Tuning 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu prea am vazut sa se afirme pe nici care din cei care au facut rampare la dci de 85cai sa zica pareri ceva asa ca eram cam in ceata inainte sa fac ramparea doar pareri speculative am citit So alegeti voi day/hour/location si vedem daca picam de comun acord

    Comment


    • Vb cu seba miine(dupa el sau bigman si acuma s - ar da)
      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

      Comment


      • Sper sa fie si unu cu ceva modificari la suspensie/arcuri etc sa vad si eu diferenta

        Comment


        • A lor au si suspensie sport a mea nu(nu mai are) dar o sa vin si cu golful cind il termin de reasamblat
          toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

          Comment


          • Blaze, vorbeste cu jitarasu si dai de mine la solectron...Iti dau 16v-ul, cu suspensii sport si tobe "nu " si cred ca si mareom o sa ti-l dea pe-al lui. Tu ne dai dci-ul la sannicolau?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • No way numa pe la iveco sau pe aicea mai aproape ca mi lene sa merg pana la mama drecu

              Comment


              • Smart boy :-)) [prietenii stiu de ce!!]
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Originally posted by blaze2k View Post
                  No way numa pe la iveco sau pe aicea mai aproape ca mi lene sa merg pana la mama drecu
                  zi-i mai bine ca ti-e frica, dupa ce ti-o povestit alex cum i-am testat golful
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Un test ca la carte trebuie facut pe circuit nu pe strada unde sunt cu totul alte riscuri.

                    Comment


                    • Originally posted by blaze2k View Post
                      Deci mi-am facut astazi ramparea la asa zisi 105cai si vreau sa spun ca desi am fost sceptic si nu am crezut ca dau banii degeaba pot sa zic ca sunt uimit de diferenta ,motorul acuma trage pe o plaja mult mai mare incredibil te baga in scaun si in treptele superioare am testato azi pe drumul de la aeroport si au mai testato inca 2 amici unul care are 1.6mpi rampat si inca unul cu dci 85cai ne rampat si au zis ca se simte mult diferenta.Nu pot sa-mi dau cu parerea cum se simte la cele de 70cai pt ca nu am condus acest motor rampat la cel de 85 merite fiecare banut din cele 3.5mil pe care le-am dat.
                      Si la cel de 70CP dci e aceeasi senzatie dupa remapare totusi sunt 20 de caluti in plus

                      Comment


                      • Mi frica ca ami terminat gumele you sick ppl

                        Comment


                        • Nu le terminam. Oricum, mai am eu 4 bucati si ti le dau pe alea daca ti-e frica de gume...
                          vrei iveco, suna-l pe bigman (jiji aka mareom) sau pe mine si vb poate intr-o seara ti-o da bigman (la masina ma refer) pe iveco de-i sar crampoanele
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Sunt curios o comparatie intre un golf sau o fabia d3e 19 tdi de 105 cp cu un loganel de 85 (de ce nu remapat) ar fi o treaba frumoasa. Are cineva ideea ce cuplu are 1.9 tdi ???
                            1.5 dc

                            Comment


                            • 1.9TDI Skoda "Noua Octavia" are 105CP si 250nm cuplu. Cu dci85 am vazut eu comparatie in mers: il lasa bine in urma pe dci85. N-am vazut testul la liniuta doar in mers.

                              Cel remapat s-ar putea sa se fie cam la fel la performante, sau apropiat.

                              S.
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Nu cred ca ma face 1.9TDI mai ales ca loganu ai cam rally prepared numa materiale usoare (aka plastice de kakat) si ai destul de usor fara de octavia.M-am dat si cu 1.9TDI un golf 4 variant si din prima impresie nu mi s-a parut mai suparat motorul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google