Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Aia cu pompa Rompetrol e simpatica dar nereala. Buza aia de plastic mai mare are rolul tocmai de a tine pompa departata mai mult de aripa.
    Fa diferenta intre aripa si buza rezervorului. Acolo e o bucata patrata de tabla subtire sudata de aripa pe care sta prinsa in suruburi intrarea de la rezervor.
    Cand alimentez de la Rompetrol, am sa fac o poza cum sta sprijinita pompa in buza de tabla. Eu am dat cu lac acolo era julit pana la tabla. Daca bagi pompa pana in bucata de plastic iti cade pompa jos. Nu sta daca nu o tii cu mana. Trebuie sa incaleci cu tot cu plasticul ala bucatica acea subtire de tabla.

    Am si eu o intrebare pt tine. Ai masina?
    Last edited by Archangel80; 16 June 2013, 09:39.

    Comment


    • Are skateboard!

      Nu stiu cum naibii, dar la alte marci nu loveste pistolul de la Rompetrol, Mol, OMV in nimic, ok? De ce? Pentru ca masinile alea nu sunt facute PROST.

      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

      Comment


      • Sa moara PATRICIU ati ajuns sa dezbateti problema PISTOALELOR din benzinarii.

        Comment


        • Pai na, Loganul trebuie alimentat cu pipeta si tinut in casa, eventual sub pat!

          Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

          Comment


          • Nu bre, nu stiti nimic, va dau io solutia.
            Vii frumos la pompa cu-n pet gol da 2 litri juma-n mana s-o palnie (musai da plastic, daca e din aluminiu sau alt aliaj, e problem ca zgarie gatu la rezervoir...si iar o luam da la capat). Bagi in pet, dupa care muti palnia la buson si golesti continutu' petlui in rezervor...si tot asa, da cati bani ai disponibili.

            Comment


            • Problema e ca rugineste metalul, case closed!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Mult prea multa vorbarie pentru un rahat de caine.
                Rugina e o problema minora la o masina, orice masina.
                Din cauza ruginii nu va ramane nimeni niciodata cu masina in drum.
                Prefer oricand sa repar si sa revopsesc un element de caroserie, operatiune care costa 100-200 de lei, decat sa bag mii de lei in masina numai ca s-o fac sa mearga.
                A, ca nu te ocupi de problema la timp si ajunge sa se gaureasca tabla, asta deja se cheam altfel, nu spun cum ca e urat.
                Nu mai discut faptul ca la o masina noua ar trebuie sa existe obligatoriu o polita de casco, fapt care anuleaza din start orice alta discutie vis-a-vis de subiectul "rugina".
                Pam-pam!!!

                Comment


                • Ce treaba are Casco cu rugina? Pam-Pam!
                  Si ce masina noua care nu rugineste, se strica? Pam-pam )

                  Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                  Comment


                  • Ce treaba are casco cu rugina nu pot scrie pe forum, insa nu pot sa cred ca e asa de greu de facut legatura......
                    Legat de fiabilitatea modelelor noi, nici nu vreau sa incep discutia.....
                    Cu cat sunt mai complexe cu atat mai putin fiabile.
                    Cel putin modelele premium europene, precum si concernul VAG....dezastru.
                    Informatiile sunt pe net.

                    Comment


                    • Concluzii:
                      1-rugina e o poblema MINORA
                      2-n-am masina
                      Recunosc, n-am MASINA. Am Logan.

                      Arhanghele, numai tu stii ce ai inteles din ce am vrut eu sa spun. In primul rand niste plastic nu iti poate zgaria tie buza metalica de la locasul busonului. E ca si cum ai zgaria sticla cu o bucata de lemn.
                      In al doilea rand, poate ai explicatii si pentru aripile spate STANGA ruginite pe sus, nu langa bara. Aia or fi alimentat la o pompa cu pistoalele pe stanga si au atins cu furtunul aripa stanga?

                      In al treilea rand, locuiesti intr-o zona a tarii cu umezeala mare, pune bani deoparte pentru revopsire.

                      In manualul de utilizare scrie sa nu alimentez la Rompetrol?
                      Last edited by mr.K; 16 June 2013, 12:42.

                      Comment


                      • Care ar fi treaba cu galvanizarea ? Adica o galvanizeaza si daca o scot afara din fabrica,la vanzare, fara nimic pe tabla (fara vopsea etc),tabla bruta, sa inteleg ca ma va tine vreo 10 ani fara sa rugineasca? Eu am tabla galvanizata pe casa,nevopsita, si a trecut de 10 ani fara sa rugineasca.

                        Comment


                        • Originally posted by mariusnicolae View Post
                          Ce treaba are casco cu rugina nu pot scrie pe forum
                          Iti spun io, n-are nici o treaba una cu alta, confunzi lucrurile.
                          Sau te gandesti la smecherii cu elemente ale caroseriei coapte de rugina si apoi bushite "cu stil" (asa am gasit-o lovita in parcare), a.i. fraierii de la asigurari sa le schimbe? Crezi ca aia-s asa prosti...te inseli grav, domnu.

                          Comment


                          • Ador romanii cu mentalitate vestica si comportament mioritic.



                            @K: Eu inca astept pozele cu oglinda ruginita, bre!
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • @K: Eu inca astept pozele cu oglinda ruginita, bre!
                              Stai bre, ai rabdare. Si io astept o masina buna de la Dacia de mult timp.
                              Crezi ca eu alta treaba n-am in weekend decat sa lustruiesc masina ca sa fac poze?
                              Plus ca, n-auzi ca la Braila s-a ajuns la concluzia ca n-am masina?

                              Comment


                              • Tocmai ca nu tre' s-o lustruiesti, bre.
                                Pune poza cu oglinda asa cum e in cea mai naturala stare a ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google