Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mariusnicolae View Post
    Ce treaba are casco cu rugina nu pot scrie pe forum, insa nu pot sa cred ca e asa de greu de facut legatura......
    Legat de fiabilitatea modelelor noi, nici nu vreau sa incep discutia.....
    Cu cat sunt mai complexe cu atat mai putin fiabile.
    Cel putin modelele premium europene, precum si concernul VAG....dezastru.
    Informatiile sunt pe net.
    Scuza-ma, dar intelectul nu ma (mai) lasa sa dau o sacosica de bani pe un autoturism care rugineste dar caruia ii pot face Casco doar ca sa o lovesc cu intentie in zonele ruginite si anul urmator sa platesc cu 20%~40% mai mult la polita. Plus ca stau si cu masina prin service din vina ei!

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

    Originally posted by Niki View Post
    Ador romanii cu mentalitate vestica si comportament mioritic.

    @K: Eu inca astept pozele cu oglinda ruginita, bre!
    Esti offtopic!

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
    Last edited by PCH; 16 June 2013, 13:11. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by PCH View Post
      Pai na, Loganul trebuie alimentat cu pipeta si tinut in casa, eventual sub pat!
      Si pipeta sa fie de plastic si patul din polistiren expandat

      Originally posted by PCH View Post
      Ce treaba are Casco cu rugina? Pam-Pam!Pam-pam )
      Nici eu nu inteleg ce au in comun Casco cu rugina PAM PAM,ram pa pa pam.
      Asta mai trebuie aprofundata,,ca e profunda rau de tot.

      Vreau si eu poza cu oglinda ruginita!! PamPam.

      Mah,,eu zic ca va hazardati degeaba cu rugina asta. Masina e facuta sa rugineasca, indiferent de marca ei.
      Alta rugineste mai repede, alta mai tarziu, dar la final tot acolo ajunge,,LA RABLAAAAAA.
      Daca toate ar fi INDESTRUCTIBILE si extrem de FIABILE, le-am lasa mostenire la nepoti, ca sa nu isi mai cheltuiasca ei banii pe masini noi.
      Problema este alta,,sa nu "RUGINIM" noi inaintea masinilor, ca aia este adevarata problema.

      Comment


      • Originally posted by Ivan Marian View Post
        Nici eu nu inteleg ce au in comun Casco cu rugina PAM PAM,ram pa pa pam.
        Asta mai trebuie aprofundata,,ca e profunda rau de tot.
        Bagati-o repede la maxima zilei, acu' cat e calda si n-o editeaza omu'.

        Comment


        • Bagati,,bagati nu o editez,,promit

          Comment


          • Nu ce ai zis tu, perla colegului @mariusnicolae.
            Am bagat-o deja la cafenea

            Comment


            • Ar mai fi si ca rugina e o problema minora. Important e sa mearga masina, in rest, curga dreaqului tablele de pe ea, ca nu ne afecteaza. Stam la revopsit la fiecare 3 luni. Poate se cracaneaza puntea spate vreunuia, de la rugina. Vin in goana cu vopseaua.

              Comment


              • Nu ce ai zis tu, perla colegului @mariusnicolae.
                Aha,,o confuzie usoara @ Kojak.

                Stam la revopsit la fiecare 3 luni.
                @K..Cu ocazia asta iti petreci si zilele prin sediile asiguratorilor cu dosare, apoi prin service si tot asa. Cel mai bine faceti ca mine,,cand luati o masina noua marca logan nu ii faceti Casco,,ci sa ii dati cu VASELINA
                Treaba cu veselina NU este un pamflet si trebuie tratata ca atare! Pam Pam..

                Comment


                • O dam cu vaselina si ulei pe dedesupt si o tavalim prin praf.

                  Comment


                  • Indepartezi vopseaua, dai cu vaselina sau ulei ars, apoi o vopsesti la loc. Altfel n-are niciun efect.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Apropo de ce a scris VItriol,,pt asta exista BED LINER.
                      Un Hyundai a fost vopsit complet cu izolatia asta minune.

                      In traducere,,IZOLATIE DE BENA,, contra RUGINII.

                      Ps,,acolo aveti mai multe video cu izolatia de bena. E o treaba interesanta,,dar la noi in Romania nu este disponibila.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Stai bre, ai rabdare. Si io astept o masina buna de la Dacia de mult timp.
                        Crezi ca eu alta treaba n-am in weekend decat sa lustruiesc masina ca sa fac poze?
                        Plus ca, n-auzi ca la Braila s-a ajuns la concluzia ca n-am masina?
                        La cate poze ai facut pe strada, in parcare, la munca... nu gasesti tu timp sa faci o poza masinii cu care te deplasezi?
                        Nu pot sa cred asta.

                        Pana marti, poza, te rog!
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Pana marti e ok, m-am uitat in agenda si am o fereastra. Sau miercuri. Poate maine.
                          Astept sa apara si vecinul cu Loganul rosu care si-a vopsit aripile spate, acum o luna.
                          Deja rugina infloreste iarasi de la ploaie.

                          Mariane, mi-am cumparat masina cu scopul de a o conduce, ca sa ma deplasez. Nu ca sa-mi umplu timpul liber, facand mestesugareala.
                          Last edited by mr.K; 16 June 2013, 14:13.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Nu ca sa-mi umplu timpul liber, facand mestesugareala.
                            Pt asa exista CASCO FULL

                            Ps,,recomand sa dati cu veselina si pe oglinda.

                            Comment


                            • Si pe stergatoare. Cauciucul, in principiu, nu rugineste, dar la Logan se poate intampla.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Bai frate, ce va mai place shaorma cu de toate.....
                                Bagati mai, la perle si unde mai vreti voi, ca nu editez stati linistiti.
                                Doar asa mai raman si eu intru cele vesnice si oricum de asta nu pot eu dormi noaptea....

                                @kojak: iti spun eu ca are treaba si merge la casco. Acum ca nu stiti voi sa va descurcati cu un inspector care e platit din banii clientilor, asta e altceva. Plus ca ma repet: daca o lasi pana curge rugina, asta deja se cheama intr-un alt fel.
                                Si apoi nu e doar varianta casco. Am mai spus-o: o reparatie de rugina in stadiu incipient ajunge intre 100-200 de lei.
                                @pch: toate masinile ruginesc, doar cele din fibra de carbon nu ruginesc, dar nu e cazul la muritorii de rand...am ramane toti fara masina
                                @mr. k: rugina chiar e o problema minora pentru ca: nu imobilizeaza masina, nu este costisitoare, nu necesita deplasare la un service auto, nu necesita interventii complicate pe calculatorul masinii, nu implica asteptarea unor piese de schimb care vin de cine stie unde, etc....
                                Personal prefer sa ma confrunt cu orice problema de caroserie decat sa am de a face cu defecte mecanice si mai ales electrice, ca asta e boala masinilor noi.
                                Acum spune sincer: preferi o masina care mai rugineste dar poti conta pe ea la orice ora sa-ti faci treaba sau una care nu rugineste deloc dar trebuie sa vizitezi reprezentanta saptamanal?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google