Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by einstein1984 View Post
    Rugina la praguri am eu, si e inflorita vopseaua, posibil sa fie ciupitura de piatra dar nu bag mana in foc. E pe partea vopsita frumos, nu pe cea cu antifon texturat.
    Si eu
    Am lasat-o asa toamna trecuta si in primavara se umflase in 3 locuri si partea cu antifon...
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • @Archangel80, e butucanos rau pistolu' ala...
      De ce te incapatanezi sa bagi musai de la rompetrol, incearca la omv de exemplu, sa vezi ce finete de pistol au in dotare la pompe

      Comment


      • Originally posted by Archangel80 View Post
        Spre exemplu masina de serviciu, o Jetta, nu are aceasta problema, deoarece nu are acea tabla din jurul rezervorului.
        Ahahahaha, ce tare! Chiar nu sunt probleme la Jetta pentru ca nu are TABLA pana si acolo? E vina Rompetrolui...si a lui Matheo!

        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

        Comment


        • )...da da. Si pentru ca s-a stricat telefonul fetei e vina lui Matheo. Matheo tu esti de vina pentru tot ce se intampla.
          PS: data viitoare stingeti becurile la masina si o sa ti se schimbe destinul ))).
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Kojak View Post
            @Archangel80, e butucanos rau pistolu' ala...
            De ce te incapatanezi sa bagi musai de la rompetrol, incearca la omv de exemplu, sa vezi ce finete de pistol au in dotare la pompe
            Poate la loganul lui @Archangel ii place pistolul scurt si butucanos,,iar de la ala de OMV sughite si nu ii merge bine.
            Sau,, benzina de Rompetrol e mai ieftina fata de aia de OMV.

            Ps,,si eu tot numai de la OMV alimentez,,rar mai trag la un Petrom, dar si aia au pistol lung si subtitre contra RUGINII busonului de la rezervor.

            Comment


            • Deci plasticul ala de la pistolul pompei Rompetrol juleste tabla. Un material mai moale reuseste sa zgaraie unul mai tare. Zilnic invat lucruri noi de pe forumul asta.

              Eu 90% din alimentari le fac la Rompetrol, v-am pus poza cu locasul respectiv si nu are nimic. Rugina superficiala ce a aparut n-a fost de la pompa, ci din cauza tablei mirifice. Am curatat si am dat cu spray cu vopsea si e ok. De atunci am mai alimentat de nspe ori. Se vede ca nu e nicio julitura acolo.
              Attached Files
              Last edited by mr.K; 19 June 2013, 09:50.

              Comment


              • Eu propun sa se puna un cheder acolo...poate se potriveste unul de la 1310! )))))

                Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                Comment


                • Nu cred ca alimentezi de la Rompetrol. Materialul ala, spre informarea ta, este foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, rigid. Cand treci pe langa un Rompetrol, nu conteza ca esti pe jos, pune manuta pe material. E o bucata de plastic de iti spargi capul.
                  Nu inteleg cum poti continua intr-o prostie, cand tu nici nu alimentezi de acolo.

                  Azi dim am facut niste poze cu rugina de la Jetta, asa sumare doar pe partea dreapta , model din 2008, cu 266k km in bord. Priviti rugina....

                  PS: Am fost sunat de Dacia azi dim, probabil urmaresc forumul/topicul asta , au un program gratuit de verificare caroserie de rugina, verificare piese, verificare directie, verificare motor etc.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Nu toate pompele de romnamol au inelul de fill&go care juleste tabla.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Rugina o stiu/stim de la Dacii cu 4000 de km in bord si cateva luni de la iesirea pe poarta fabricii! Nu e nevoie sa o vedem pe MASINI aflate spre finalul vietii! In 280 de mii de km se intampla multe. Chiar se tine bine masina.

                      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                      Comment


                      • Da se tine. Nu se gaureste tabla. E asa de vreo 3 ierni. Nu se compara cu Loganul clar. La Logan pana acum aveai tabla perforata.
                        Last edited by vitriol; 19 June 2013, 11:53.

                        Comment


                        • Nu cred ca alimentezi de la Rompetrol. Materialul ala, spre informarea ta, este foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, rigid. Cand treci pe langa un Rompetrol, nu conteza ca esti pe jos, pune manuta pe material. E o bucata de plastic de iti spargi capul.
                          Nu inteleg cum poti continua intr-o prostie, cand tu nici nu alimentezi de acolo.
                          Alooooo, colegu'. N-am ciocnit valizele in gara si probabil ca sa ne tutuim. Alimentez de la Rompetrol de cand altii de pe aici aflau ca masinile au nevoie de carburant, nu e de ajuns sa dai din picioare la Flinstone.
                          Last edited by vitriol; 19 June 2013, 11:53.

                          Comment


                          • Se vede ca nu stii de gluma.
                            Atata timp cat eu pun de la Rompetrol si e tare ca naiba mizeria aia,vii tu si imi spui ca e moale, este si normal sa te contrazic sa imi pun semne de intrabare despre tine, daca ai masina sau nu.
                            Eu ti-as da ban pt pseudomoderare. E treaba moderatorilor daca imi dau ban, nu treaba ta.

                            Comment


                            • Cand mai faci aluzii cu directie, asuma-ti-le. Ca e tare in Moldova pot dovedi si nu iau bani pe proba. Vrei detalii, imi dai PM.

                              La tine a scoate in evidenta rugina, e pseudo moderare? Aici vorbim de rugina, nu de alimentari la Rompetrol si presupuneri fanteziste. Ca ar fi plina tara de masini premium ruginite, doar pentru ca alimenteaza la anumite statii.

                              vii tu si imi spui ca e moale
                              Am zis doar ca e mai moale decat tabla. Un material mai moale nu poate zgaria un material mai tare. Ti-am dat si exemplu alternativ, incearca sa zgarai o sticla cu o bucata de lemn.
                              Citesti printre randuri.

                              N-am bre masina. E bine asa? Putem termina termina odata cu ineptiile legate de Rompetrol daca spun ca n-am masina?
                              Last edited by mr.K; 19 June 2013, 12:05.

                              Comment


                              • Pana la urma le dati pareri de rau moderatorilor ca au facut sticky acest thread.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google