Probleme Ambreiaj

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • atunci sa fie din alimentare ....nu prea ma pricep..un sfat ceva multumesc

    Comment


    • adica iti face numai in a 3-a? motorul face SINGUR o frana de motor de la 3000 la 2000rpm in timp ce tu tii pedala aproape in acelasi loc si cand ajunge la 2000 incepe iar sa accelereze? nu te deranjeaza balansul asta? mie imi pare ca se cam pune masina in bot.

      Comment


      • treaba e insesizabila e ca si cum ori nu se alimenteaza cum trebuie ori patineaza...nu imi pot da seama

        Comment


        • Poate pedala de ambreiaj se blocheaza intr-un anumit punct, pe o perioada foarte scurta.

          Comment


          • cum dracu e insesizabil daca iti cade in cap de la 3.000 la 2.000??
            esti sigur ca ai povestit corect ce se intampla?

            Comment


            • schimbare ambreiaj

              Buna ziua! As vrea sa stiu ce parere aveti de preturile kiturilor pentru ambreiaj. Am nevoie sa il schimb si am aflat niste preturi: ~500 lei, 355 lei (Valeo, frantuzesc) si ~300 lei. Mi s-a spus ca kiturile cu preturile mari sunt bune. Ce parere aveti? Multumesc!

              Comment


              • ca kit-urile alea ce marca sunt? manopera cat mai costa? garantie se ofera? ce masina? ce motorizare exact?
                Last edited by sorin1983; 28 August 2015, 09:35.

                Comment


                • Am uitat ce marca sunt celelalte doua. Manopera mi s-a spus ca e 500 lei. Dar kit-ul il cumpar eu din magazin.

                  Este Logan diesel 1.5 48kW.
                  Last edited by roxanac; 28 August 2015, 09:47. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • 1. kit valeo e pana in 300 de lei.
                    2. eu am vazut ca se recomanda LUK care e aprox 380 lei.
                    3. manopera e prea mare.

                    Comment


                    • De banii aia mai bine faci o plimbare pana la Bucuresti sa-ti monteze careva din club si mai ai bani si de-o pizza ...
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • am cerut un deviz pt schimbat ambreiaj cu piese de la ei (la reprezentanta),si e in jur de 1500 lei (ron).ambreiaj ~ 800 lei, manopera 650 lei, timp de lucru ~7 ore.

                        Comment


                        • sal

                          Am si eu o problema la ambreiaj cand se incalzeste motorul scartie ceva cand apas pe el, mie mi se pare ca e ceva in cabina la peda ce ziceti?????

                          Comment


                          • @MIHAI C: Mai întreabă şi la alte reprezentanţe.

                            Comment


                            • sal

                              chiar nu a avut nimeni problema asta??

                              Comment


                              • Sa nu fie cablul de ambreiaj vinovat de producerea acelui zgomot.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google