Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozeaz-o si pe a ta, ca sa te credem! Da' sa se vada si culoarea masinii, sa fim siguri ca e a ta.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Ahahahhaa. O s-o pozez. Nu e nevoie sa ma credeti.
      @karlos12 are masina din 2011 si dupa 6 luni a ruginit. E vinovat el ca a lasat masina afara in ploaie si n-a luat-o in casa.

      Comment


      • Hai mai K-ule... ai pozat tu un miliard de masini pe strada si nu ii tragi doua cadre la a ta?
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Trag cate un cadru la fiecare punct. Sper sa termin de pozat in vreo 2 luni.

          Comment


          • Imi place dialogul de pe forum dintre K si PCH. Funny rau.

            Comment


            • Ce sa pozezi? Rugina pe Logan?? Nu are cum sa pozeze, pentru ca Loganul nu rugineste, ce naiba!! Am vazut eu azi dimineata un Logan, nu avea pic de rugina! (pe parbriz!)

              Am inceput sa vad Megane 2 cu rugina la pasajele rotilor, dar Logan....daca nu ma insel Megane tot 6 ani are ganratie anti coroziva, asa este?

              Comment


              • Bah PCH, tu ma faci acum sa iau la puricat si parbrizul.

                Comment


                • Poza de acum 1 an cand am avut problema.Prima data m-am dus la Auto Europa de pe calea Sagului unde vinde si dacii dar nu se ocupa de garantia lor.Le zic minunea dar omit sa le zic ca am Logan iar ei cu stupoare " Nu se poaaateeee".Credeau ca am vreun renault.Cand le zic marca sa se tavaleasca pe jos de ras.Isi dadeau coate unul la altul.M-au trimis pe str. Miresei la garantie. Acolo baietii cica: Poate a cazut o piatra acolo (de unde??)...poate am reparat-o acolo si de aceea e rugina....Nu e rugina ci e mastic....Poate e vopseaua decolorata....sa stau linistit ca nu va mai avansa ...etccc...Am insistat sa mi se faca poze si mi s-a dat acceptul de la uzina.Reparatia? Se mai vad inca puncte de rugina pe sub vopseaua lor insa vad ca inca nu avanseaza....Am inteles de pe mai multe forumuri ca este o problema in zona lunetei la seriile din 2011.Insa mult prea multe probleme de rugina.Mai in toti anii sunt probleme...
                  Attached Files

                  Comment


                  • Loganul unui goleg fabricatie 2005 poze facute azi
                    Attached Files
                    Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                    Comment


                    • Rugina de la rezervor(cea din poza ta) se datoreaza pompelor Rompetrol. Au capatana din plastic mare care izbeste in buza rezervorului. Eu cand alimentez de la Rompetrol tin cu mana pompa ridicata sa nu atinga buza rezervorului.

                      Comment


                      • Vai de capul meu! A ajuns pompa de benzina sa fie de vina ca rugineste cotetu'..ma inchin cu stanga! Incredibil!!

                        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                        Comment


                        • Eram sigur ca nu percutezi. La mine este foarte julita zona si nu stiam de unde. Pana nu mi-a trantit un angajat pompa fix in tabla nu mi-am dat seama. Mie mi-a ruginit in jurul surubului, e alta poveste, insa in zona aia(vulva/buza) este de la pompele Rompetrol. Beleste ochii cand alimentezi de la Rompetrol si ai sa vezi maciulia din plastic. Loganul are gaoaza stramta si cand bagi sa dai la pompa se infinge greu...;).

                          PS: Prevad acest topic inchis intr-un viitor apropiat datorita slabelor informatii si mistocarelilor "eftine". Mrk si PCH mi se par trolii numbăr uno dă pă acest forum (vorbesc si eu ca la capitala).
                          Last edited by Archangel80; 14 June 2013, 23:45.

                          Comment


                          • Informatiile sunt clare si simple, Dacia nu trateaza tabla, nu e galvanizata, e bataie de joc!

                            p.s. Bine ca ne-ai spus buba! Nu mai alimentati DĂ LA Rompetrol (sa folosesc limbaj de provincie!). Dimineata la prima ora am sa trimit un mail catre Dacia, cu directorul lor de marketing in CC, sa le spun ca "AM INVINS"! Stiu cine e de vina pentru ca rugineste dacia si astfel sa poata da si ei o informare, eventual pe radio/tv...sa evite domne posesorii de "bolizi" benzinariile Romnamol!

                            Cu scuzele de rigoare, dar nu m-am putut abtine, e prea tare duma! Imi asum eventualele...orice! )

                            p.s 2 PCH si MRK sunt printre putinii membrii obiectivi de pe forum.

                            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
                            Last edited by PCH; 15 June 2013, 00:45.

                            Comment


                            • Cum esti obiectiv, cand pur si simplu la chestia aia din buza nu vrei sa intelegi ca acolo e supusa lovirii. Eu sunt mult mai obiectiv. Am recunoscut rugina la masina mea, luneta si surub rezervor, insa cand stiu ca anumite prbl apar din exploatare le enumar si le arat cu degetul.
                              Nicidecum afirmatia mea nu a vrut sa apere Dacia. In proportie de 60% sunt de acord cu tine. Insa cand incepi cu afirmatii de PRM, nu am cum sa mai fiu.
                              Esti exact ca Vadim. Le zici bine insa nu stii cand sa te opresti si nu vezi deloc limitele orizontului. Declaratii "populiste"/din fundul gradinii, doar asa ca mi-a ruginit mie masina.
                              Fara suparare, dar nu esti deloc obiectiv.

                              Comment


                              • Nu inteleg de ce nu alimentezi tu la pompa avand grija sa nu atingi acel loc. Eu alimentez de la OMV si mai sare vreun pitigoi de la ei sa-mi deschida busonul sa bage pompa inainte sa ies eu din masina dar se loveste de busonul inchis cu cheia.Ma intreaba politicos daca doresc sa ma ajute insa eu mereu zic ca nu si nu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google