, cat in afara, sa ne facem o imagine a ceea ce-i place mai mult unui diesel; daca mai e nevoie.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • pai daca face naveta intre Italia si Roma, e normal ca a mers mai mult in afara.

                              Comment


                              • Eu cunosc pe cineva care are un dci, scuze de off topic, de 85 cp, care are 220.000km in 6 ani,fara nici cea mai mica problema, dar cu tot ce zice cartea tehnica la zi, dar cu forja la greu fara mila si 3 soferi pe masina( mama, tata si fiu).
                                Last edited by 77sky; 29 June 2015, 13:11.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google